Težave z roleto

uporabnik2022

Pripravnik
5. jan 2022
80
26
18
Ene rolete ne gre potegnit v spodnjo belo škatlico. Preprosto ne gre notri, niti z porivanjem. Iskal po netu, pa ne najdem ideje kaj naresti?
IMG_20231202_110123.jpg
 

uporabnik2022

Pripravnik
5. jan 2022
80
26
18
Tako je: trak ne gre v škatlico. Torej kupim navijalec z novim trakom star trak odrežem ali kako to gre?
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Odpri škatlico, da boš videl, kaj se dogaja v njej. Pri meni se je enkrat ravno fedr nesrečno zataknil, ker smo trak preveč izvlekli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.328
5.846
113
pri taščici
Pri novi gleda na mestu izhoda traka iz nje deo vzmeti. (Trak kovinski)
Na tisti trak moras ti zatakniti trak rolete, potem z izvijacem sprožis vzmet da navije trak v notranjost.
Preden pa kupujes novega pa le tega razdri pa bodo mal mcgayver. Stean se vedno potem vrzes in kupi novega
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Irbis

Pripravnik
18. feb 2022
41
29
18
Se ne spomnim točno, ampak ne boš nič rezal. V roletni omari moraš star trak iztaknit in novega vtaknit. Pa položaj rolete malo glej.
Pred dvema mesecema sem imel mojstra za komarnike in mi je spotoma zamenjal še navijalnik. Naredil je tako, da je odstranil pokrov rolete (še star sistem, ko so omarice za rolete na notranji strani), dvignil roleto in pripel trak zgoraj, da se ni zapeljala dol, potem odrezal trak pod tem, odrezal novi trak na pravo dolžino, prekril novi in stari trak za ene 4 cm, malo zažgal z vžigalnikom, da se trak ne cufa in da sta se malo sprijela, potem ju je pa spel s sponkami.