Teslo v Tesli Y

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Bi jo naročil, če ne bi bilo pocenitve?
Hmmm, mikalo me je že dolgo časa in sem razmišljal o možnosti uvoza iz avstrije, ker je bila cca 7-8k cenejša tam, zdelo se mi je neumno plačevati toliko več za isto zadevo. Zdaj po pocenitvi je pa slovenija ena od ugodnejših držav za Y long range kolikor sem gledal + ker sem jo vzel na firmo je zadeva kar ugodna.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Kolk bos dal.za zavarovanje?
Bo jurja in pol dovolj
Sem dal pa za bavarca lani 1300, letos bi me pa prišlo ornk čez 2 jurja pri isti zavarovalnici, ker sem uveljavljal menjavo vetrobranskega stekla, zaradi kamenčka, ki mi je priletel v šipo. Zanimivo, da mi do zdaj nikoli, ko zavarovalnica ni imela niti € stroškov z mano, niso ponudili 500€ v bonih za hofer, ali mi častili vikenda v termah olimje :sprasujemse:
 

uuuu123

Pripravnik
16. sep 2016
101
12
18
Sem dal pa za bavarca lani 1300, letos bi me pa prišlo ornk čez 2 jurja pri isti zavarovalnici, ker sem uveljavljal menjavo vetrobranskega stekla, zaradi kamenčka, ki mi je priletel v šipo. Zanimivo, da mi do zdaj nikoli, ko zavarovalnica ni imela niti € stroškov z mano, niso ponudili 500€ v bonih za hofer, ali mi častili vikenda v termah olimje :sprasujemse:
Generali? Podobno pri meni, sem menjal.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Generali? Podobno pri meni, sem menjal.
Točno ti drekači, ja. Plačuješ kasko, potem imaš škodni dogodek, ne po svoji krivdi, oni ti pa nabijejo premijo za drugo leto. Bi razumel to, če bi tudi v primeru, ko nimaš nobene škode in bi ti rekli: čestitamo, že toliko in toliko let niste nič uveljavljali, vam drugo leto zaračunamo manj, ali kaj podobnega.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Sem dal pa za bavarca lani 1300, letos bi me pa prišlo ornk čez 2 jurja pri isti zavarovalnici, ker sem uveljavljal menjavo vetrobranskega stekla, zaradi kamenčka, ki mi je priletel v šipo. Zanimivo, da mi do zdaj nikoli, ko zavarovalnica ni imela niti € stroškov z mano, niso ponudili 500€ v bonih za hofer, ali mi častili vikenda v termah olimje :sprasujemse:

Boni so bili, a jih je drugi koristil :evil: .

Dva sodelavca se rajcata za Teslo, zdaj ko jo s subvencijo dobiš za 45 jurjev. Eden dela 130 km v eno smer do šihta (gleda za LR baterijo), drugi nič pretresljivega po km.jih. Sta jo vzela na test.
Če boš kaj dosti objavljal vtise, jima bom modroval naprej :aplauz: (predajal izkušnje).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Guinness

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Boni so bili, a jih je drugi koristil :evil: .

Dva sodelavca se rajcata za Teslo, zdaj ko jo s subvencijo dobiš za 45 jurjev. Eden dela 130 km v eno smer do šihta (gleda za LR baterijo), drugi nič pretresljivega po km.jih. Sta jo vzela na test.
Če boš kaj dosti objavljal vtise, jima bom modroval naprej :aplauz: (predajal izkušnje).
Bom objavljal seveda, glede na to kaj si napisal z dometom ne bi smel biti problem, sploh z LR baterijo, tudi v mrazu.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.370
270
83
34
Za koliko se s subvcencijo odpelje "navaden" Y? Ohne LR. Koliko ima dometa takole pozimi? Pa še ddv na firmo? Boniteto isto plačuješ?
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Če vzameš čisto osnovnega je 47k, če misliš eko sklad subvencijo odšteješ 4.500. Po WLTP naj bi imel 455km dosega, kar po mojih izkušnjah s testnim standard rangeom na AC pri okoli 3 stopinjah celzija in hitrosti 130km/h takole čez palec bi rekel, da bi naredil nekih 300km. Če ga maš na firmo si ddv odbiješ, bonitete za el. avto ne plačuješ. Naj bi se pa eko sklad in odbitek ddv izključevala, čeprav sem od parih ljudi slišal, da naj bi se dalo tudi oboje koristiti, tako da če ima kdo kakšno informacijo, se priporočam. :evil:
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Točno ti drekači, ja. Plačuješ kasko, potem imaš škodni dogodek, ne po svoji krivdi, oni ti pa nabijejo premijo za drugo leto. Bi razumel to, če bi tudi v primeru, ko nimaš nobene škode in bi ti rekli: čestitamo, že toliko in toliko let niste nič uveljavljali, vam drugo leto zaračunamo manj, ali kaj podobnega.
Sem imel enak primer in ko te "kača vseka" se malo poglobiš in ugotoviš:
- Generali ti vsako leto vrne nekaj "neizkoriščene" premije, če nimaš nesreče - ne glede ali delni ali totalni kasko;
- ko imaš kakršnokoli "nesrečo" ti pade ta boniteta + za kar nekaj let padeš na njihovi lestvici komercialnih popustov;
- rešitev je VIP status, ki ti drži popuste na max. dokler ga res ornk ne serješ - ampak to te mora agent predlagat in oni te ali pa ne potrdijo.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Ja, mogoče sem se premalo poglabljal ampak pri mojih 40+ letih, izpit in lastniške avte imam od 18 leta, seveda na začetku bolj stare gare, kjer nisem plačeval kaska, ampak (potrkam po lesu), do zdaj nisem v življenju imel nesreče, kjer bi bil jaz povzročitelj, enkrat mi je ena punca priletela v bok in je bila ona kriva, edina druga zadeva, kjer sem koristil kasko je bila menjava vetrobranskega stekla na bavarcu zaradi kamenčka, ki mi je priletel v šipo na AC.
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Ja, mogoče sem se premalo poglabljal ampak pri mojih 40+ letih, izpit in lastniške avte imam od 18 leta, seveda na začetku bolj stare gare, kjer nisem plačeval kaska, ampak (potrkam po lesu), do zdaj nisem v življenju imel nesreče, kjer bi bil jaz povzročitelj, enkrat mi je ena punca priletela v bok in je bila ona kriva, edina druga zadeva, kjer sem koristil kasko je bila menjava vetrobranskega stekla na bavarcu zaradi kamenčka, ki mi je priletel v šipo na AC.
Ker sva tu-tu z leti in izpitom, je pač bil "skrajni čas", da te kobra vseka. :fredi:

Tudi jaz sem to spoznal pred tremi leti in se čudil pol dve leti, dokler mi slučajno ni agentka omenila VIP statusa. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Sem dal pa za bavarca lani 1300, letos bi me pa prišlo ornk čez 2 jurja pri isti zavarovalnici, ker sem uveljavljal menjavo vetrobranskega stekla, zaradi kamenčka, ki mi je priletel v šipo. Zanimivo, da mi do zdaj nikoli, ko zavarovalnica ni imela niti € stroškov z mano, niso ponudili 500€ v bonih za hofer, ali mi častili vikenda v termah olimje :sprasujemse:
Odkup prve škode (če zavarovalnica omogoča) je zelo fajn zadeva v takih primerih.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Se pravi moram računati, da mi bodo ob menjavi avtra bistveno spremenili zav. premijo; beri črtali t.i. komercialne popuste al tiste posebne popuste, ki jih nek striček odobri?
Meni se že teh 700 eur za premium varianto zdi veliko pri Mondeu...
 

Podobne teme

I
Odgovori
3
Ogledi
4.573