Teslo v Tesli Y

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.851
626
113
EU
Ok vi se zajebavate, ampak a se spomnite, kako so bile težave, ker so kupcem rabljenih Tesel ukinili določene ugodnosti na daljavo ipd.:bonk:
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.243
4.741
113
Dejansko je težnja avtomobilskih proizvajalcev, da se tudi lastniški avto v določenem obsegu prodaja kot storitev, kjer proizvajalec kasira letno naročnino. To se že dogaja z raznimi aplikacijami, ki se povezujejo z avtom in vgrajenimi navigacijami, ki brez plačanih posodobitev niso veliko vredne. Potem pa bodo počasi dodajali še kake druge bolj ali manj pametne zmožnosti vozila.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.720
-1.007
113
145 km SZ od Opatije
Prjatu Guinness , da te mal zdražim: en moj bivši sodelavec si je omislil Tesla model x plaid ... noroooooo.
sc_1200x630_4c20e8659b692334bbed0bda762d20ad.jpg
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.720
-1.007
113
145 km SZ od Opatije
Hja, prjatu je verjetn tvojga kalibra in si je to lahko privoščil, jaz pa zmer dam za rundo v družbi, pol mi pa manj ostane in se ne morm tok stegnit. :evil:
Glih kontra: zmer jaz plačam, pol pa njemu več ostane. No, meni pa ne ostane niti toliko, da plačam tebi. Ampak zdaj ko imaš (boš imel) Teslo se bo to spremenilo ...



Boš spet lahko zanjga dal :evil:
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.215
894
113
Kaj ti ni vsec? A sm prevec alter? Mogoce prvo preberes pogoje o posodabljanju programja, namesto da se ti mora vse na pladnju dostavit. In kar ti potem ni jasno, vprasas in debata stece iz neke tocke. Cisto iz nule je pa malo butasto risat nekomu, sploh ce imas odgovor klik stran. Je pa zadeva podobna kot kadar ti MS updejta Winse ali Apple i-japko etc...

Evo, tu imas:

Tesla pac skrbi, da zadeva dela bolje, varcneje... Na nacin, o kaksnem lahko 'premije' trenutno samo slino spuscajo in ki je vreden znacke Tesla. Se kaj?
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.968
2.419
113
In kaj ima veze OTA z mojim vprašanjem?
No malo že. Ampak ko bodo nekaj začeli zaračunavat ali izklop...?
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.215
894
113
Jah, ima. Vse se seli v to smer (SasS - software as a service). Lastnik obojega si ti, samo softver nima vec koncne oblike ampak se redno posodablja, ti pa nimas vpliva. Seveda v temu primeru to pomeni tudi omogocanje/onemogocanje dolocenih funcionalnostu. Npr. imas Teslo s kupljenim avtopilotom, katerega uporabljas in ti je ok. Prodas Teslo, novi lastnik izgubi avto pilot oz. se mora kot novi lastnik avta narociti nanj. Slednje zongliranje s 'licencami' tudi meni ni vsec, res niti najmanj ampak to je nova normalnost. Nam je se vesoljsko, otrokom bo oz. je ze normalno. Totalni egoizem, ce me vprasas ampak pustmo to. Se malo pa tudi gotovine vec ne bo, za marsikoga bo to sok, totalni.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.185
275
83
Problem je to da s(m)o uporabniki dopustili da je to postala nova normalnost. Da nekaj kar kupiš ni tvoje oz. ti omejujejo uporabo. Po ZDA imajo neke zvezne države fore, da če kupiš nekaj kar ima funkcionalnost vgrajeno ti je proizvajalec ne sme skriplat, ampak verjetno vedno najdejo obvode. Podobno kot nam na pametnih telefonih prodajajo aplikacije, ki bi morale biti vgrajene kot osnovna funkcionalnost. Ampak shit, tako je. Škoda. Dokler je zadosti kupcev ki so to pripravljeni kupit, deluje, ko jih ne bo več bo drugače. Žalostni kapitalizem.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.983
2.716
113
To ni neka novost, VW, BMW, Audi,… že dolgo lahko kupiš te avtomobile “brez” kakšne dodatne opreme, pa je kljub temu vgrajena in jo lahko s programom odkleneš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.515
5.513
113
Pri avtih? Park senzorji.

Pri telefonih? Bralnik QR kode in app za shranjevanje teh kod "zvestobe".
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.515
5.513
113
Nimam japke... Imam kar androida in sem šla v trgovino iskat. Kar se da na telefonih, na avtih pac ne
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.983
2.716
113
Evo, malo updatea. Dobil sem obvestilo, da naj bi avto bil pripravljen za prevzem 23.3.
Prvo negativne stvari: Od 25.2. - 11.3. sem bil na dopustu v tujini in nisem bil dosegljiv na telefon, bil sem pa dosti online. Ko sem dobil prvi mail, da je avtu dodeljena vin številka in da me nekdo iz tesle poklice v prihodnjih dneh, sem jim poslal mail, da sem v tujini in če mi lahko po mailu sporočijo nadaljnje korake. Mail sem poslal na 3 naslove, ki sem jih komaj našel in v 8 dneh nisem dobil odgovora od nikogar :sprasujemse:
Vmes sem od Sparkasse dobil še neka dodatna vprašanja glede leasinga in sem bil že blizu tega da jih nekam pošljem in zadevo pač sfinanciram naenkrat, razumem da imajo neka pravila in zahteve, ampak res mislim da bi se dalo to malo poenostaviti. No, kot rečeno, par dni nazaj sem dobil mail, da je predvidena dobava 23.3. 7 dni pred dobavo moram nakazati celoten znesek, oz. imeti vse urejeno glede leasinga.

Jutri jih torej pokličem in potem ta teden uredim vse potrebno, je pa res da to, da očitno za njih komunikacija po mailu ne obstaja, je malo šalabajzersko. Aja v mailu tudi piše da je VIN in račun že na voljo na mojem Tesla accountu in aplikaciji. V aplikaciji ni še nič, če se logiram preko compa, pa mi javi napako :bonk:

No pa še pozitivno, zaenkrat datuk dobave. kot kaže štima, kot je bil predviden ob naročilu in me že kar malo prsti srbijo, da bom potrjeno teslo na cesti. :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: mags in Najbolji

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.515
5.513
113
Tole je pa tudi čudno. Znanec ga je narocil pred teboj in vmes dobil sporocilo, da bo dobava junija. Pa najbrz enakega kot ti. Longrange + autopilot. Pa navadnega belega, to ne vem, ce imas enako. Me zanima, ce so mu kaj spremenili, ker bi moral glede na tvojo casovnico potem ze imeti ali pa zdaj kak dan.
 

Podobne teme

I
Odgovori
3
Ogledi
4.603