Težave z želodcem

matej_

Guru
25. okt 2007
2.027
568
113
zjutraj nekaj malega, kak kos kruha/keks/jogurt s kosmiči ali kefir s sadjem iz lidla recimo, potem malica okoli 10ih kak sendvič s sunko/salamo, kosilo med 12to in 15to, meso, krompir/riž, solata, popoldan sigurno kak košček ampak res mali košček čokolade, zvečer odvisno od kosila, kolko je blo močno, ponavadi kak kos kruha s kislo smetano ali pa topljenim sirom, kos šunke (suhih salam se zvečer izogibam, ker mam filing da mi še bolj spodbudi zgago), včasih tut kak kebab (1x na 2mesca) amapk po kebabu me še nikol ni pekla zgaga.
dodatkov ala kečap ne jem razen majonezo light in ajvar od ete.

edit: domač paradižnik ali lušt recimo mam rad, sploh z bučnim oljem, ampak pozno popoldan ali zvečer si ga ne upam jest zaradi zgage.

prehranjujem se načeloma nepravilno, gibam se bolj poredko. sem hodil par mesecev na fitnes, pa ni bilo kaj boljšega počutja ali karkoli, kave ne pijem, alkohola ne pijem, kadim ne, sadja bolj malo ker sem zgleda alergičen na pektin, razen če kupim kompot pol je ok.

vem, da nimam primerne prehrane, ampak sem totalni mesojedec, pa čokoholik. se trudim jest vsaj solato zraven, recimo zelje al pa zelena solata jo z užitkom zraven pojem.
Vsake dve leti mam zdravniškega zaradi službe, sladkor je ok, holesterol ok. sem malo overweight 96kil na 180cm.
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
Jaz bi reku takole sicer nisem noben strokovnjak ampak:
- zajtrk maš že na polno sladkor (kosmiči, jogurt, kefir čist je ok tukaj je s sadjem, keksi... Že jutraj si poln sladkorja. Jaz bi ti predlagal pojej ne vem kakšno jajce kuhano, pečeno, pečeno z slanino, si spečeš kos lososa, ovseni kosmiči katerim narežeš celo sadje...
- v vseh obrokih maš kruh jaz osebno bi ga omejil oziroma sicer nisi napisal kakšen je (predvidevam da bel) bi ga zamenjal s kruhom s polnovrednih žitaric in še to recimo 1x dnevno
- pojej en kos mesa več namesto kosa kruha ali pa pol sklede solate več namesto kruha
- z mesom ni nič narobe seveda pa ni za pretiravati

Sam sem pri 25 letih imel tudi različne težave 188cm 108kg itd... do dneva ko sem rekel če je tako pri 25 kako bo pri 40 že!
Nato sem začel počasi hoja, počasi tek, vaje s telesno težo, spremenil popolnoma prehrano (seveda še vedno jem velikokrat kebab, pico, burek itd vendar 1x max 2 mesečno) in so se vse težave rešile. (črevesje, slabo počutje, slab spanec, kislina po določenih jedeh...)
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.343
455
83
Včasih je bil moj dan nekako takole. Zjutraj dve kavi do malice (okol 10h), potem še ena do kosila (okol15h), potem pa še kako malenkost pojem, tam do 18h. Spat hodim pa okol 22h.

Sedaj pa zjutraj pojem kak sadje, spijem čaj, pomalicam,potem šele prva kava. Stanje je dost boljše, ampak še vedno me pa želodec hitro opozori, če pretiravam s količino ali pa s pretirano mastno hrano.
Drugače se pa tudi jaz ne ukvarjam kaj dosti s športom (edino hodim kar velik), imam pa 184cm in 82kg. Edin stresa mam pomojem mal preveč (delo s strankami...).
 

B81

22. jul 2007
34.423
8.921
113
Jaz sem mel ful problemov z zgornjim delom želodca in požiralnikom. Jemal Nolpazo in še neke druge kapsule (čisto nič pomagalo, nič, nič, nič).
Bil na gastro 2x, nič odkrili.
Baje, da Nolpaza celo nekaj škodi, ne vem točno, kako. V glavnem, do sedaj sem pogruntal, da najbolj pomagajo česnove kapsule, dobiš v DM-u, jaz jih naročam za tretjino cene iz ZDA (iHerb), metin čaj in persen forte. Seveda zelo vpliva hrana in sicer, sladkor zelo zjebe sistem in mene začne po sladkorju malo bolet oz. pečt požiralnik. Najbolj pa me zjebe kava z mlekom. Tudi med ni v redu, pa surova čebula, pa še kaka stvar bi se našla.
Torej, ukini sladkor in kavo z mlekom, pejd v DM po česnove kapsule, skuhaj si metin čaj in poročaj, če je kaj bolje. Pa delaj to kak teden, dva, ker v enem dnevu verjetno ne bo minilo, ampak vsaj probaj. Tudi pri črni grenki kavi me kdaj, pa kdaj začne bolet oz. peči zgornji del želodca in požiralnik, ampak, če res ne moreš brez kofeina, sem jaz en čas pil te Lidlove brezsladkorne energijske pijače (KONG) in me ni čisto nič bolelo. Lahko pa si naročiš tudi kofeinske kapsule, če hočeš.
Danes dobil te cesnove kapsule iz neke powerbody.co.uk trgovine, odprem in uuuuu kaj si ti fuuuukjen, kaki vonj...ce bi bil zunaj, bi vrgel skatlo 100 metrov na vrt Mejduš...pa to niso kapsule ampak mali softgel drazeji, naj ji vzel 3 dnevno s hrano. Vsak draze je za en strok (ne glavo) cesna.
Sem narobe kupil?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
A si kupil iste, kot jaz? V moji skatli cisto nic ne smrdi in meni pomagajo. Mckmck, zakaj menis, da je vrgel denar stran?
 

B81

22. jul 2007
34.423
8.921
113
A si kupil iste, kot jaz? V moji skatli cisto nic ne smrdi in meni pomagajo. Mckmck, zakaj menis, da je vrgel denar stran?
Tele...

Ja, za 13 funtov lih nem bankrotiral, tud ce vstran vrzem :)
 

Priponke

  • IMG_20181009_172328~01.jpg
    IMG_20181009_172328~01.jpg
    502 KB · Ogledi: 187

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
Tako kot je rekel Bizi ter ker dobiš vse sestavine katere potrebuješ v naravi, vsaj občutek imam da so vse te stvari katera prodajajo podjetja en lari fari.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ja, res bodo ljudje okoli njega zelo zadovoljni, ce mu bo z ust smrdelo po cesnu vsak dan. Tudi opravljali ga ne bodo za hrbtom. Ne, ne...:jok:

Denis, ja take mam. Ja, prvic, ko odpres je verjetno res malo bolj mocan vonj, saj je bilo vec mesecev nepredusno zaprto...vendar, ko odpiras vsak dan, ni nikjer vonja
 

B81

22. jul 2007
34.423
8.921
113
Tako kot je rekel Bizi ter ker dobiš vse sestavine katere potrebuješ v naravi, vsaj občutek imam da so vse te stvari katera prodajajo podjetja en lari fari.
Pa zmores vsak dan pojest strok cesna?

Cash Bomo probali, bo ze slo zraven kosila :)
Sicer pa je to za jetra zdravo, jih itak imam na najvisji meji... :mad:
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
Na drobno sesekljanega ga morem ja, to glede smradu in opravljanja drugih je pa že druga tema.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Jaz ga zjutraj na tesce vzamem. Nimam casa, ne volje zjutraj ob 5 uri sesekljavati in jesti cesen :evil:
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ja, res bodo ljudje okoli njega zelo zadovoljni, ce mu bo z ust smrdelo po cesnu vsak dan. Tudi opravljali ga ne bodo za hrbtom. Ne, ne...:jok:

Denis, ja take mam. Ja, prvic, ko odpres je verjetno res malo bolj mocan vonj, saj je bilo vec mesecev nepredusno zaprto...vendar, ko odpiras vsak dan, ni nikjer vonja
Iz ust česen niti ne smrdi. Ampak švic, posebno v fitnesu ali v savni, to je pa druga pesem. Ko pride v savno kak česnovec, garantirano vsi pobegnejo. :)
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Dej nehi...seveda smrdi česen iz ust. Parkrat na leto ga takole probam, pa mi žena 100x pove, da ni šans, da dobim fuk.at v takem stanju. :evil:
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Denis, kako je stanje? Jaz malo experimentiram in sedaj že 3 dni jemljem zjutraj 3 kapsule na tešče in potem čez pol ure spijem kavo z mlekom in me čisto nič ne boli. Sem pa tudi začel jemati surov česen, pač kot česen. Fin za popizdit, samo iz gobca pa mi smrdi za znoret. :valjamse::evil::evil::evil:
Softi, sem ti PM poslal :aplauz:
 

B81

22. jul 2007
34.423
8.921
113
Denis, kako je stanje? Jaz malo experimentiram in sedaj že 3 dni jemljem zjutraj 3 kapsule na tešče in potem čez pol ure spijem kavo z mlekom in me čisto nič ne boli. Sem pa tudi začel jemati surov česen, pač kot česen. Fin za popizdit, samo iz gobca pa mi smrdi za znoret. :valjamse::evil::evil::evil:
Softi, sem ti PM poslal :aplauz:
Skatlo gledam vsak dan pa se nisem vzel :)

Sicer sem ze skoraj mesec brez ranitala, nolpaze ipd., pa samo hofer kapucino sem nehal pit.

Sam bi cesen drazeje jemal zaradi antibioticnih ucinkov, persen pa, da bi se eno noc naspal po 10 letih :)
Zdaj za vikend sprobam oboje.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Me je draga zadnjič povabila na vikend izlet za roj. dan, pa sva se v Kopru spomnila, da sva pozabila česen doma in sva rekla, jebe.š, greva v DM po eno škatlo, ker ne bom prenašal bolečin cel vikend in tiste iz DM-ja mnogo bolj smrdijo, kot tele iz USA. Moraš pa vedet, da zniža pritisk in meni zvečer ne pašejo, ker mi ga preveč zniža, morda pa ti, če ga boš zvečer vzel, te bo prej pobralo in boš zaspal. Sem pa po tem navadnem česnu za olupit tako žejen, da žlampam vodo kot za stavo.