Thermaray ogrevanje

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
zdaj ne vem ali ti stojiš za tem?

ampak tole je eno veliko sranje...trikrat piše naokoli predno uspeš izlužčit da propagirajo (propagirate) električne glelce, s tem da so izbrali nek način ogrevnja..predvidevam da sevanje (nisem niti bral ker se mi ne da) ker je kao učinkovito..na koncu pa visok za elektriko račun pokaže pravo sliko učinkovitosti.

pri el. grelcih vemo da je izkoristek praktično 100 % ampak kakorkoli obrneš dobiš iz 1 kW zgolj 1 kW toplote - torej porazno malo!

Vsaka malo boljša klima je sposobna iz 1 kW elektrike dobiti v povprečju (že) 4 kW toplote (torej 4 x več oz. ogrevanje je 4 x ceneše...da o varovanu okolja niti ne razpravljamo).


toliko o učinkovitosti!

LP
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
aha..torej zate je edina opcija klima. - seveda če gledaš čez stroškovni vidik.

je pa res da pri talnem gretju zrak bolj miruje no ja..napram klimi praktično stoji..ampak sebno ne vidim v gibanju zraka nobenega problema.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Pred dobrim letom, ko sem se odločal za ogrevanje celotne hiše (novogradnje) sem zelo resno razmišljal tudi o ThermaRayu in ga šel nekajkrat preizkusit. Na koncu se zanj nisem odločil zaradi tega, ker:
- gre za sevalno energijo (kar pomeni da če pride med strop in tebe neka prepreka v trenutku ne občutiš več toplote)
- gre za veliko elektromagnetno sevanje (če seva že budilka s porabo 5W, koliko šele seva nekaj kW nad tvojo glavo)
- cena je bila precej visoka
- elektrika se bo v prihodnjih 3 letih podražila še za 70 - 100%
- v kopalnici potrebuješ vseeno še talno gretje (ok, vsaj pri novogradnjah, kjer je to majhen dodaten strošek)

To je to, na koncu smo se odločili za talno gretje po celi hiši
smile-1.gif
Brez kombinacije z radiatorji.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
pa pozabil si še dodati (kar bo večina ugotovila ob nakupu) da zadeva deluje zgolj takrat ko je vklopljena - torej v trenutku ko zadevo izklopiš te bo zeblo (ker ni akumulacije toplote).


poleg tega pa bi moragla država tako vrsto ogrevanja (Torej direktno porabo el. energije) nekako sankcionirat z višjimi dajatvami na račun ekologije.

Tako da...na koncu je še vedno zakon ali radiator oz. še boljše talno gretje - na kak način pa segrevaš to vodo ki kroži pa imaš razvezane roke.
 

none

Zelenc'
23. sep 2007
3
0
1
44
Maribor
Obišči stran
Pri meni je zadeva ta, da bo v tej sobi kar nekaj ljudi, ki bo kadilo in bom moral imeti ventilacijo, ki mi bo dim in posledično seveda tudi topel zrak odvajala. Z pomočjo odprtih oken na "oberlicht" bom dovajal sveži zrak na drugi strani pa ga sesal z dvema ventilatorjema - ampak v sobi se bo čutil prepih. Z Thermaray-em bi to zadevo elegantno rešil, saj nanj tolko prepih ne vpliva, kot na klime.

Cenovno me prideta dve malo boljši 2.5kW klimi (ki btw. delata baje samo do -15C, realno celo do -5C) cca. 1600 EUR, Thermaray za tak prostor (4500W skupne moči) pa 2700 EUR. Osebno se mi zdi boljše, da "požerem" tistih 1000 EUR in imam zadevo odlično porihtano...

Koliko pa bi cca. prišlo talno gretje za tak prostor (50m2, visoko 2.4m)?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Citat:
Uporabnik none pravi:

Cenovno me prideta dve malo boljši 2.5kW klimi (ki btw. delata baje samo do -15C, realno celo do -5C) cca. 1600 EUR, Thermaray za tak prostor (4500W skupne moči) pa 2700 EUR. Osebno se mi zdi boljše, da "požerem" tistih 1000 EUR in imam zadevo odlično porihtano...

Koliko pa bi cca. prišlo talno gretje za tak prostor (50m2, visoko 2.4m)?

no ja....za 1.600 EUR ne moreš dobiti dveh dobrih klim. Dobra klima je nekje 1.000 do 1.2000 EUR z montažo. Glede temprature delovanja....sama klima nima omejitev navzdol - vdaj ne z našimi temperaturami. Takod a s tega stališča se ne rabiš ukvarjat.


to, da boste 'bivali' pri odprtem oknu pa na vsak način rabite sevalo - torej d aimaš potno čelo, tudi ima zrak v sobi 5 stopinj.

se pa bojim da ko boš požrl tistih 1.000 eur boš padel na rit, ko bojo začeli prihajati še računi za elekrtiko.

talno gretje nimam pojmakoliko pride - na vsak način pa gre pri talnemu gretju za 'običjane' način segrevanja porstora. Pri temle terma rajy pa kolikor sem geldal zgolj za sevanje - torej dokler bo prižgan bo ok. potem bo ledenica - ko pa bo prižgan pa bo papcal elektriko (konkretno)....tako da te bo na koncu še račun pogrel.

Osebno bi raje ta kadilski rpoblem reševal s filtrom na kativn oglje (montiranim po dstropom) ter v primeru prehudih seans z odprtim oknom - ogrevanje pa rešil klasično (In ekonomično).