Težave z želodcem

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Imaš kak link za česnove strong kapsule iz USA, ker ja so različne doze ........ in ja česen pomaga tudi pri prehladih, ne govorijo zastonj naravni antibiotik.
 

B81

22. jul 2007
34.461
8.936
113
Ampak ni tako, da antibiotiki redcijo bakterije v crevesju? Mogoce ima tudi cesen kak vpliv na to in ne bi bilo slabo kak naravni jogurt ali kefir uzivat zraven...just thinking
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.345
457
83
Cash - evo, jaz sem tudi malce bolj popazil zadnje čase s hrano in je opazno boljš. Kava z mlekom je res no-go. Sploh na prazen želodec. Sedaj obvezno zjutraj nekaj pojem (prej sem na prazen želodec vrgu dve kavi z mlekom :) ),pa raje kak čaj. Sladkorja sem dost zmanjšu (še zmer ga najbrž preveč pojem). Pa hrana pazim,da ne pretiravam z mastno hrano, kislo, pekočo... in zaenkrat je kr okej. Bom še nadaljeval v tej smeri, pa da vidimo kaj in kako.
Z dvigovanjem uteži se ne ukvarjam, edino v službi imam kdaj pa kdaj kakšne podobne gibe.

Persen je pa najbrž za pomirjanje. Ker kukr berem je stres/napetost tud en večjih sranjev za želodec :(
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Persen je pa najbrž za pomirjanje. Ker kukr berem je stres/napetost tud en večjih sranjev za želodec :(

Če recimo jaz vzamem kako "prepovedano hrano", po kateri me začne bolet želodec, mi Persen pomaga, pa ni nujno, da imam kakršenkoli stres. Ker v persenu je menda med drugim poprova meta, katera je tudi v metinem čaju in zato mi tudi metin čaj pomaga. Ampak, jaz si ga skuham po 4 vrečke naenkrat in po ene par takih dozah me neha bolet. Me pa najbolj poceni pride tale česen iz zgornjega linka.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No, dej za info mi najdi, da vidim , iz kje točno prihaja in koliko je poštnina. Hvala :)
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Leta, a, fantje? Jamramo kot stari dediji. :p

Tudi sam sem imel veliko težav z zgago, refluksom in kislino. K sreči mi je Nolpaza pomagala. Pojedel sem 2 štatli po 2 tableti na dan (nisem šel do dohtarce po tiste tamočne) in se porihtal. Hvala bogu.

Še ena zadeva, ki zelo pomaga pri teh zadevah, se imenuje Ranital. Žal pa so zgolj na recept. ;) Priporočam. Sam na nekaj let naredim kakšno 14-dnevno kuro s temi zdravili in tok, tok, nimam težav z želodcem, čeprav me je svoj čas zelo zafrkaval.

Eliminacija alkohola je pa prvi korak k izboljšanju. :bolan:
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.018
113
Saj nolpaza je tudi na recept edino če vzameš tisto control 20mg dobiš direkt v lekarni.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Ukiniti kavo (na prazen želodec), cigarete, alkohol in si naredil veliko za želodec. Uravnava prehrane je pa nato dodaten plus.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No, jaz sem jemal Nolpazo in Ultop in mi ni čisto nič pomagalo. Pomagajo mi pa tiste 3 zadeve, ki sem jih že omenil.
Matofill, hvala za link. So malce dražje, ja, kot na iHerbu.
 

B81

22. jul 2007
34.461
8.936
113
Leta, a, fantje? Jamramo kot stari dediji. :p

Tudi sam sem imel veliko težav z zgago, refluksom in kislino. K sreči mi je Nolpaza pomagala. Pojedel sem 2 štatli po 2 tableti na dan (nisem šel do dohtarce po tiste tamočne) in se porihtal. Hvala bogu.

Še ena zadeva, ki zelo pomaga pri teh zadevah, se imenuje Ranital. Žal pa so zgolj na recept. ;) Priporočam. Sam na nekaj let naredim kakšno 14-dnevno kuro s temi zdravili in tok, tok, nimam težav z želodcem, čeprav me je svoj čas zelo zafrkaval.

Eliminacija alkohola je pa prvi korak k izboljšanju. :bolan:
Ranital se kupi.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No, evo...sem zdej spil crno kavo brez cukra na prazen zelodec in ze cutim zganje od zelodca do sredine poziralnika :bonk:
 

enik14

Fizikalc
22. avg 2014
100
28
28
morda dober nasvet za disc;
Še je čas, da na kakem nepokošenem travniku poiščeš rman in si iz njegovih koškov belih cvetov pripraviš poparek ter ga piješ (dva cvetova v dcl vrele vode, par minut). Deluje izredno hitro. Lahko si kupiš suh rman v lekarni, pri zeliščarjih na trgu..... Rman naberi na zalogo, ga posuši na zraku in shrani v papirnati vrečki.
Gotovo te bo nehalo boleti in napenjati. Rman ni škodljiv in je naraven. Čaj med drugim ureja delovanje ledvic, povečuje apetit, odpravlja pa tudi napenjanje, motnje v jetrih, vnetje želodca in črevesja, želodčne krče, skrbi za redno odvajanje.....Si ob težavah kdaj pojedel navadni jogurt. Morda ti pomaga.
Vse to je pomagalo tudi meni, preverjeno.Če uporabljaš za pripravo hrane, pogrevanje mikrovalovno pečico, se je izogibaj !! Kava z mlekom je res "strup". Nekateri zato pijejo kavo z vodo 1:1. Do 4 kave na dan je več kot dovolj, vsaka naslednja bolj škodi.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.660
3.547
113
morda dober nasvet za disc;
Še je čas, da na kakem nepokošenem travniku poiščeš rman in si iz njegovih koškov belih cvetov pripraviš poparek ter ga piješ (dva cvetova v dcl vrele vode, par minut). Deluje izredno hitro. Lahko si kupiš suh rman v lekarni, pri zeliščarjih na trgu..... Rman naberi na zalogo, ga posuši na zraku in shrani v papirnati vrečki.
Gotovo te bo nehalo boleti in napenjati. Rman ni škodljiv in je naraven. Čaj med drugim ureja delovanje ledvic, povečuje apetit, odpravlja pa tudi napenjanje, motnje v jetrih, vnetje želodca in črevesja, želodčne krče, skrbi za redno odvajanje.....Si ob težavah kdaj pojedel navadni jogurt. Morda ti pomaga.
Vse to je pomagalo tudi meni, preverjeno.Če uporabljaš za pripravo hrane, pogrevanje mikrovalovno pečico, se je izogibaj !! Kava z mlekom je res "strup". Nekateri zato pijejo kavo z vodo 1:1. Do 4 kave na dan je več kot dovolj, vsaka naslednja bolj škodi.

Kdo se bo jebal s tem rmanom, če je pa že česen problem in ga je treba v kapsulah z drugega konca sveta naročat.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
mene daje zgaga predvsem ko spim. čer spim na hrbtu je še nekako, če spim na levem boku je totalno sra*je, desni bok še nekak.
zdej sem pogruntal, da mi najbolj pomaga donat mg, ga ponoči, ko se zbudim, ko me zgaga peče, spijem dva požirka, pa je do jutra potem ok. če pa donata ni, pa grem v hladilnik pa dve žlici kisle smetane, mi tut pomagata :)