Težave z eksternim hdd usb diskom

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Citat:
Uporabnik kloko pravi:
Pri zunanjem disku lahko crkne disk ali elektronika v škatli. Če je crknjena elektronika, ni pametno zaganjati chkdsk oz.podobnih orodij, ker lahko pokvariš še tisto na disku, kar je bilo v redu.
V primeru reševanja podatkov na zunanjem disku je pametneje vzeti disk iz škatle in ga priključiti direktno v računalnik.

L.p., Kloko

Evo,

tako sem tudi naredil. Disk sem vzel iz ohišja, priklopil na stacionarca in izgleda, da dela. Nisem še kopiral, ker nisem imel še enega sata kabla.
Ko skopiram podatke, ga bom spucal in reklamiral. Mislim, da razstavljanje/sestavljanje ne bi smelo pustiti sledov.

Me pa zanima glede brisanja - znajo Windows (Vista) varno pobrisati za sabo ali je bolje instalirati kakšen sw. Če ja, katerega (freeware)?

Hvala vsem za učinkovito pomoč.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Poizkusi z krajšim USB kablom.

Sam sem na WD, tista book varjanta imel isti problem, ko je bi pa zaznan pa je bilo veliko napak pri prenosu podatkov. Recimo ko si prenesel nanj neko sliko veliko cca 5 mb je bil pol slike v redu, druga polovica pa popačena. Bodisi pobarvana v violčni odtenek, ali pa zamaknjena. Odkar uporabljam krajši, cca. 10 cm dolgi usb kabel, teh zadev ni več.
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
meni je v kišti normalno delal Seagate 1TB, ko sem ga priklopil na USB docking station pa isto tako ven meče, tudi če nič ne prenašam slišim "klenk - klenk"...
confused-1.gif

WD pa dela normalno, ne glede al sta oba hkrati priklopljena al sam en....

imam pa TOLE zadevo....
 

legionar

Fizikalc
13. sep 2010
2.427
5
38
Citat:
Uporabnik kwa pravi:
meni je v kišti normalno delal Seagate 1TB, ko sem ga priklopil na USB docking station pa isto tako ven meče, tudi če nič ne prenašam slišim "klenk - klenk"...
confused-1.gif

WD pa dela normalno, ne glede al sta oba hkrati priklopljena al sam en....

imam pa TOLE zadevo....

KAj pa napajanje? ima da docking za diske napjanje?