Tesla MODEL S

fijatovPES

Fizikalc
1. okt 2007
446
30
28
Hehe, dej še kaj napiši, da se še malo nasmejimo.

Aja, pa razloži nam to tvojo kvaliteto na nivoju Volva. Kaj s tem misliš? Pa še kakšne fotke dodaj od obeh, ker že imaš to možnost. Da bomo kaj koristnega odnesli od tega.


ej... a veš da se mi ne da prepirat z tabo o tem..

imam oba avta... vidim razliko med enim in drugim... oziroma ne morem rečt da je volvo švedska kvaliteta tok bolša od ameriške tesle ...

večina tu gor šimfate kvaliteto tesle pa redko kdo je počel z tem avtom kaj več kot sedel v njemu...

kvaliteta ni tak slaba kot njihov sloves... konc...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
ej... a veš da se mi ne da prepirat z tabo o tem..

imam oba avta... vidim razliko med enim in drugim... oziroma ne morem rečt da je volvo švedska kvaliteta tok bolša od ameriške tesle ...

večina tu gor šimfate kvaliteto tesle pa redko kdo je počel z tem avtom kaj več kot sedel v njemu...

kvaliteta ni tak slaba kot njihov sloves... konc...
Se ne prepiram.
PROSIL sem te, če nam prikažeš enako kvaliteto med Teslo in Volvom, da bomo imeli še kaj koristnega od tega. Ni namreč ravno veliko ljudi, ki bi imeli oba voza.
Ampak razumen, če se ti ne da, saj to le ni tvoj namen. Tvoj namen je le hvaljenje Tesle.
 

fijatovPES

Fizikalc
1. okt 2007
446
30
28
Avtocesta me nič ne gane, redko sem se vozil čez 200, samo Tesle oz. nasploh štromarji se pa vlačijo okoli kot šleparji z ameriško nepremičnino naloženo zadaj. :valjamse:

Tk da zadrš se mal model, Tesle so dinamično kripe, ko pa pohodiš pa "tank" vsahne da hitro odnehaš, ker moraš gledat kam boš šu za 1 uro sedet pa čakat. :p


ni čist tak prjatu...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Sej verjamem da ti kdaj potegneš, sam nasplošno pa še nisem naletel na Teslo, ki bi šla po omejitvah, kaj šele normalno po Nemškem AC tempu. Ko je Nextmove delal test med porabo Model 3 Vs. Taycan, so bebčki od Američanov jamral ko je bil test pri 140km/h da bi moral bit pri max. 110. :valjamse:

Tole bo še fasal naslednji lastnik tvoje...:(

 

fijatovPES

Fizikalc
1. okt 2007
446
30
28
Se ne prepiram.
PROSIL sem te, če nam prikažeš enako kvaliteto med Teslo in Volvom, da bomo imeli še kaj koristnega od tega. Ni namreč ravno veliko ljudi, ki bi imeli oba voza.
Ampak razumen, če se ti ne da, saj to le ni tvoj namen. Tvoj namen je le hvaljenje Tesle.



plastika v volvu ni nič kaj boljša kot v tesli...

razmaki na karoseriji so pri mojem avtu dobri nič posebnega..

sam leder v volvu je bolj grob ... malo bolj vzdržljiv bi mogoče rekel... v tesli je bol fin mehkejši...

sama funkcionalsnot avta in uporabniška izkušnja napram volvu je v tesli 100 x boljša... ker volva tud upravljaš preko minimalističnega načina preko touch screena... sam filing hje zelo podobn...

kvaliteta izdelave prešitih detajlov recimo na volvu je tak tak... dočim moram rečt da je v tesli dobra...

po vseh teh kmjih nič ne škripa nič ne trese nič ne poje...

volvo jih ima komaj okol 80 ... se pojavljajo črički... itd itd...

to je okol kozmetike.. ostalo se ne da primerjat ker sta to dva različna svetova...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

fijatovPES

Fizikalc
1. okt 2007
446
30
28
Sej verjamem da ti kdaj potegneš, sam nasplošno pa še nisem naletel na Teslo, ki bi šla po omejitvah, kaj šele normalno po Nemškem AC tempu. Ko je Nextmove delal test med porabo Model 3 Vs. Taycan, so bebčki od Američanov jamral ko je bil test pri 140km/h da bi moral bit pri max. 110. :valjamse:

Tole bo še fasal naslednji lastnik tvoje...:(


če je to video v katerem razalgajo o upočasnitvi polnjenja... ne da se mi gledat potem ti lahko povem tole...
naslednik moje tega nebo fasal ker je avto bil polnjen samo 1000 kwh na superchargerju in ostalo na počasnih polnilnicah...

tole fašejo avti ki so bili polnjeni več kot 9000 kwh na hitrih polnilnicah...

degradacija baterije je pri meni trenutno 6 %
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113

12:10 naprej

mislim ko to vodiš. naša šaserija ne da tega od sebe, smo takoj zaključili.... Pač nemec tega nebi vzel....Elon vzame vse. :evil:
In ja v tem se sploh nebi upal vozit.

ne nejdame pa zdaj spodnji frame , ko sta menjavala. Jočeš poleg. Tak je to lepo zavarjeno.
 

fijatovPES

Fizikalc
1. okt 2007
446
30
28

12:10 naprej

mislim ko to vodiš. naša šaserija ne da tega od sebe, smo takoj zaključili.... Pač nemec tega nebi vzel....Elon vzame vse. :evil:
In ja v tem se sploh nebi upal vozit.

ne nejdame pa zdaj spodnji frame , ko sta menjavala. Jočeš poleg. Tak je to lepo zavarjeno.


avte delajo od 2013 .... prvi imajo marsikatero težavo.. od 2014 konc pa je marsikaj blo rešeno...

ja dejstvo je da je tesla start up in da določene stvari niso tako super duper kot pr mečki ali mbwju katera obstajata oba že vsaj 100 let...

kakorkoli.. če boste iskali slabe stvari jih boste našli..

vsi so se obrekovali ko je zgorelo par avtomobilov, ko pa zgori vsaj toliko na dan navadnih avtomobilov pa noben nič več ne reče...

v glavnem moj namen je bil da vam povem da ni vse tak slabo kot pišejo nekateri po forumih ...

moja izkušnja je zelo pozitivna...
če pa ima kdo željo za en krog se lahko oglasi pr meni... številko najdete na avto netu

dajmo tukaj zaključit to debato...

morem it naprej... moja firma nebo koristila državnih pomoči ampak bomo pridno plačevali davke naprej :)
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
polnim in vozim nardil 30 t km stroški polnjenja doma so 3,60 eur z ddv na dolgih progah polnim na superchargerjih zastonj... moj avto še ima to opcijo... pa tud če bi mogel plačat nebi bil problem .. kolega je z teslo 3 za 1000 km plačal 27 eur za elektriko iz superchargerjev...
Zagovarjat nizke stroške goriva pri avtu, ki nov ali rabljen v primerjavi z ICE-jem stane toliko, da imaš denarja za 10-20 let goriva na zalogi ni ravno argument. Verjamem, da pa je odličen za vozit. Sem že en vikend vozil Model S in je kar fino. Tudi letos sem planiral nakup EV-ja (sicer ne Tesle... predvsem zaradi servisa in potencialno visokih stroškov popravil). Ampak zaradi nepredvidljive gospodarske situacije, v katero zahajamo, se mi ne zdi primeren čas za nakup tako dragega vozila.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

FijatovPes: nimas pasata (ali podobne zverke) letnik 90. Ne vem, kaj se vsajas z to Teslo. To je itak kanta za alter jack-e.
Nisem fen elektro zadev, ne bi ga imel tudi zaradi zvoka.... (vem bucke, hebat ga. Ni boljsega, ko avto zarohni)
Vendar tebi zelim srecno voznjo in obilo uzitka.
Lp
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.081
852
113
ej... a veš da se mi ne da prepirat z tabo o tem..

imam oba avta... vidim razliko med enim in drugim... oziroma ne morem rečt da je volvo švedska kvaliteta tok bolša od ameriške tesle ...

večina tu gor šimfate kvaliteto tesle pa redko kdo je počel z tem avtom kaj več kot sedel v njemu...

kvaliteta ni tak slaba kot njihov sloves... konc...

Pa kaj se s temi troleki jahas? Ti vozis kar oni sanjajo. Neki casa sm rabu da sm pogruntal kaki kekci so. Pametni za vse, vejo poznajo vse, v garazi pa neka jajca zmahana (kao best buy). S takimi se ukvarjat... no go.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
ampak žalostno da se tako renimirana marka kot je porše primerja z avtomobilom ki je bil zasnovan v daljnem letu 2010 ... oziroma serijsko proizvodnjo iz leta 2013....

poor porsche...

Porsche se ne primerja s Teslo. Je pa res, da ga mariskdo primerja - ponavadi so najglasnejši ravno neuravnovešeni Tesla fanboyji (pa ne s to oznako ne v kontekstu tega odgovora ne mislim nate, da ne bo kake pomote).
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.955
113
Bom jst naredi premik v glavi, ko se bo avto napolnil v 5-10 minutah in bodo baterije vsaj pol tok težke kot so sedaj za isti rezultat to je domet do nekje 700 km. Do takrat jih pa kar lepo ostali testirajte.

In pa avte na baterije smo že imeli dosti prej od leta 1991;)
Natančneje, avto na baterije se je vozil prej kot avto na motor z notranjim izgorevanjem. Če se ne motim je Edison imel prvi prste vmes.