Tesla MODEL S

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Daš kakšen link do tega kar si napisal, ker se mi zdi da ga ne bo.

Norveška za 500 spred, EV trg v EU raste 250%, Tesla pa proda manj kot prej. Tržna kapitalizacija na prodan avto je 1.2m$ lol.


EoLKIDvXUAIHqE_.jpg
EoEUPQ2XcAM2H6U.jpg
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83

:valjamse:

Sklepam da je razlog, zakaj je ID3 že več prodanih od septembra kot TM3 v celem letu.

Glede na reviewe in YT videe je id3 še večji polizdelek kot pa tesla, vsaj kar se SW tiče. Verjamem pa, da to množice VW vernikov ne moti, tisti so pač naročili prvi. Kdo pa bo še razen takih in morda nemških vladnih služb (ker bodo pač morali) kupoval to skrpucalo?

p.s. Kako kaže s tvojimi TSLA short pozicijami (morda samo imaginarnimi) pri 100 pred splitom 1:5 letos avgusta, torej današnjih 25? :evil:
 
Nazadnje urejeno:

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Konec leta bo zanimivo potegniti črto, ampak YTD 2020 rezultati vključno s PHEV za Evropo so taki:

Europe-Electric-Vehicle-Sales-January-October-2020-CleanTechnica.png
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Glede na reviewe in YT videe je id3 še večji polizdelek kot pa tesla, vsaj kar se SW tiče. Verjamem pa, da to množice VW vernikov ne moti, tisti so pač naročili prvi. Kdo pa bo še razen takih in morda nemških vladnih služb (ker bodo pač morali) kupoval to skrpucalo?

p.s. Kako kaže s tvojimi TSLA short pozicijami (morda samo imaginarnimi) pri 100 pred splitom 1:5 letos avgusta, torej današnjih 25? :evil:
A se ti zdi, da človek v videu jamra nad softwareom? Če ignoriraš dramatično nastopanje, vidiš, da se pritožuje nad največjim problemom Tesle. Slaba kontrola kvalitete pri izdelavi, slaba servisna mreža in onemogočanje neodvisnih servisov. Software je tukaj obstranskega pomena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Videa si sploh še nisem pogledal, obregnil sem se v id3 SW (porodne?) težave, predvsem pa na zlobno komentiranje dežurnega tesla haterja.

p.s.: glede tesle nič novega, kvaliteta izdelave in servisne storitve so porazno slabe, da ne bo kdo mislil da sem tesla lover. Musk pravi, da bodo denar vlagali v izboljšanje servisnih storitev, ampak se od uporabnikov nič ne bere o izboljšavah.
 
Nazadnje urejeno:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Tesla je pozitivna za moje finančno stanje, trejdam je pa nikakor ne. Imel sem pozicijo v +, tako da sem zaslužil na Tesli, dokler je bil broker ko si Teslo lahko trejdal s cryptom. Pa z leti sem spoznal fenomen storry stock kot je Tesla in zaradi tega ostajam v cryptu in se zavedam, da ni važen kakšno sranje brez vrednosti je kak shitcoin, če marketing štima in timing bodo cene napihnili v balonček in se izredno splača biti zraven za 10x in celo 100x.

Zakaj pa bi navijal za Teslo? Ali pa BEV na sploh? Z delnico pa tudi ti nisi obogatel, edino Musk je in nekaj njihovih največjih delničarjev, ki mu krijejo rit. To se ti zdi pozitivno? Zaradi te greenwashing scene bodo v prihodnosti dejanske konkretne negativne posledice (razen za tisti promil, ki bo obogatel).

Vse skup je voda na mlin Kitajski in ti gredo v popolno dominacijo, kar ne bo pozitivno za prav nobenega.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.765
595
113
EU
Tesla jim je pa itak pred noge prinesla vso njihovo tehnologijo, ki sem prepričan, so jo Kitajci že vso skopirali in je le vprašanje časa, kdaj bo kakšno novo čang šlang vozilo imelo vse to implementirano.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Tesla je pozitivna za moje finančno stanje, trejdam je pa nikakor ne. Imel sem pozicijo v +, tako da sem zaslužil na Tesli, dokler je bil broker ko si Teslo lahko trejdal s cryptom. Pa z leti sem spoznal fenomen storry stock kot je Tesla in zaradi tega ostajam v cryptu in se zavedam, da ni važen kakšno sranje brez vrednosti je kak shitcoin, če marketing štima in timing bodo cene napihnili v balonček in se izredno splača biti zraven za 10x in celo 100x.

Zakaj pa bi navijal za Teslo? Ali pa BEV na sploh? Z delnico pa tudi ti nisi obogatel, edino Musk je in nekaj njihovih največjih delničarjev, ki mu krijejo rit. To se ti zdi pozitivno? Zaradi te greenwashing scene bodo v prihodnosti dejanske konkretne negativne posledice (razen za tisti promil, ki bo obogatel).

Vse skup je voda na mlin Kitajski in ti gredo v popolno dominacijo, kar ne bo pozitivno za prav nobenega.

No jaz sem s CFDji uspel narediti precej plusa, mnogokrat (vsak 1/3 pozicij) tudi kot short. Obogatel sicer nisem, ne. :) Pač je treba slediti sentimentom trga, pozicij ne držati čez noč, je pa itak gemblanje in nič drugega, čeprav je dogajanje glede vrednosti delnice precej predvidljivo dokler so kao edini inovativni v svojem poslu oz. bolje rečeno znajo investitorje prepričati da je temu tako. Vlagatelji so večinoma ovce, umetnost je pač pravi moment sestopiti iz njihovega vlaka in pravočasno zaprti pozicije. Itak ne predolgo vztrajat in čakat na naslednjih + 10 %, ker bo vmes gotovo sledil padec za vsaj 5 %. :)
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.018
833
113
Ko bo Tesla kupila kakega 'premium' car makerja bo pa sam tisina kle v tej temi :p Dnarja majo k pecka, to jim je pi*kin dim nardit, ce se odlocjo. Sploh zdej, k bo kmal pravi cas za kak shoping spree...
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Denar tudi puščajo na vse strani. S tem da nimajo niti osnov porihtanih, kot je osnovna kvaliteta vozil iz fabrike in kvalitetna poprodajna podpora.
To je pa nekje tretjina MPC vozila. Sedaj si pa zamisli, da Tesla navije cene za 30% da to pokrije. Nima več šans.
Na koncu sprevidiš, da razen par nišnih prednosti, kjer jih že drugi dohitevajo, je Tesla nekje tam, kjer je bil ostanek avto industrije leta 1982.
 
Nazadnje urejeno:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ko bo Tesla kupila kakega 'premium' car makerja bo pa sam tisina kle v tej temi :p Dnarja majo k pecka, to jim je pi*kin dim nardit, ce se odlocjo. Sploh zdej, k bo kmal pravi cas za kak shoping spree...

To je izjavil Musk sam, kar je kar "noro". Povedal je, da če bi bil ker za združitev, da bi se pogovarjali. Tesla sektaši verjamejo v izjemne prednosti Tesle napram velikim avtombilistom na vseh področjih in da bodo dinozavri propadli. Saj ne da imajo znanje in kapacitete narest po več 10mio avtomobilov letno, Tesla pa jih po 12 letih še ne zna pobarvat.

EoW0wffWMAEpTyR.jpg

Tale mail od Muska je bil tudi zlat. Kolega je prevzel za 200k€ novih Tesl in mila niso mel za roke umit. :bonk: Zaposlene drk** na polno, odpuščajo, ukinjajo provizije, delnica in Muskova nadomestila pa na all time high. To niso samo mali problemi, kupci v EU jih konkretno zapuščajo, kult popušča ko enkrat dejansko rabi avto.

EoVl1u-XEAgzJdj.jpg
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Norveška za 500 spred, EV trg v EU raste 250%, Tesla pa proda manj kot prej. Tržna kapitalizacija na prodan avto je 1.2m$ lol.


Poglej priponko 39220Poglej priponko 39221

Fajn, sem mislil da govoriš o celem svetu ker številke ne bi držale, ker vem da sem bral da so samo v prvi polovici leta prodali nekaj več kot 140 tisoč M3.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Se ti to zdi veliko? 75 milijonov se jih proda na svetu, Tesla 500k, vredna po tržni kap. je toliko kot vsi ostali avtomobilisti skupaj.

Potem pa rečejo, da Tesla ni avtomobilist in da ima druge polno $$ vredne tržne niše... prodaja avtomobilov je 21mrd prometa od dobrih 24 v 2019 lol. Težko je definirati obseg tega balona. Ga pa zdaj zlahka spravi v denar, tako da propada Tesle res ne bo. Mogoče združitev z drugim ala GM.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
A ti mogoče primerjaš prihodek celega leta 2019 s prihodkom do septembra 2020?

Drugi link na Googlu mi je pljunil tole ven:

Boš spodbijal podatke na tem linku? Bom pripravil kokice.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Dafuq? Kaj ti ni jasno? Za 2019 maš podatek za celo leto, cifre so točno take kot sem napisal.

Na tvojem linku:
  • Tesla annual revenue for 2019 was $24.578B, a 14.52% increase from 2018.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Za 2019 vse OK, malo dvoumno si pisal, oz. sedaj vidim kaj si hotel z 21 mrd.

Ampak vseeno kakšno vezo imajo rezultati iz 2019, kaj hočeš sploh povedat???

Daj ti raje pojdi malo nazaj v tejle temi in si preberi kaj si pisal pred dvemi leti, kakšne napovedi si takrat dajal za Teslo? Da ti pomagam, kaj si napisal leta 2018:

Dobro premisli preden pišeš, ker si bom čez dve leti vzel čas in se ti bomo vsi tule na forumu smejali kakšne bedarije si basal v tej temi.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Če bi dojel ne bi naprej pisal neumnosti.

Kaj ima 2019 veze? Dafuq? To je zadnje polno leto, ajde letos lahko že približno ugibaš cifre do konca, samo nekih analiz se pa ne dela nanje. Sicer pa bodo zelo podobne, promet jasno višji, ampak niti približno ne tako kot se ceni in napoveduje v prihodnost. Podatki pa lepo kažejo, da je Tesla proizvajalec avtomobilov in kdor trdi drugače zavaja (pumpa delnico) ali pa nima pojma.

Sem ti tudi točno že napisal, da nima cena delnice prav nič z biznisom, ko FED tiska keš. Se ti zdijo trenutne razmere na borzi realne za korona razmere? $SNOW tržna vrednost trenutno je 150% njihovega potencialnega trga lol.

Za druge, ki jih ne zanima to najino prepucavanje. Lansko leto je Tesla imela pod 21mrd prihodkov s prodajo avtov, Ford z F serijo tovornjakov v enakem obdobju 42 mrd! Tržna vrednost Forda je 36 mrd, Tesle pa skoraj 600 miljard!