Težave z želodcem

disc

Majstr
4. feb 2011
2.345
457
83
Pozdravljeni!
Že nekaj časa se mi pojavlja bolečina v želodcu/trebuhu, napihnjenost, slabost in splošno slabo počutje. Po obisku zdravnika, mi je le ta težave pripisal želodcu oz povečanemu izločanju kisline in mi predpisal nolpazo. Po en škatli, se mi je stanje še poslabšalo (ponoči se zbujam, splošno počutje v qrcu...). Zraven sem dobil še dieto (nič mlečnega, kislega, kave, alkota, pravega čaja...), tko da sploh fajn.

Je imel kdo kake podobne težave? Pomojem bom šel kar nazaj do zdravnika, ker tkole res ne morem funkcijonirat :(
 

pikapoka07

Pripravnik
6. dec 2013
212
3
18
Pozdravljeni!
Že nekaj časa se mi pojavlja bolečina v želodcu/trebuhu, napihnjenost, slabost in splošno slabo počutje. Po obisku zdravnika, mi je le ta težave pripisal želodcu oz povečanemu izločanju kisline in mi predpisal nolpazo. Po en škatli, se mi je stanje še poslabšalo (ponoči se zbujam, splošno počutje v qrcu...). Zraven sem dobil še dieto (nič mlečnega, kislega, kave, alkota, pravega čaja...), tko da sploh fajn.

Je imel kdo kake podobne težave? Pomojem bom šel kar nazaj do zdravnika, ker tkole res ne morem funkcijonirat :(

Naj ti da napotnico za gastro. Meni sicer zelo neprijetna preiskava. Je pa tako, da so bile s tem odkrite zadeve, ki se jih je saniralo s konjskimi antibiotiki in še nečem...naprej pa je pomembna sprememba načina prehranjevanja,...
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Za začetek se prepucaj...., sam ko se mi to zgodi uživam ananas in ananasov sok, to naredi pravo prepucanje, potem bo bolje ....
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.018
113
Gastroskopija ni noben problem če upoštevaš navodila in nimaš mesarja na drugi strani šlaufa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Ja sem jo že imel, ko se ti sproži "kozlalni" refleks in se začneš dušiti, gre na sekunde, ko ti to ven vlečejo...., pa da ne omenjam črpanja zraka v želodec, kar se pozna potem tudi na izpustih izpušnih plinov, ki res ne smrdijo, samo ja no če je nuja je nuja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
No, takoj k zdravniku je logično...
Je pa vprašanje, ali je bolečina želodcu ali črevesju?
Če je v želodcu, je lahko razjeda, čir... - reši gastroskopija
Če je v črevesju, je lahko pomanjkanje pre- in pro-biotikov... - kupi pre- in pro-biotike (komplet, maš povsod..)
Glavno vprašanje pa je - ali je redna prehrana in koliko je alkohola? Sorry...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.018
113
Pri gastro so poleg tega da gastroenterolog pomembne dve stvari. Kot prvo ko ti našprica anestetik v usta je pomembno da ga je dosti in po celotni površini da omrtviči cel požiralnik. Kot drugo dihati skozi nos obvezno in ne smeš niti poskusiti požirati sline, kar je avtomatski refleks ponavadi ker potem se začneš daviti. Umirjeno dihanje skozi nos in slina mora teči ves čas ven, ko se enkrat ustavi se začne davljenje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Smajo

B81

22. jul 2007
34.461
8.936
113
Sem bil dvakrat. Enkrat v Rogaski, drugic v Mariboru pri Epfu.
Drugic ni nic nasprical in je slo boljse, pa se cudnega okusa nimas v ustih pol dneva.
Najvec je odvisno od zdravnika, da ti lepo pove in te umiri. Cev pa poziras dol, kot hrano. Pri meni je sel do konca, do zacetka tank.crevesa in vzel vzorec za kake maligne (se mi zdi) zadeve in obcutljivost na gluten.

Pac, reflux, kila poziralnika, 3 ure pred spanjem nic jest, nic pikantnega, kave, cigaret itd in mine. Zadnjih dveh nisem opustil, vzamem nolpazo ali ranital po potrebi, pa je. Res pa je, da hujsas pri tem, ker zvecer ne jes.
Glede pregleda pa, slisi se huje, kot je v resnici.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.818
638
113
Načeloma je odvisno kot si občutljiv pri požiranju. Če nimaš problema (sam sem bil že 4x) potem je pregled enostaven. Če te pa matra oziroma se ti vziguje pa zna bit problem. Po mojem v tem primeru obstaja možnost, da ti gre s cevjo (al kaj je) skozi nos. Načeloma pa kot je že bilo napisano. Brez panike pa lepo dihat umirjeno in je brez problema.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.345
457
83
Jaz sem nolpazo nehal jemati, ker mi je bilo še slabše. Sedaj pazim, kaj pojem in popijem in je stanje boljše (ni pa še ok). Kar se alkohola tiče, sem najprej imel težave, če sem pil pivo (napihnjenost, prebava v qrcu...). Drugače pa ne pretiravam z alkoholom, ker mi niti ne paše pri teh težavah. Najhujš mi je, ko grem v trgovino po malico, kaj sploh uzet/jest?? :(

Drugače, pa pred spanjem itak že prej nisem nč jedu (zadnji obrok okol 18h). Sem pa porajtu tudi, da mi zgleda mlečni izdelki neki ne pašejo najbolj.
A se da kje narest test za alergijo na laktozo in gluten? Al je to vidno samo pri gasto?

Se pa težave dogajajo in pri želodcu in črevesju. Kukr sem razumel zdravnika, mi želodec proizvede preveč kisline. Pri nekaterih gre kislina gor (zgaga), v mojem primeru pa dol čez črevesje (tako sem jaz razumel :zardelalter: ).

Drgač pa hvala za odgovore. Očitno je to kar pogosta težava.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.018
113
Še malo šale.....Ja tisti ki veliko fafajo...gag-ing pa te fore ponavadi nimajo problemov s požiranjem šlaufa:evil:
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.818
638
113
Bo že nekaj resnice v tem. Če oneta sprav do pol grla bo tud tist mejhn šlauh. :evil:

Drgač pa lahko narediš kake teste za intoleranco na hrano. Mogoče ti kej pomaga, da odstraniš kako hrano iz menija. Drugače ša tko kot si sam reku tudi sam opaziš kaj ti poudarja probleme. Probi to imejit.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Jaz sem mel ful problemov z zgornjim delom želodca in požiralnikom. Jemal Nolpazo in še neke druge kapsule (čisto nič pomagalo, nič, nič, nič).
Bil na gastro 2x, nič odkrili.
Baje, da Nolpaza celo nekaj škodi, ne vem točno, kako. V glavnem, do sedaj sem pogruntal, da najbolj pomagajo česnove kapsule, dobiš v DM-u, jaz jih naročam za tretjino cene iz ZDA (iHerb), metin čaj in persen forte. Seveda zelo vpliva hrana in sicer, sladkor zelo zjebe sistem in mene začne po sladkorju malo bolet oz. pečt požiralnik. Najbolj pa me zjebe kava z mlekom. Tudi med ni v redu, pa surova čebula, pa še kaka stvar bi se našla.
Torej, ukini sladkor in kavo z mlekom, pejd v DM po česnove kapsule, skuhaj si metin čaj in poročaj, če je kaj bolje. Pa delaj to kak teden, dva, ker v enem dnevu verjetno ne bo minilo, ampak vsaj probaj. Tudi pri črni grenki kavi me kdaj, pa kdaj začne bolet oz. peči zgornji del želodca in požiralnik, ampak, če res ne moreš brez kofeina, sem jaz en čas pil te Lidlove brezsladkorne energijske pijače (KONG) in me ni čisto nič bolelo. Lahko pa si naročiš tudi kofeinske kapsule, če hočeš.
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Jp, mene želodec čisto neha bolet. Sicer ga ne jemljem redno, ker bi bilo predrago, ampak, ker sem probal svašta in med drugim tudi persen forte, sem opazil, da me je cisto nehal bolet želodec po parih dneh uporabe in sem to tudi dohtarci omenil.
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sem pa tudi opustil dvigovanje utezi, ker me je enkrat fajn zvilo, ko sem delal pocepe. Sem bil gotov 2 dni, dokler se ni stanje popravilo. V predelu zelodca me je tako bolelo, da ni za opisat. Slabo mi je bilo za popizdit, tako da disc, ce kvihtas, prekini za nekaj casa
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.461
8.936
113
Ni to bolj z misicevjem povezano? Sem sam bil na pregledu zaradi bolecin, sumil slepic, pa je bila baje malo natrgana misica...
Od pocepov te lahko bolijo zgornje trebusne, ce drzis roke naprej.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ce delas pocepe ima velik vpliv na zelodec. Namrec, ko dvignes, stisnes ves predel okoli trebuha in zelodec porine gor. Ce mas zjebanega od prej, je velika moznost, da te bo bolel.