Test letnih gum 2019

SimonS

Pripravnik
25. feb 2012
332
7
18
V mojem ožjem izboru so pa Nexen N Fera SU4. Ima kdo že kaj izkušenj z njimi? Na review-jih so kar pri vrhu.

Točno ta model sem jaz kupil. Skeptičen sem bil 1000%. Smo se smejali tej znamki. Pa sem za foro probal zaradi testov/mnenj na tujih straneh. Vedno pri vrhu.
Izkušnje? Guma top. Profil mehki tudi po štirih sezonah (Točno ne vem za km, jih delam kar dosti po avtocesti. Dnevno min 70km.). Ceste se je držala kot po tirnicah. Tudi v dežju. V največjem nalivu smo se šli Fast&Furious. Gas do konca skoz ovinke. Zdaj je pamet zrasla, tega več ne počnemo.
Zame je Nexen enakovreden ostalim znamkam pri vrhu. Ne vem, zakaj jih nikoli ne vključijo v EU teste.
 
  • Všeč mi je
Reactions: SpEkTr
I

Izbrisan uporabnik 17097

Torej... Je kdo že stestiral Savo UHP2 dimnenzije 205/55/16.
Ne vem koliko ti testi držijo oziroma koliko so te oznake mirodajne napram drugim (conti, GY, M) toda oznake ima E/C (poraba/dež) to mi ni ne vem kako dobro, pa čeprav le ti podmazujejo. Res pa, da je cca 40% cenejša napram neki conti EC 6 (ki ima pa A/A).
Ali je tudi 40% slabša?
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
181
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
hm ... ce bi prevladoval evropski interes, zakaj so potem v testih se Yokohama, Kumho, Falken, Bridgestone?

btw - pa ne vem, a sem tole tu ze pisal ali nekje drugje - na Priusu sem imel 3 razlicne letne pnevmatike do zdaj - Michelin Primacy HP, Kumho Ecsta PS71 in Goodyear EfficientGrip Performance (215/45R17). Michelin so imele oznako E/A, Kumho C/A in Goodyear imajo B/A. Michelin in Goodyear so kar se porabe tice tam tam, Kumho so pri porabi konkretno odstopale, so pa Kumho nenormalno dobro drzale na mokrem, medtem, ko je bila Michelin na morkem obcutno slabsa, Goodyear pa je zelo solidna - a razlika vseeno opazna. samo za informacijo in razumevanje, da vcasih te crke nic ne povedo ... :p btw, Kumho so bile glasne za popeezdit, GY in Michelin pac ne ...

se to - zimske Pirelli Cinturato Winter (sicer 195/65R15) imajo E/B, pa bi lahko rekel, da glede porabe so od vseh dalec najslabse (se slabse od Kumhotov), so pa zato na dezju, sploh pa v snegu izredno zanesljive, sploh skozi sneg zelo dobro pregrizejo.
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.258
113
Ne vem koliko ti testi držijo oziroma koliko so te oznake mirodajne napram drugim (conti, GY, M) toda oznake ima E/C (poraba/dež) to mi ni ne vem kako dobro, pa čeprav le ti podmazujejo. Res pa, da je cca 40% cenejša napram neki conti EC 6 (ki ima pa A/A).
Ali je tudi 40% slabša?
Moje 255 40 19 so razred C in A.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.258
113
Čudno da tudi teh manjših niso "sporihtali" kar se tiče teh razredov in prav tako čudno da so znotraj modela določene pnevmatike (v tem primeru Sava UHP2) takšne razlike.
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Vprašanje glede hitrostnega razreda-indeks hitrosti: Če imaš v homologaciji oznako H (do 210) imaš lahko na avtu nameščene gume z oznako V (do 240) ?
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Vprašanje glede hitrostnega razreda-indeks hitrosti: Če imaš v homologaciji oznako H (do 210) imaš lahko na avtu nameščene gume z oznako V (do 240) ?

Glej: http://avtonasveti.com/nakup-pnevmatik/

Lepo piše, pod "Zakonodaja v Republiki Sloveniji": Letne pnevmatike morajo biti vsaj istega hitrostnega razreda, kot je maksimalna hitrost dotičnega vozila, zimske pnevmatike pa so lahko največ dva hitrostna razreda nižje.

Kar pomeni - ni problema... Pa tudi, glede na avto, ima blazko prav - kot je maksimalna hitrost vozila...
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Glej: http://avtonasveti.com/nakup-pnevmatik/

Lepo piše, pod "Zakonodaja v Republiki Sloveniji": Letne pnevmatike morajo biti vsaj istega hitrostnega razreda, kot je maksimalna hitrost dotičnega vozila, zimske pnevmatike pa so lahko največ dva hitrostna razreda nižje.

Kar pomeni - ni problema... Pa tudi, glede na avto, ima blazko prav - kot je maksimalna hitrost vozila...
Sem že dobil. Hvala.
https://www.liderpnevmatik.si/nasveti-o-pnevmatikah/indeks-nosilnosti-hitrosti-avto-pnevmatik
No to da ima blažko prav ni res.
Če imaš v homologaciji oznako H (do 210) ne smeš namestit gum z oznako T (do190).
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.352
379
83
v homologaciji imaš tisto, kar je bilo na voljo ob lansiranju vozila
tako si pred 15 leti na golfu s končno hitrostjo nekje 172,6 imel homologirane pnevmatike W
ker šponsko širokih nizkoprofilnih pnevmatik za gajbice pač ni bilo

točno predpisani so samo širina / višina / premer
za nosilnost in hitrostni razred se smiselno uporabljajo dejanske značilnosti vozila, ki predstavljajo minimalne dovoljene vrednosti obeh parametrov
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.258
113
Takrat pa nevem če imaš prav, razred mora biti vsaj takšen kot je v homologaciji ali višji.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.352
379
83
imaš vozila z n- homologiranimi dimenzijami
recimo 175mm široka pnevmatika T in 225mm široka W (cifre pišem malo na pamet)
slednja kot del kvazi sport opreme vozila
avto po bregu navzdol in z vetrom v hrbet prileze do 180km/h

je potemtakem minimalni hitrostni razred odvisen od dimenzije pnevmatike, ki jo montiraš na avto?

moje mnenje, da ne. v tem primeru rabiš minimalno T
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.813
4.307
113
UHP2 imam že 2 sezoni (215/17). oziroma 20k km. Jaz ne opazim slabosti. Naslednja če bo cena ostala na tem nivoju bo 100% spet uhp2.
Ajde res, da imam "nekaj" majn kot alter minimalih 324 konjev in ne grem vsak vikend na dirkališče če velja to.


Jaz tudi furam Savine UHP2 225/45-18 dve sezoni in je odlična guma, edino malo šepa pri bočnem drsenju ko je mokro....
z zavedanjem tega ne pretiravam na mokri cesti, ker drugače obožujem ovinke sploh v kombinaciji s 4control :p
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
je potemtakem minimalni hitrostni razred odvisen od dimenzije pnevmatike, ki jo montiraš na avto?

pri vsaki dimenziji ki je vpisana je zraven še hitrostni razred. in hitrstni razred je odvisen samo od tega kar piše v homologaciji. Noben breg in veter nima veze.
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
imaš vozila z n- homologiranimi dimenzijami
recimo 175mm široka pnevmatika T in 225mm široka W (cifre pišem malo na pamet)
slednja kot del kvazi sport opreme vozila
avto po bregu navzdol in z vetrom v hrbet prileze do 180km/h

je potemtakem minimalni hitrostni razred odvisen od dimenzije pnevmatike, ki jo montiraš na avto?

moje mnenje, da ne. v tem primeru rabiš minimalno T
Če se že nekaj oglašaš potem bodi konkreten. Mislim, da je bilo dovolj jasno vprašanje, nobenih dimenzij in karkoli drugega, kar sploh nima veze kar ti zraven dodajaš. Glede na vse v mojem primeru ne smeš imet oznake T.
Točno to, kar je rekel luka ali avtofun, lahko imaš samo višji razred.