Testi objektivov

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Citat:
Uporabnik mii pravi:
Pakul, Sigma 70-200 se ne raztegne. Ma kakšna zverina, mogoče, če jo nimaš in jo samo probaš ali pa od začetka so res taki občutki, če si navajen lažjih in manjših objektivov, drugače pa je čist fajn mer in teže.

Ups, ja sem falil, pozabil na notranje ostrenje. Ja sigurno da se jo navadiš ampak s takim objektivom skakat v gužvi je vse prej kot pa palačinka, mar ne? Navadiš se pa sigurno vsega.

@stiber...o mater si pa dal primerjavo med objektivom za 1000€ in 8000€
rolleyes-1.gif
Se mi pa ne da sploh ubadati s teboj ker vse kar dobim je pametovanje in spotikanje ob vsakršen komentar. Omenjena sigma je kar prijetnih mer in teže, sploh za take amaterji kot smo nekateri tukaj gor ali za nekoga ki je prvič lastnik kakšenga boljšega/težjega/večjega objektiva kot so klasični kiti

Pa prosm ne me replicirat, ker vem da ne bo nič pametnega.
smile-1.gif

Napisal sem, kakšen objektiv lahko imenujemo zverina. Zver in nezver je pa malo nesmiselno primerjati, kajne?
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Odvisno, kaj je zate amaterski fotograf. Bom še tebi napisal, kar sem že Pakulu: recimo 400 2.8 je res zverina, sigma 70-200 pa to ni. Razen morda za kakšno šibko dekletce.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Dovolj.
Glede na to da ni nikjer definirano, kateri objektiv je "zverina" in kateri ni, je povsem nesmiselno o tem debatirat, saj je stvar povsem subjektivna.
Nazaj na temo "Testi objektivov". Hvala.

@Stieber:
Če nimaš nič pametnega za povedat se raje ugrizni v jezik ozr prste, kot pa da spraviš temo offtopic.