Iskanje rahlega puščanja vode

nimbix

Pripravnik
16. dec 2007
42
0
6
V kopanici v stanovanju pod mojim se že od oktobra lani na stropu pojavljajo kapljice vode. Glede na to, da se nabira tudi rahla rjava usedlina, verjetno ne gre samo za loklani kondenz, ampak za pronicanje vode, ki s sabo prinese tudi nečistoče. Po večkratnih ogledih s strani hišnika, upravitelja, in vsaj treh vodovodarjev še vedno nimamo nobene ideje, ali gre za puščanje kanalizacije, vodovoda, ali za nabiranje vlage iz prezračevalnega sistema.

Ima kdorkoli kake izkušnje, ki bi pomagale v tem primeru? Počasi smo že vsi siti tega, da nimamo niti približne ideje, od kod prihaja ta voda.

Gre za konstantno nabiranje parih kapljic vode na stropu, ki se je končalo sredi pomladi, potem pa spet pojavilo v parih epizodah v zadnjem mesecu.

Obstaja kakršenkoli mojster, ki se ukvarja s takimi težavnimi primeri? Vsakodnevni vodovodarji so namreč brez idej. Tudi zlivanje velikih količijn obarvane vode v vse možne odtoke ni do zdaj pokazalo nobenih rezultatov.

Rad bi se izognil situaciji, kjer totalno razbijemo in prenovimo kopalnico, na kocu pa neznani vir še vedno pušča...
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.802
4.303
113
Se zamakanje pojavlja občasno ali je stalno?


Pri meni na stropu se je pojavljal flek, ko so se zgoraj kopali v banji in spustili vodo (poredko)
in ko se je zamenjal najemnik, ko so se tri osebe tuširale, se je flek pojavil po cca 20 minutah.

Pregledali vse, s kamero... zasiliknirali kjer so mislili... flek se je pojavljal...

Ko so razbili kopalnico, so našli počeno odtočno cev iz banje, počena je bila po spoju na vrhu cevi,
tako da je zamakalo samo pri obremenitvah in z zamikom.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Najbrž ti spodnji sosed ne bo dovolil na prvo žogo, ampak poskusis lahko.
Zacni stemat pri njem in pojdi za.sledjo vode..
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.317
950
113
Pa res spušča? Da ni samo kondenz zaradi preveč vlage v spodnji kopalnici? Flek je pa pač posledica vlage, ne pa umazanije...

Moja mati je sto let trdila da zgornji sosedi spušča banja, v kopalnici pa je sušila celotne žehte, ipd. Ni bilo šans, da si jo prepričal...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Omenjas vlago iz prezračevalnega sistema. Je to speljano po stropu?
Rjavo je lahko tudi zaradi zeleza v betonu skozi katerega "tece" voda.
Zagotovo imas kakp sliko.
Se nam jo privosci
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Primer I
Pred 4 leti.
Meni je zamakalo od zgornjega. Barvna tekočina. Rjava.
Sodelovanje z zgornjim ni bilo mogoče. Ni priznal in pika! Preko hišnega sveta in upravnika sem izsilil, da se stopi v akcijo.
Vzrok: Počena fekalna cev. Zgornji pri sebi popravil, pri meni ni hotel. Pravi, da je to moje. Zavarovalnica ni priznala škode.

Primer II
Pred 8 leti.
Teklo od mene k spodnjim. Takoj po reklamaciji dal bitumen v iztočno cev. Nič pomagalo. Morali razkopat.
Vzrok: Počena svinčena cev odtoka.

Rešitev: Razkopat. Druge ni!
 

Dawid88

Pripravnik
3. jul 2015
82
17
8
www.spoliraj.me
Smo imeli enak problem kot Garfildd - po tuširanju se je občasno pojavil madež, oz. je kapljalo v spodnji prostor (kopalnie/wc ločeno).

Potem smo pa na pamet začeli razbijati, ker je tudi vodovodar menil da je vrjetno problem v odtoku tuš kabine (in res na spoju je požrlo del cevi), bila je še stara mislim da svinčena cev.

V takšnem primeru ne pozabite na fotografiranje prej/potem in posliakti moraš poškodovani del cevi/odtoka - saj imate vrjetno zavarovan izliv vode.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Garfildd

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Imel podobno zgodbo pri meni.
Na podlagi meritev izmerili, kje točno je flek. Pokazalo je, da je ravno pri straniščni školjki in dejansko je bil tam odtok zamaknjen. Po menjavi cevi (k sreči brez razbijanja) so flek in kapljice izginile.
Dejansko pa vse fotografiraj čim bolj natančno med posegom. Pri meni zavarovalnica ni komplicirala in je povrnila vse stroške, vključno z beljenjem pri spodnjem sosedu.
 

Dawid88

Pripravnik
3. jul 2015
82
17
8
www.spoliraj.me
Tudi pri nas so krili vse (razbijanje, menajvo odtočne cevi in material, gradbena dela (ker smo morali ker del stene spodaj razbiti in zaštemati del stropa) in pleskarska dela.

Je pa baje ključno da poslikaš poškodovan dal (cev, spoj, oz. kjer je puščalo).

Na zav.pa smo poslali samo fotgorafije, cenilec je prišel samo pogledat in je bilo to to brez kompliciranja.

Če delaš sam pa še kak € ostane.
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
491
63
28
širne planjave Dolenjske
V kopanici v stanovanju pod mojim se že od oktobra lani na stropu pojavljajo kapljice vode. Glede na to, da se nabira tudi rahla rjava usedlina, verjetno ne gre samo za loklani kondenz, ampak za pronicanje vode, ki s sabo prinese tudi nečistoče. Po večkratnih ogledih s strani hišnika, upravitelja, in vsaj treh vodovodarjev še vedno nimamo nobene ideje, ali gre za puščanje kanalizacije, vodovoda, ali za nabiranje vlage iz prezračevalnega sistema.

Ima kdorkoli kake izkušnje, ki bi pomagale v tem primeru? Počasi smo že vsi siti tega, da nimamo niti približne ideje, od kod prihaja ta voda.

Gre za konstantno nabiranje parih kapljic vode na stropu, ki se je končalo sredi pomladi, potem pa spet pojavilo v parih epizodah v zadnjem mesecu.

Obstaja kakršenkoli mojster, ki se ukvarja s takimi težavnimi primeri? Vsakodnevni vodovodarji so namreč brez idej. Tudi zlivanje velikih količijn obarvane vode v vse možne odtoke ni do zdaj pokazalo nobenih rezultatov.

Rad bi se izognil situaciji, kjer totalno razbijemo in prenovimo kopalnico, na kocu pa neznani vir še vedno pušča...
Moj primer je bil takšen, da je bil počen spodnji del talnega sifona (kot las tanka razpoka) in npr. sploh nisi "porajtal" da je počen, dokler nisem razbil in odstranil sifon. Ko sem ga nato malo stiskal, obremenil pa se je ta razpoka razširila.
Zgleda, da se je samo pod pritiskom razpoka povečala, imam pa sifon direktno pred umivalnikom in hodim po njem, verjetno je takrat uhajala voda. Edina sreča je, da sem najprej začel razbijati okrog sifona in našel napako zelo hitro (verjetno je bil vgrajen že počen sifon). Razkopana površina cca. 50x50 cm, zamenjava sifona, nove ploščice in rešeno.
Vglavnem, brez razbijanja in pregleda vseh kosov, ne boš rešil težave. So ti že ostali pisali, kakšna je rešitev.
1689572982621.png
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Tudi pri nas so krili vse (razbijanje, menajvo odtočne cevi in material, gradbena dela (ker smo morali ker del stene spodaj razbiti in zaštemati del stropa) in pleskarska dela.

Je pa baje ključno da poslikaš poškodovan dal (cev, spoj, oz. kjer je puščalo).

Na zav.pa smo poslali samo fotgorafije, cenilec je prišel samo pogledat in je bilo to to brez kompliciranja.

Če delaš sam pa še kak € ostane.
Pri meni tudi cenilca ni bilo. Sem online oddal prijavo škode in čez 14 dni, da bom poklical, ker ni bilo nič odgovora, pa vidim denar že na računu :). Zavarovalnica Sava
Sosedu sem pa samo št. zav. primera dal in je vse sam uredil.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Ha...sj ni čudno da je zavarovalnina tako draga in se draži.....home majstOri vse naredijo in potem je kar je...
Čist tko...zavarovalnice nič ne preverijo kdo je delal ?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
A ti misliš, da kar napišeš čuka in ti čuka dajo? Jaz sem jim poslal skeniran račun vodovodarja, kjer so bile vse postavke lepo natanćno zdefinirane, vključno z delom. Očitno je bilo vse znotraj normativov (tudi delo).
 

Dawid88

Pripravnik
3. jul 2015
82
17
8
www.spoliraj.me
Mi smo tudi predložili račun vodovodarja (splošno pa smo se strinjali z "oceno" zavarovalnice, saj smo rekli da bomo ostalo zadevo razen vodovodarja uredili sami).

Če se ne motim je zavarovalnica ocenila strošek na cca 950€.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Ha...sj ni čudno da je zavarovalnina tako draga in se draži.....home majstOri vse naredijo in potem je kar je...
Čist tko...zavarovalnice nič ne preverijo kdo je delal ?
Zavarovalnica ti da za "manjšo" škodo na razpolago plačilo po računih ali pa predlaga pobot. Meni je pobot ustrezal, ker se mi je absolutno splačalo. Ker nimam dveh levih rok sem v eni hiši saniral v enem dopoldnevu komplet vse, v drugi pa v enem vikendu. Za zavarovalnico je z izplačilom škode primer zaključen.