Testi objektivov

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Naj ugibam...sigmin, ki je skoraj tako dober kot nekajkrat dražji canonov?

nekajkrat dražji?!
če tebe trgovec nateguje, ni moj problem
smirk-1.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Rad bi povedal to, da se mi zdi zanimivo, kako zelo se hvali sigmo s strani tistih, ki so jo/bodo kupili, ker je cenejša kot recimo canon. Izkušnje mi govorijo, da bi taisti, ako bi imeli dovolj denarja za original, hitro začeli zatrjevati, kako ogromna razlika je.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Malo poglej cene sigminega širokokotnega zooma in recimo canon in nikon originalov, potem pa se oglasi.
cheer.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
morda res ampak vedno je pomembeno (vsaj meni) razmerje price/performance pa je zadeva hitro rešena pa me ne zanima kaj piše spredaj ali je to Canon/nikon/sigma/pentax.
smile-1.gif
 

sbor

Pripravnik
22. avg 2007
562
0
16
Eto, na istem body-ju sigma 70-200 dela več kot odlično, tako da tega nakupa nikoli ne bom obžaloval, čeprav sem na objektiv čakal skoraj pol leta od takrat ko sem spravil denar na kup (čakal macro verzijo
grin1.gif
). Pred kratkim nabavil še 18-50 2,8 sigmo - zadovoljen, ampak dosti manj - ni tiste ostrine, ni tistih barv, ampak še vedno dosti boljše kot kit objektiv ali pa recimo 18-200.

Aha, pa potem se moraš navaditi da komplet držiš za objektiv pri prenašanju, ne za body kot običajno
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
še tole me zanima: kje vse se da v LJ dobit Sigmine objektive? okej, za Mixi vem, 3a in Beseničarja. Še kje?

namreč, samo pri Beseničarju imajo na voljo več Sigem, ki me interesirajo, ostali jih trenutno nimajo, oz. v 3a imajo en primerek 50 - 150 F/2,8. pa da mi ga nebi slučajno kdo spizdoo...
10.gif
 

bsa

Pripravnik
2. sep 2007
67
0
6
Probaj v Trzinu, Infocona d.o.o. - uvoznik za Sigme. In pa 5pik.si jih je tudi imel. Pa kak Fotodiskont.com ...

Vec pa verjetno ze ne smem nastevat da ne bo prevec reklame
wink-1.gif
 

kostevc

muhar
24. jul 2007
1.364
2
38
Kostel
kostevc.blogspot.com
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
še tole me zanima: kje vse se da v LJ dobit Sigmine objektive? okej, za Mixi vem, 3a in Beseničarja. Še kje?

namreč, samo pri Beseničarju imajo na voljo več Sigem, ki me interesirajo, ostali jih trenutno nimajo, oz. v 3a imajo en primerek 50 - 150 F/2,8. pa da mi ga nebi slučajno kdo spizdoo...
10.gif

klik
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Sem se zgodaj spomnil.
redface-1.gif

Bi lahko kdo dal kak nasvet za jutri? Kako sploh preizkusiti objektiv, na kaj je treba biti pozoren? Kakšne posnetke naj naredim in kako naj jih kasneje ocenim? Naj nastavim vse na ročno, ali naj vse delo prepustim avtomatiki? Trenutno se odločam za nekaj potovalnega do 500€. Pripravil sem si tabelo, kamor bom beležil številke posnetkov s posameznim objektivom z različnimi goriščnimi razdaljami, da bom kasneje vedel s katerim objektivom sem se igračkal. Ostale podatke itak lahko preberem v EXIFu. Glede na vremensko napoved bo treba kar hiteti, da bodo svetlobni pogoji čimbolj enaki.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
hehe...nekako vem kako bo koncni rezultat..vse si bos pisal porabil tono časa ..na koncu ti pa bo najboljsega trgovec prodal, uturil pa enga ne najboljsega. Pa si dal dreku focn.
wink-1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
včeraj sem pri izbiri svojega objektiva gledal na to - kromatska aberacija. pač, slikaš nekaj temnejšega v ozadju pa je nekaj svetlega - primer - ven skozi okno, s tem da vzameš nekaj temnega za objekt - narediš sliko z objektom v centru in z objektom pri robu. pa potem pogledaš, koliko je aberacije. aja, pa priporočam, da vsa testiranja narediš na maksimumih - se pravi na najnižji (se pravi najbolj odprti) zaslonki, ki jo omogoča objektiv in pri najmanjši ter največji goriščnici.

če izbiraš tele objektiv, si poglej še ostrino slik na najdaljši goriščnici z najmanjše možne bližine, pa normalno fotko naredi tudi na podoben način, pa malo oceni ostrino. priporočam, da slikaš kakšen tekst, jaz sem slikal npr. listke s cenami na torbah.

zelo pomembna je tudi natančnost zooma. zaradi majhnosti in praktičnosti sem bil osebno bolj zainteresiran za Sigmo 50 - 150 f/2,8, vendar se je pri testu fokusa izkazal (obe kopiji) za sila nenatančen objektiv. test narediš na enak način - zaslonka max odprta, potem pa pravtako slikaš nek tekst, recimo škatlo objektiva, s tem da jo slikaš postrani. si zapomniš kam si fokusiral ter potem prevešiš natančnost fokusa. oba zgoraj omenjena sta imela cca. 1 cm do 2 cm backfokusa, medtem ko je 70 - 200 mm, obe kopiji, pravilno določil fokus. pa tudi oster je bil čisto zadosti.

kar se tiče boja Sigma - Canon 70 -200 mm f/2,8 - mislim da je 400 € razlike, seveda tudi zaradi imena, ampak predvsem zaradi tipa izdelave. Canon je le v magnezijevem ohišju in je vodotesen. druge razlike včeraj dejansko nisem opazil.
smile-1.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Fotkaj na minimalnih milimetrih, torej recimo 18mm in na najnižjem f, potem na 18mm z f8 da vidiš razlike v ostrini, enako ponoviš na najvišjih mm, torej 50 ali 250, odvino od objektiva z različnimi zaslonkami. Pa kot so ti že povedali, gledaš crope na vogalih in podobno in priemrjaš z objektivi ki jih že imaš
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
ravnokar dobil Sigmico 70 - 200, blendica 2,8.
grin1.gif


zdele jo pa namontiram pa ogrejem za zvečer...
tongue-1.gif

Čestitke. In kakšen je občutek imeti namontirano tako zverino na aparatu
smile-1.gif