Testi objektivov

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Citat:
Uporabnik Diablo pravi:
hehe...nekako vem kako bo koncni rezultat..vse si bos pisal porabil tono časa ..na koncu ti pa bo najboljsega trgovec prodal, uturil pa enga ne najboljsega. Pa si dal dreku focn.
wink-1.gif

Ne vem, če bo ravno tako.Ni bilo potrebnega nobenega prepričevanja s strani trgovcev. Niso niti poskušali, sem se moral kar sam odločiti. Najbolj oblegan objektiv, se mi zdi, da je bil Tamronov 18-250. Moja laična ocena je, da je to trenutno zame best buy. S pomočjo napotkov Dizzyja in Pakula, sem ugotovil, da lahko v celoti nadomesti kit objektiv 18-55 in tako ne bo potrebno prenašati dveh objektivov. Ko bo šla (če bo šla) zadeva v prodajo bo tamron lepo ostal doma in se usidral na kaj boljšega (novejšega).
smile-1.gif

Hvala Dizzju in Pakulu za koristne nasvete o testiranju.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Zverino?
confused-1.gif

crazy1.gif

Ne štekam te res ne. Zakaj vso to ugovarjanje? Resno?
Ne vem kakšne imaš kaj izkušnje z dslrom/slrom ampak kadar imaš na body namontiran objektiv kateri v najmanjši izmeri v dolžino meri 20cm, če pa upoštevaš še razteg in sončno zaslonko pa še enkrat toliko in z težo debelega kilograma, ja lahko rečeš že kar zverina, saj je že kar treba malce paziti kako se obračaš z njim v kakšni gužvi in podobno. Aja tudi širina 86mm ni ravno neki palček, tako da mi res ni jasno kaj bi rad povedal z svojim smehom. Ali mogoče to spet leti na to da pač ni L objektiv
rolleyes-1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
sam bi za svojega Canona rekel, da je zverina, ko je polno opremljen. pa je samo Canon Eos 350D.

@Stieber: zame je upraviceno zverina. omogoca mi ustvarjanje odlicnih fotk, ucim se na njemu, poleg tega pa, zadnjic sva s kolegico malo tehtala najine fotoaparate, ker imava oba enakega - no z gripom in baterijami doseze slab kilogram teze. Potem pa dodas se 70 - 200 objektiv, pa smo pri 2,5 kg teze. zdaj pa to tovori cez cel koncert, med prebijanjem skozi folk in podobno. plus torba z dodatno opremo. verjami mi, da imam danes kar musklfibra v hrbtu.

kar se tice objektiva - Sigma 70 - 200 f/2,8 je dober objektiv, hitro in natancno ostri, vceraj sem z njim od recimo 10-ih top slik naredil z njim 5 fotk izmed teh, ce ne se vec. zelo sem zadovoljen.

dejansko kaksne posebne razlike med Canonom in Sigme nisem opazil zaenkrat, mogoce je Sigma pri f/2,8 malce mehkejsa, vendar je to edina razlika. razlika v ceni pa, ce premislim - magnezijevo ohisje in vodotesnost. to je po moje razlika v ceni.

@Drago: ni za kaj, ce le lahko, rad pomagam. sem ravno sam bil v nabavi objektiva in sem samo svetoval nacine testiranja, kateri vem, da so pomagali meni.
smile-1.gif

veliko lepih slik ti zelim z novo pridobitvijo, pa le kaj kdaj z nami deli.
wink-1.gif
 

mii

Pripravnik
29. sep 2007
126
8
18
Pakul, Sigma 70-200 se ne raztegne. Ma kakšna zverina, mogoče, če jo nimaš in jo samo probaš ali pa od začetka so res taki občutki, če si navajen lažjih in manjših objektivov, drugače pa je čist fajn mer in teže.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Rad bi povedal to, da je omenjeni objektiv daleč od kakšne zverine. To je tako, kot da bi tip z 12 cm tičem trdil, da ima zverino.
cool-1.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Eh, jaz navadno okrog tovorim 2 bodya (pa ne 350d), 'nadzverino', srednjo zver in manjšo zverinico in kakšno žverco (po vaših merilih), pa ni sile. Saj se človek navadi. Omenjena sigma je čisto lušten objektiv, ampak eni tu gor ji pojejo takšne hvale, kot da je čudo optike, pa še pošastne mere ima baje in še raztegne se.
confused-1.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik mii pravi:
Pakul, Sigma 70-200 se ne raztegne. Ma kakšna zverina, mogoče, če jo nimaš in jo samo probaš ali pa od začetka so res taki občutki, če si navajen lažjih in manjših objektivov, drugače pa je čist fajn mer in teže.

Mogoče je pa imel v mislih bigmo.
confused-1.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Citat:
Uporabnik mii pravi:
Pakul, Sigma 70-200 se ne raztegne. Ma kakšna zverina, mogoče, če jo nimaš in jo samo probaš ali pa od začetka so res taki občutki, če si navajen lažjih in manjših objektivov, drugače pa je čist fajn mer in teže.

Ups, ja sem falil, pozabil na notranje ostrenje. Ja sigurno da se jo navadiš ampak s takim objektivom skakat v gužvi je vse prej kot pa palačinka, mar ne? Navadiš se pa sigurno vsega.

@stiber...o mater si pa dal primerjavo med objektivom za 1000€ in 8000€
rolleyes-1.gif
Se mi pa ne da sploh ubadati s teboj ker vse kar dobim je pametovanje in spotikanje ob vsakršen komentar. Omenjena sigma je kar prijetnih mer in teže, sploh za take amaterji kot smo nekateri tukaj gor ali za nekoga ki je prvič lastnik kakšenga boljšega/težjega/večjega objektiva kot so klasični kiti

Pa prosm ne me replicirat, ker vem da ne bo nič pametnega.
smile-1.gif
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik stieber pravi:

Rad bi povedal to, da je omenjeni objektiv daleč od kakšne zverine. To je tako, kot da bi tip z 12 cm tičem trdil, da ima zverino.
cool-1.gif




Mater ej si ti pameten
rolleyes-1.gif




Zdej mi pa povej: koliko amaterskih fotografov si pa videl skakat naokol z objektivom 400 2.8 ? No, koliko?



bonk.gif
 
Nazadnje urejeno: