Tezave z novo "premijo"

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
365
63
Pri mojem avtu je ravno komunikacija z zaklenjenim avtom bistvena. Prek aplikacije lahko:
  • preverjam, kje je avto (torej je tudi gps modul aktiven),
  • prižgem luči in hupo, če ga na parkirišču ne najdem,
  • preverim nivo goriva v rezervoarju,
  • preverim opravljene poti v zadnjih 100 dneh in statistiko le-teh,
  • zaklepam/odklepam,
  • nastavim webasto časovnik ali ga direktno zaženem/ugasnem,
  • zaženem motor (fino, da se npr poleti shladi, preden pridem do avta).
-Gps je lahko samo zadnje stanje shranjeno na serverju, dokler se avto ne premakne (zatrese), je ta podatek legit.
-Luči in hupa je en ping, ki se pošlje v avto, poraba almost 0.
-Nivo goriva, shraniš na server ob zaustavitvi, poraba 0.
-statistika, sproti na server, poraba 0.
-zaklep odklep, 1 ping, almost 0.
-časovnik, server, samo en ping ob izpolnjenem pogoju, almost 0.
-zagon motrja, almost 0. (a ni to skregano z neko eko EU politiko - razen če je električen?)
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.391
9.832
113
kod Džej-Zija
Dizel avtomatik. Sem pa opazil, da vsakič, ko izdajo novo verzijo aplikacije, zagon na daljavo povozijo (zato ostajam na starem layoutu). Tako da zna bit kaj na tem.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Kako pa skomunicira stanje baterije?
Npr. v sredo zvecer, po eni uri voznje, je bila "Charged", cca. 24 ur kasneje ( avto se v tem casu ni uporabljal) pa je status "Partially charged".

A se poslje ta podatek na server? In so samo, recimo, tri stanja: "Charged", "Partially charged" in "Low"? Ko gre v drugo stanje pac to poslje na server?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.963
1.108
113
www.adriamedia.si
Sicer pa dvomim, da je LTE modul "aktiven" tudi, ko je avto zaklenjen.
Recimo, vcasih na telefonu poiscem zeljeno lokacijo/naslov in posljem v avto. App sporoci, da se bo naslov sinhroniziral/prenesel v avto naslednjic, ko ga statrtam.
Kako pa misliš, da avto, ko je ugasnjen/zaklenjen, javlja podatke (stanje baterije, vrat, gretja ipd ...)? Ampak to še ne pomeni, da je vse prižgano. Navi modul, recimo, ni, zato ne prenese cilja takoj.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.963
1.108
113
www.adriamedia.si
-Gps je lahko samo zadnje stanje shranjeno na serverju, dokler se avto ne premakne (zatrese), je ta podatek legit.
-Luči in hupa je en ping, ki se pošlje v avto, poraba almost 0.
-Nivo goriva, shraniš na server ob zaustavitvi, poraba 0.
-statistika, sproti na server, poraba 0.
-zaklep odklep, 1 ping, almost 0.
-časovnik, server, samo en ping ob izpolnjenem pogoju, almost 0.
-zagon motrja, almost 0. (a ni to skregano z neko eko EU politiko - razen če je električen?)
In če LTE modlul ni online, tudi teh pingov, ki jih omenjaš, ne bo. Zato je online.
Baterijo pa lahko prazni kup stvari, ki so tudi stalno prižgane oz kakšna, ki ne bi smela biti, pa je, ker jo po nepotrebnem "budi" modul, ki pa je 24/7 prižgan. In takohj ni malo. Recimo še keyless odklepanje, alarm, pri BEV/PHEV nadzor polnjenja itd itd ...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.403
5.906
113
pri taščici
Pri starsih je tudi 5+ let star kitajski cheap gsm za dobrih 100€ stalno prižgan, stalno spremlja klice in SMS pa se kako neumnost pa mu baterija drzi teden ali dva.
Se pravi pri sodobnih premijskih vozilih bo tezava ze ko se boš vrnil z dopusta in ti bo na parkingu letališča napisal welcome back, low baterry....
Jaki napredek je to....
Da o kakšni prodaji pri dilerjih ne pisem.
Danes sem bral da po nekaj mesecih nedelovanja motorja lahko pride do okvar piezo Conti šob pri Fordu.... WTF
Sicer to ni preverjena info, so pa bili priloženi računi za šobe,
 
  • Všeč mi je
Reactions: Evrokrat

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
Pri starsih je tudi 5+ let star kitajski cheap gsm za dobrih 100€ stalno prižgan, stalno spremlja klice in SMS pa se kako neumnost pa mu baterija drzi teden ali dva.
Se pravi pri sodobnih premijskih vozilih bo tezava ze ko se boš vrnil z dopusta in ti bo na parkingu letališča napisal welcome back, low baterry....
Jaki napredek je to....
Da o kakšni prodaji pri dilerjih ne pisem.
Danes sem bral da po nekaj mesecih nedelovanja motorja lahko pride do okvar piezo Conti šob pri Fordu.... WTF
Sicer to ni preverjena info, so pa bili priloženi računi za šobe,
piezzo crkne tudi če uporabljaš redno, tak da....
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.387
3.486
113
Lahko pa je samo Aku defektni, so ti vsaj test naredili in pokazali kaj ven plune tester ?
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.301
826
113
Sem pozabil iz glave kje je, ampak v MBUX imas funcijo, ki jo vklopis, ce avto dlje casa stoji.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.973
814
113
VW gate #2?

Ce so advokati zraven je zihr neki na tem.. edin cudi me, da pozivajo 2004-2022 letnike (bi pricakoval, da premija prej to ugotovi in odpravi).

mal pogooglaj - pa na servisu se zacni “pisno zgovarjat” - k tole zna trajat.. da te ne “prehladijo” na koncu
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.403
5.906
113
pri taščici
Podobna.zgodba je tudi prinelekteicnih hybin kiajah.
Akuju fuc po letu ali dveh. Ce ti za prvega se.priznajo garancijo, ti za za drugega ni vec.
 
22. jul 2007
12.851
1.331
113
123
Naj ti dajo nadomestni avto na sevisu in naj se potem sami igrajo in doktorirajo na kao "izpravnem akumulatorju" ;)
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.973
814
113
Evrokrat - sorry ampak s tabo more bit neki narobe.. kupis premijo (cestitke - kot kaze si uspesen v zivljenju), potem pa toleriras, da se z avtom ne mores vozit, da te na servisu odpikajo (prvic bi jim se verjel, da si zrihtali - naslednjic jim avto pustim kjer pac crkne), da se vozis k njiim in se pregovarjas, pa da na koncu nasvet isces na alterju (res da vse vemo - ampak lej - nekje je meja)

kot so ti ze zgoraj ostali povedali - zadeva mora postati njihov problem.. naj ga pridejo iskat, naj tebi zagotovijo mobilnost (ne it sedaj na “smarta”), naj vodijo zapisnike in pridno zbiraj dokumentacijo, potenciraj problem - v ameriki zaradi podobne/iste napake bodo zeli verjetno fasali tozbo

Konc koncev si kupil premijo, da ti bodo sosedje fovs (mal pretiravam) - zdej se ti pa sosedje smejijo kaksn jajc mas.. pa dej usekej po mizi (ce se ne na gobc).
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.546
9.229
113
Aha, torej, če imaš premijo, potem moraš usekat na gobec, če imaš pa Dacio, pa pač prenašaš nategovanje servisov.
Res zanimivo razmišljanje.

Vidiš, jaz če kupim pralni stroj za 200 EUR, potem pričakujem, da opravlja svojo nalogo in če je ne bo, bom pač šel po postopku naprej. Pa tudi če je Beko in ne Miele.
 

kemb

Majstr
7. okt 2018
686
668
93
Evrokrat, ti se obremenjuješ s stvarmi, ki niso zate. So za servis. Tvoja edina domača naloga je, da pelješ avto na servis, kjer jim lepo umirjeno poveš za napako vozila, podpišeš zapisnik, hkrati jim pa poveš, da bos avto prevzel, ko bo res popravljen. Naj ga imajo oni na dvorišču in gledajo, cel mesec če ga hočejo. Vzameš nadomestni avto in to je to. Če pa imaš preveč časa pa povprašaj po forumu kje rastejo gobe....;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic in sad