Tezavna macka

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
41
lj
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
Sicer legendarna in mi je prov zakon. Ampak enega problema je pa ne morem odvadit. In sicer mi meče dol brisačo(potem je itak cela od dlak in moram valjčkat brisačo kot zmešan). Čist faking non stop. Pa se dajem z njo vsako jutro in jo odnesem na mesto zločina in jo z brisačo malo ošvrknem in ji ne pustim, da zbeži stran. Stran gre lahko, ko ji dovolim.
Kar nekaj časa že prakticiram to, pa mi je ne uspe odvadit.
V kopalnici ima vse naštimano za spat in pač spi v kopalnici (jo zaprem noter, ko grem tudi sam spat). Ima vedno hrano, vodo in wc čist. Tako, da ne izigrava zaradi kakšnega pomanjkanja, ampak mislim, da kar iz žlehtnobe. Pač maček kot maček.

Neumno se mi zdi brisačo skoz umikat in spravljat.

Študiral sem tudi o kakšni podobni napravi kot električni pastir, samo šibkejše. Po moje bi bilo 1x čisto dovolj, da jo malo "štrafa" in bi nehala. Kaj podobnega kot včasih, ko smo si na jezik 9V baterije tlačili
smile-1.gif

Pač to je eden izmed načinov - a imate mogoče kakšno drugo idejo še, da se nebi več tega šla? Kakšen ogaben premaz ipd? Karkoli, kar bi jo odvrnilo od početja?

Bolš brisačo na tla kot zobno ščetko v WC
grin1.gif
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Mačka degažiraj skozi vrata na prosto in naj bo čez noč zunaj. Najprej bo sicer glupo gledal, wtf je to belo in mrzlo, potem mu bo zapasalo, da bi bil raje na toplem. Dvakrat ponoviš vajo in brisača bo čudežno ostala pri miru.
Temu se strokovno reče šok terapija in zastopijo jo vsi, tudi živali.
cool-1.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.329
113
Na povodec z njo pa pred bajto, da ti jo čuva oz na balkon, če si v stanovanju.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
nimaš kej...ne boš je prepričal. Mi mamo tut mačka, ki odpira ta nizke omarice po bajti....nimaš kej kot da smo namestili magnete na omarice tko da ne more več odpret. Podobno velja glede odpiranja vrat.

Predlagam da nekako fiksiraš brisačo ali pa jo bolj umakneš, da je ne doseže. Drugače je ne boš prepričal četudi jo tepeš. Problem je v tem, da je mački to zelo zanimivo na tla metat, tako kot našemu mačku odpirat vratca od omaric.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
V bistvu me najbolj iritira, ker tako kot praviš - brisačo fiksirat, magnetke montirat, roombo nabavit, itd itd itd - dejansko na koncu ko pogledaš, te maček "šola"
grin1.gif

Ampak po eni strani mi je kul - mal izziva kdo bo prej odnehal. Recimo pri psu sploh ni nobenega problema, mački pa so poglavje zase.
Tepem je itak ne, bolj ošvrknem z brisačo po smrčku in potem je ne pustim stran (sem že napisal v prvem postu). Recimo zdaj se ne upa tudi po pol ure premaknit iz mesta zločina. Še tako jo naštimam, da gleda v brisačo
grin1.gif

Upam, da bi jo s tem odvadil.
Je pa ta sprej, ki ga je nekdo predlagal brutalno dobra zadeva - sem že iskal to in nisem našel nikjer, tako da hvala za link.
Še zanimivo bo
aplauz.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
V kopalnici ima vse naštimano za spat in pač spi v kopalnici (jo zaprem noter, ko grem tudi sam spat). Ima vedno hrano, vodo in wc čist. Tako, da ne izigrava zaradi kakšnega pomanjkanja, ampak mislim, da kar iz žlehtnobe. Pač maček kot maček.

pa ti spi v istem prostoru kot se prazniš
evil.gif
 

mimmy

Pripravnik
6. avg 2007
520
2
16
z glavo med oblaki
Maček te prisili, da pospravljaš stvari
wink-1.gif

Če pustiš čevlje na hodniku, se bo igral s tvojimi vezalkami in jih odvlekel kdo ve kam, če pozabiš škatle ali vrečke, bodo kmalu raztrgane ipd. Seveda se s tem, da so mački navadni uničevalci, pač sprijazniš, sicer mačka sploh nimaš, ne?
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Mislim, da je bistvo to, da tud mačka "nadvladaš" in da te spoštuje in ne uničuje stvari. Za igrat ima ogromno stvari, in zakaj bi se spravil na neke vezalke in čevlje ali pa raznorazne druge stvari? Pač vse pa mu tudi ne moreš dovolit. Res pa je da ogromno časa porabiš, da mačka odvadiš "slabih" navad. Pri meni vse štima, razen tole z brisačo moram še nekako porihtat.
 

GrandFelix

Fizikalc
15. feb 2011
1.453
0
36
Najdi ji enga mačkona bo hit pozabila na brisačo.... Samo, da se ti ne bo potem mačkon v zavese brisal....
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Mačke so samotarji v nasprotju s psi, ki živijo v tropu.
Pes bo naredil, kaj je dobro za trop. Mačka se na druge požvižga in bo naredila samo tisto kaj je dobro za njo.

Torej, mačka napačno poveže tebe in metanje brisače na tla. Misli, da brisačo ne sme vrečti na tla, samo dokler si ti v bližini.
Moraš narediti povezavo med plezanjem in metanjem brisače. Ned med sabo in metanjem brisače.
Naredi tako, da se ji med plezanjem nekaj neprijetnega zgodi. Plezanje jo bo vedno spomnilo na neprijeten dogodek in bo odnehala
rolleyes-1.gif
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Saj zato sem vprašal že v prvem postu o nekem blagem "štromu".
Samo po drugi strani maček še kako dobro ve, da tega ne sme počet. Res imam občutek, da je maček izjemno pameten in točno prekalkulira opcije kaj ga čaka, če naredi frko - pač če se mu splača to naredit. In glede na to, da nekaj hudega se mu ravno ne dogaja, ko ga kregam, si pač misli - ko te j.... in pač vrže na tla brisačo.

Še vedno mislim, da si je mačka možno podredit, samo rabiš ogromno časa. Kakšen mesec bom vztrajal, potem pa bomo poskusili s kakim pripomočkom.
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Očitno mački v tem prostoru nekaj ne paše in tako "protestira". Mi imamo tri, enega starega mačkona in dve leto stari mački (vsi seveda kastrirani/sterilizirani). Imajo prost izhod in trošijo odvečno energijo zunaj. Zvečer pa vsak na svoj konec : ena v dnevno sobo, druga v otroško sobo, stari mačkon pa na radiator. Vsak si je očitno izbral svoj prostor, ki mu ustreza.

Dosti sreče pri podrejanju, vendar nisem prepričan v uspeh. Mački so izredno svojeglavi in težko ga boš prepričal, da si ti glavni. Pri psu si lahko vodja tropa, pri mački pa si samo gost v njeni hiši :)
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Citat:
Uporabnik cat pravi:
... Mi imamo tri, enega starega mačkona in dve leto stari mački (vsi seveda kastrirani/sterilizirani)...
Ja fajn, ane.
crazy1.gif

Pri bajti imate tri pohabljene živali.
crazy1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.626
14.322
113
Temu se reče odgovorno lastništvo, sploh če imajo še dostop do zunanjega okolja. S tem preprečiš marsikaj
zmaga.gif
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Torej po tvojem boljša varianta, da vsako leto dvakrat pobijam mladiče ? In da gledam, kako mi vsake toliko časa pride mačkon domov ves pretepen ?

S temi zadevami se nočem ukvarjati