Test pomivalnih strojev

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Keri normalen človek da za pomivalni stroj 1399,00€? Pa bodite resni no.
Jst sem dal za njega pred 3 leti 1300 eur.In kaj zdej?Kaj pa k za avtomobile odštejete,25.000 eur in več...a to je pa normalno?K pa človk odšteje 1000 eur in več za aparat, je pa takoj zmešan...mislim...In zdej k so fuul,aktualne kombinirane pečice.K kuha in peče.In folk na velko kupuje,in odšteje za njih od 1300 in več za njih...Očitno,so vsi totalno zmešani...Kaj pa recimo,k kupiš novo kuhno.In dobiš predračun za 6000 eur.Si tud zmešan?In če,ne najdeš drugje cenej...jo vzameš oz naročiš...
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Siemens za gospodo, Bosch pač za občino ljudstvo. Ne vem pa v čem je fora da se je Siemens umaknil iz našega trga. Bi zagotovo gledal po Siemensu če bi bil še prisoten.
Umaknal so ga zato.Ker ni blo veliko povpraševanja po znamki Siemens.Siemens,je itak bil razred zase.In višje cene tud.Dobil informacije iz sedeža podjetja od osebe k tam dela...Imam 6 let staro Siemens kaminsko napo.Fuul fajna...šepetajoče tiha...večkrat jo pozabim ugasnat...tok je tiha :zmaga:.In močna fuuuul!
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Logično da vhodnega modela Siemensa ne boš vzel, meni je pač bilo rečeno pred leti ko smo kupovali ene aparate da imata Siemens in Bosch enak razvoj, enake motorje, tehnologije, pač da so Siemensi npr. bolje zvočno izolirani, določeni boljši materiali in da so sestavljeni v Nemčiji za razliko od Boscha ki ga sestavljajo povsod. Pač boljša zadeva ki je v OSNOVI enaka.... kako je zdaj ne vem.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.571
685
113
toti Maribor
Jst sem dal za njega pred 3 leti 1300 eur.In kaj zdej?Kaj pa k za avtomobile odštejete,25.000 eur in več...a to je pa normalno?K pa človk odšteje 1000 eur in več za aparat, je pa takoj zmešan...mislim...In zdej k so fuul,aktualne kombinirane pečice.K kuha in peče.In folk na velko kupuje,in odšteje za njih od 1300 in več za njih...Očitno,so vsi totalno zmešani...Kaj pa recimo,k kupiš novo kuhno.In dobiš predračun za 6000 eur.Si tud zmešan?In če,ne najdeš drugje cenej...jo vzameš oz naročiš...
Zaradi mene daj 5000€. Jaz sem čisto zadovoljen s tistim za 300€. Pomivalni stroj ima namen pranja posode. Dokler je posoda po pranju čista in suha, je to to. Vse ostalo je nategovanje.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.131
113
midva sva vzela neff in siemens (imel edini en tak vgradni hladilnik , ki nama je ustrezal. ) neff pa indukcija, pečica s paro in parna pečica. Pomivalec pa milko.
Bila na Dunaju v Bosch gruppa experience center in imajo seveda te 4 znamke, neff, bosch siemens in gaggenau... Tehnologija ista razvoj isti, gre pa vsak znamka v svojo smer oziroma drugi povdarki. Najbolj poseben je seveda neff, tudi z nekaj zanimivimi tehničnimi rešitvami... bosch pa siemens pa sta bila zelo tu tu, siemens je tarakt šel mislim da bolj v pečenje in kombinacija z mikrovalovi, boš pa pomoč s paro. Še celo številke modelov so bile enake razen malo črke zamenjane...
aja, vse kupili v tujini...tukaj so bile cene da se zjočeš poleg.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
A bi že nehali srati z enimi in istimi forami? Če nekdo da jurja za mašino, ga pač da. ali sploh ne porajta, da ima jurja na računu manj ali pa pač ga ne bo nič rabil, ker talarji ne bodo umazani, ker nima kaj gor dat. Saj je vseeno. Vsako tele ima svoje veselje. Saj si nismo ne vem kako različni, ampak tok zelo enaki pa spet ne, da vsi izhajamo iz identičnih predispozicij.

Če kupi stanovanje za pol milijona bo čez 10 let še vedno strošek pol milijona, če ne bo imel kje živeti. če ga nabavi kot investicijo, pa bo vse kar bo več, dobiček minus davek. kot kjerkoli drugje pri investiranju gre za bolj ali manj varno in premišljeno špekulacijo.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Najbolj poseben je seveda neff, tudi z nekaj zanimivimi tehničnimi rešitvami... bosch pa siemens pa sta bila zelo tu tu

Kako veš da sta Bosch in Siemens tu tu? A si dva serijsko ekvivalentna modela sred salona vrgel narazen? Orodje imel zraven in razšrufal? Ali kako misliš tu tu? Po obliki? Tehnologiji? Če boš natančneje preveril boš videl da imajo vsi trije enake tehnologije le cene so različne. Ampak kaj je razlika, top Bosch in Neff pomivalec sta cca .1200EUR, top Siemens pomivalca pa lahko kupiš tudi za 2000EUR. Vsi trije imajo npr. Zeolith sušenje in ostalo sranje, saj pravim enak razvoj, enake finte ampak ne mi rečt da je Siemens top model 800EUR dražji od Bosch top modela samo zaradi tega ker gori piše Siemens. Tako zelo top znamka pa Siemens zopet ni. Torej neke razlike sigurno morajo biti. Sicer pa ja, vse je tu tu, vsi naredijo svojo nalogo, operejo posodo.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Kako veš da sta Bosch in Siemens tu tu? A si dva serijsko ekvivalentna modela sred salona vrgel narazen? Orodje imel zraven in razšrufal? Ali kako misliš tu tu? Po obliki? Tehnologiji? Če boš natančneje preveril boš videl da imajo vsi trije enake tehnologije le cene so različne. Ampak kaj je razlika, top Bosch in Neff pomivalec sta cca .1200EUR, top Siemens pomivalca pa lahko kupiš tudi za 2000EUR. Vsi trije imajo npr. Zeolith sušenje in ostalo sranje, saj pravim enak razvoj, enake finte ampak ne mi rečt da je Siemens top model 800EUR dražji od Bosch top modela samo zaradi tega ker gori piše Siemens. Tako zelo top znamka pa Siemens zopet ni. Torej neke razlike sigurno morajo biti. Sicer pa ja, vse je tu tu, vsi naredijo svojo nalogo, operejo posodo.
Siemens,ima vedno neki več v aparatu.Zato,je tud cena temu primerna.Informacija od moje znanke,k je bila meneđerka na Siemensu.Ona ima doma vse Siemens aparate.Prisega skoz samo na Siemens.Kot recimo jst na Miele.Sem pa pred 3 leti,Gledal top model Siemens pomivalca in Miele.Vse je blo ok.Edin,najbolj me je zmotla,3 košara za pribor.Ker ni tako prilagodljiva,kot pr Mieleju.Zato,sem se tud odloču za Miele pomivalni stroj.
Siemens zato ni več dobavljiv v Sloveniji.Ker je blo slabo povpraševanje po njem.Bolj žge znamka Bosch.Se ga baje kr veliko proda.Sej ni slab.Pač moreš uzet,srednji al višji rang.Ne tist šrot za 284 eur...
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.131
113
Kako veš da sta Bosch in Siemens tu tu? A si dva serijsko ekvivalentna modela sred salona vrgel narazen? Orodje imel zraven in razšrufal? Ali kako misliš tu tu? Po obliki? Tehnologiji? Če boš natančneje preveril boš videl da imajo vsi trije enake tehnologije le cene so različne. Ampak kaj je razlika, top Bosch in Neff pomivalec sta cca .1200EUR, top Siemens pomivalca pa lahko kupiš tudi za 2000EUR. Vsi trije imajo npr. Zeolith sušenje in ostalo sranje, saj pravim enak razvoj, enake finte ampak ne mi rečt da je Siemens top model 800EUR dražji od Bosch top modela samo zaradi tega ker gori piše Siemens. Tako zelo top znamka pa Siemens zopet ni. Torej neke razlike sigurno morajo biti. Sicer pa ja, vse je tu tu, vsi naredijo svojo nalogo, operejo posodo.
ce je 800 drazji že ima neko dodatno funkcijo noter (aja, pa glej cene v de, ne pri nas, pri nas je trg popačen do amena) ...
vem da pri pečicah si bile še številke enake in črke samo vrstnired zamenjan, cene pa iste (bosch, siemens) ..
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
No takole... Miele žal ni več tisto, kar je bil. Kvaliteta je možno padla. Še več, zadnje pol leta pa je katastrofa, ker imajo težave z dobavo nadomestnih delov zaradi Covid in so našli neke nadomestne dobavitelje, ki pa kvalitete ne dosegajo.

Pa no ni rekla kazala, ali pa mnenje na podlagi enega izdelka. Sem v zadnje pol leta kupil dve kuhinji pri dveh različnih “premium” mizarjih, ki sta oba zaprisežena Mieleu in sta mi oba povedala isto zgodbo. Menda imata toliko klicev razočaranih strank, kot jih včasih nista imela v desetih letih.

Aha, in kaj zdaj ta dva premium mizarja svetujeta? Candy?
 
  • Haha
Reactions: MieleFan
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pa dobro, ... se vam današnje mašine res toliko kvarijo?

Ker - prejšnji hladilnik (z zmrzovalnikom spodaj, torej dva kompresorja) sem vrgel ven po 30 letih, ker enostavno ni hotel crknit. In je serviser ki je prišel popravit regulator rekel, da enostavno nima več nič od servisnega materiala za take oldtajmerje. Pa da pokuri za faktor 10 več elektrike kot današnji. Pa da bi bilo pošteno do proizvajalcev, da bi odvezal mošnjiček za novejšega ... :norec:

Itd. Bil je pa Gorenjev, seveda. Dokler so še znali kaj delat.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Aha, in kaj zdaj ta dva premium mizarja svetujeta? Candy?

Asko, Bosch serije 8, AEG. Še vedno promovirata Miele, samo pravita, da je zadnje čase cel kup težav z njimi. Dajmo si naliti čistega vine, na svetu med belo tehniko ni samo Miele, kot tudi pri avtih ni samo Audi ali pa BMW. Pri meni na vikendu imam Bosch (ve vem kateri model, se po spomnim, da se takrat kuopil najdražjo serijo) in Liebherr hladilnik. Zdaj je to staro 15 let, niti enega problema. Sosed ima AEG cca. 10 let, niti enega problema.

Candy je gotovo nižji razred, ampak verjetno tudi manj stane, a ne?
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Asko, Bosch serije 8, AEG. Še vedno promovirata Miele, samo pravita, da je zadnje čase cel kup težav z njimi. Dajmo si naliti čistega vine, na svetu med belo tehniko ni samo Miele, kot tudi pri avtih ni samo Audi ali pa BMW. Pri meni na vikendu imam Bosch (ve vem kateri model, se po spomnim, da se takrat kuopil najdražjo serijo) in Liebherr hladilnik. Zdaj je to staro 15 let, niti enega problema. Sosed ima AEG cca. 10 let, niti enega problema.

Candy je gotovo nižji razred, ampak verjetno tudi manj stane, a ne?
Se strinjam,da ni samo Miele.

Moje znamke so tudi:Aeg,Siemens,Bosch,Neff,Liebherr,Gaggenau.Seveda,zame je še vedno na 1. mestu Miele,Nato ostale znamke, k sem jih naštel...Druge znamke,me pa res Ne zanimajo...

To je moj izbor:zmaga:
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Asko, Bosch serije 8, AEG. Še vedno promovirata Miele, samo pravita, da je zadnje čase cel kup težav z njimi. Dajmo si naliti čistega vine, na svetu med belo tehniko ni samo Miele, kot tudi pri avtih ni samo Audi ali pa BMW. Pri meni na vikendu imam Bosch (ve vem kateri model, se po spomnim, da se takrat kuopil najdražjo serijo) in Liebherr hladilnik. Zdaj je to staro 15 let, niti enega problema. Sosed ima AEG cca. 10 let, niti enega problema.

Candy je gotovo nižji razred, ampak verjetno tudi manj stane, a ne?

Nihče ne govori da je samo Miele, daleč od tega, je pa zanimivo, vsi našteti so prav tako nemci, ostali nimajo težav z deli/dobavitelji in posledično kvaliteto, Miele pa jih ima pa čeprav vemo da je filozofija Mieleta da je vse narejeno v Nemčiji, do zadnjega vijaka, za razliko od znamk ki si jih naštel, kjer je notri pol kitajske. Malo mi tukaj stvari ne gredo skupaj ampak ok, premium mizar že ve. Drugače pa Liebherr je višek pri hladilni tehniki, prav tako nihče ne govori da je Bosch (pa ne samo v najvišjih serijah) slab, pač pogovarjamo se o Mieletu trenutno, v osnovi ne primerjamo.
 
Asko, Bosch serije 8, AEG. Še vedno promovirata Miele, samo pravita, da je zadnje čase cel kup težav z njimi. Dajmo si naliti čistega vine, na svetu med belo tehniko ni samo Miele, kot tudi pri avtih ni samo Audi ali pa BMW. Pri meni na vikendu imam Bosch (ve vem kateri model, se po spomnim, da se takrat kuopil najdražjo serijo) in Liebherr hladilnik. Zdaj je to staro 15 let, niti enega problema. Sosed ima AEG cca. 10 let, niti enega problema.

Candy je gotovo nižji razred, ampak verjetno tudi manj stane, a ne?

samo stran od aska..isto k***c kt gorenje sam da asko piše gor pa stene še 1x več. raje miele
 
Pa dobro, ... se vam današnje mašine res toliko kvarijo?

Ker - prejšnji hladilnik (z zmrzovalnikom spodaj, torej dva kompresorja) sem vrgel ven po 30 letih, ker enostavno ni hotel crknit. In je serviser ki je prišel popravit regulator rekel, da enostavno nima več nič od servisnega materiala za take oldtajmerje. Pa da pokuri za faktor 10 več elektrike kot današnji. Pa da bi bilo pošteno do proizvajalcev, da bi odvezal mošnjiček za novejšega ... :norec:

Itd. Bil je pa Gorenjev, seveda. Dokler so še znali kaj delat.


glej klepetam z enim forumašem iz Ita. je kupu pralca asko (rabljen) star ene 3 leta. takrat stroj vreden 1,5k€. PO bobijevo direkt konkurenca milčiju. Notranjost taka kt bi granate notri testiral, boben (križ) vse požrto do amena....pa pazi to je stroj high class, ne nek čungalunga za 2 šolda

mam tud fotke če ne verjameš

kvari se tisto kar je klumpovsko, tega pa je žal iz dneva v dan več. Malo ker firme na ta način ustvarijo več dobička, malo pa zaradi tega ker mamo raje novo, tud če so jajca, kt pa tisto kar je v uporabi dat popravt, da bi blo v uporabi še nekaj časa in je bolj kvalitetno kot tisto novo