Težave z USB kjučem

Matjaz2

Pripravnik
18. sep 2008
210
0
16
USB ključ Patriot 32 GB mi napiše, da je write protected, ne spomnim se, da bi kdaj zaklepal niti me ne vpraša za kakšno geslo. Vsebino sem prenesel v računalnik in je ne rabim več na tem ključu, kaj bi se dalo narediti, da bi bil ključ spet uporaben, formatiranja ne dovoli.
 

Matjaz2

Pripravnik
18. sep 2008
210
0
16
Še eno vprašanje, iz pokvarjenega prenosnika sem vzel HDD ga vgradil v ohišje in ga uporabljam kot zunanji disk. Po novem mi ga kišta ne zaznava, do zdaj mi ga je, napiše da ga je potrebno formatirati. Že precej v letih MSI Wind ga pa normalno zazna, na obeh pc so win 7 samo na wind brez kakršnihkoli update, samo osnovni.
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
Jaz bi ga dal tja, kjer ga spozna, kopiral vse na njem "nekam", potem pa ga formatiral na kišti, ki ga ne spozna...
 

Matjaz2

Pripravnik
18. sep 2008
210
0
16
Na starem prenosniku, ki ga že nekaj časa neuporabljam, imam še XP, bi se dalo tam kaj naredit?
 

Matjaz2

Pripravnik
18. sep 2008
210
0
16
Sem zagnal prenosnik Gericom, vstavil USB, izbral formatiranje, je pokazal FAT 32 in tako bi ga tudi formatiral samo je tudi napisal, da je zaklenjen.
Nekaj je vseeno zanimivo, ta prenosnik ima cpu AMD 2.8 GHz, integrirano grafično in 40 GB HDD, pa se mape in datoteke iz USB na njem tekoče odpirajo, na občutno boljši kišti pa zelo počasi, en krogec se vti in dolgo melje preden kaj odpre, datoteke in slike na SSD v kišti se hito odpirajo, tudi tiste, ki sem jih tja prenesel iz tega USB, to mi ni čisto jasno.
 

Matjaz2

Pripravnik
18. sep 2008
210
0
16
HDD iz pokvarjenega prenosnika dela na MSI Wind, kišta pa napiše da ga je treba formatirat. Občutek je da ima kišta težave s HDD, SSD pa normalno delajo.
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
A bejž no.
Xp kot naslednik w2k aka NT os-ji bere ntfs, win 9x ga niso (w95 osr2 je uvedel podporo za fat32, prejšnje verzije samo fat16).


HDD iz pokvarjenega prenosnika je verjetno crknil.

No, saj sem napisal, da meni XP ne berejo ključka z NTFS (post #15).... Ker imamo v službi eno kišto z XP-ji, pa pač noče, kaj mu naj. Naj piše, kar hoče, meni pač ne dela. Če vsem drugim, hura...
 
Nazadnje urejeno:

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
HDD iz pokvarjenega prenosnika dela na MSI Wind, kišta pa napiše da ga je treba formatirat. Občutek je da ima kišta težave s HDD, SSD pa normalno delajo.

no ja, lohk odstraniš usb kontroler in ga ponovno namestiš (restart mašine). in ponovno probaš disk priklopit. al pa posodobi usb gonilnike (chipset driver...)