Tesla MODEL S

fijatovPES

Fizikalc
1. okt 2007
446
30
28
Kje ga pa servisiraš?

Na garancijo sem mel eno popravilo - graz, pod bremze itz ce bi ze blo treba lokalni mehanik

moral sem popravljat mcu - glavni racunalnik ta 17 colski displej na armaturi kar je blo tud edino kar je crknilo do zdaj - bolezen teh avtov crkne spominski cip, so mi popravljali za drobiz v zagrebu , v zagrebu je kr mocno razvita kozolc scena popravila teh avtov , znajo popravit vse od baterije pa do elektro motorja

po hrvaskem se vozi kr nekajrazbitih abtomobilov ki so unsuported od tesle in nimajo vstopa na uradn servis ...

sem mislil da bo vecji problem vse skupaj ampak ni ...
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Se pravi praktično vse v tujini... to je meni trenutno glavni minus za lastništvo Tesle.

PS: Tole s spominsko kartico mi je znano ja... pod kozolcem je že poceni. Uradni servis pa 500+€. Normalno podjetje bi za tako napako naredilo vpoklic in stvar popravilo brezplačno in permanentno. Z menjavo spominske kartice se pa problem samo zamakne za par let.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.764
595
113
EU
Tko je, meni je prav super, da poskusni zajčki sedaj dodobra stestirajo ta vozila za te velike korporacije in jim praktično še plačajo za to, da bomo potem mi lahko kupili boljša električna vozila:cheer:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

fijatovPES

Fizikalc
1. okt 2007
446
30
28
Se pravi praktično vse v tujini... to je meni trenutno glavni minus za lastništvo Tesle.

PS: Tole s spominsko kartico mi je znano ja... pod kozolcem je že poceni. Uradni servis pa 500+€. Normalno podjetje bi za tako napako naredilo vpoklic in stvar popravilo brezplačno in permanentno. Z menjavo spominske kartice se pa problem samo zamakne za par let.



jah... tole z servisom se bo rešlo slej kot prej...ampak razn tega kar sem napisal ni blo nič....polnim in vozim nardil 30 t km stroški polnjenja doma so 3,60 eur z ddv na dolgih progah polnim na superchargerjih zastonj... moj avto še ima to opcijo... pa tud če bi mogel plačat nebi bil problem .. kolega je z teslo 3 za 1000 km plačal 27 eur za elektriko iz superchargerjev... avto ima kar veliko kilometrov... vredn je še 30 % cene novega.... ne moreš primerjat tole zdaj z kakim mercedesom in bmwjem.. tud mercedesi crkne kaj pri takih km in letih... pa se noben ne razburja ...

glede mcu popravila.. ni ravno kartica... je spominski čip....zadeva crkne po 4- 5 letih... takšna stvar lahko crkne tud pr renomiranem proizvajalcu,... menjava na servisu je 2500 eur ... pod kozolcem med 500 in 800

beta tester gor ali dol.. jas uživam... klasičn avto razn kombi za na firmo zame ne pride več v poštev.. pa še za dostavnika zdaj gledam da bi dizla prodali in vzeli nisana električnega...
 
  • Všeč mi je
Reactions: gas in Najbolji

fijatovPES

Fizikalc
1. okt 2007
446
30
28
ja, beta tester. Čakamo dalje, na elektro modele :D


za naslednjih 5 let je izkušnja ki ti jo nudi tesla pred vsemi... zarad infrastrukture ki je v njihovi lasti... brez problema se pripelješ iz norveške na portugalsko brez da bi se mogel trest da kje obstaneš...


avto na baterije so znali nardit že davnega leta 1991 ... ni to velik problem.... id 3 bo krasn avto.... ampak kaj ti pomaga ko se boš na redkih polnilnicah ki jih ima recimo ionity drenjal in čakal na vrsto...

teslina infrastruktura je rezervirana samo za tesle... še nikoli nikjer nisem rabil čakat na vrsto...

najdaljša pot ki sem jo nardil v enem čubu je bila 1200 km v eno smer.. pripeljal sem se pratkično zastonj... porabil pa sem uro in pol več kot z dizlom... vmes sem se vstavil na kosilo.. pretegnil noge wc itd... na cilj prišel sicer malo kasneje.. ampak ko pogledaš z kakšnimi stroški pozabiš na vse in si vesel da si beta tester...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
sej si avto preplačal za naprej in nazaj. Že tista s kono je smeh, ker nov stane 45...nikol ne dobiš stroškov not v primerjavi z ICE. Rezen če mogoče živiš v avtu. Mene ne gane, sploh ne ko vidiš kako je tesla recimo skup nareta,
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.764
595
113
EU
Bom jst naredi premik v glavi, ko se bo avto napolnil v 5-10 minutah in bodo baterije vsaj pol tok težke kot so sedaj za isti rezultat to je domet do nekje 700 km. Do takrat jih pa kar lepo ostali testirajte.

In pa avte na baterije smo že imeli dosti prej od leta 1991;)
 

fijatovPES

Fizikalc
1. okt 2007
446
30
28
sej si avto preplačal za naprej in nazaj. Že tista s kono je smeh, ker nov stane 45...nikol ne dobiš stroškov not v primerjavi z ICE. Rezen če mogoče živiš v avtu. Mene ne gane, sploh ne ko vidiš kako je tesla recimo skup nareta,


ej smeh je v meni ko berem tvoj komentar... veš kak mi dol visi za stroške... dokler si lahko privoščim... nikjer nisem vkradel.. delam zato da si take smehe lahko privoščim... ne gledam na to ali je odločitev racionalna ali ne..

očitno še nisi videl kako je tesla skupaj narjena ker kot sem rekel je kvaliteta izdelave napram volvu enaka...

kavč poznavalec
 

fijatovPES

Fizikalc
1. okt 2007
446
30
28
Bom jst naredi premik v glavi, ko se bo avto napolnil v 5-10 minutah in bodo baterije vsaj pol tok težke kot so sedaj za isti rezultat to je domet do nekje 700 km. Do takrat jih pa kar lepo ostali testirajte.

In pa avte na baterije smo že imeli dosti prej od leta 1991;)


drži bilo so že pred 1991 .... tistega leta sem prvič sedel v predelani škodi favorit ki je imela noter par akumulatorjev in motor od pralnega stroja...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ooo legenda Puntoshark...

Če bi pa koga obkljukal, da bi padel v Tesla kult bi bil pa to ti. :evil: Še veliko varnih kilometrov ti želim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ma še vedno nič...

Največkrat na BMWja naletim zdaj, nove serije/notranjosti mi res sedejo. Tako da kakega PHEV BMW 5, i3 še vedno gledam če ga dobim za res malo keša kot drugi avto...

Mercedes me je minil pa sem GLCje gledal. Ugotavljam pa da je A6 4G stari bil res kot zame narejen in bi moral še enega kupit. Tako da ford pri teh bolj kot ne odpade, so mi pa določeni še vedno čisto všeč.

Lahko ti greš na Mach E . :evil:
 

fijatovPES

Fizikalc
1. okt 2007
446
30
28
Ma še vedno nič...

Največkrat na BMWja naletim zdaj, nove serije/notranjosti mi res sedejo. Tako da kakega PHEV BMW 5, i3 še vedno gledam če ga dobim za res malo keša kot drugi avto...

Mercedes me je minil pa sem GLCje gledal. Ugotavljam pa da je A6 4G stari bil res kot zame narejen in bi moral še enega kupit. Tako da ford pri teh bolj kot ne odpade, so mi pa določeni še vedno čisto všeč.

Lahko ti greš na Mach E . :evil:


tud sam sem bil na bmwjih... fordi so bli leta 2005 top nakup za denar... danes pa to ni več tako... mach e me ne gane...

po bmju je bil mercedes... eno obdobje spet malo downgrading na pasata... tdi tahudga.. potem sie je moja zaželela stari volvo najprej stari xc 90 ker ji je bil to sansjski avto odkar je ven pršel... , zdaj še aktualno novi xc 90 ki mi je bil kot vlit... sedaj sameva v garaži... ker me je elektrika čist posrkala...

jbg avte ne kupujem z glavo ampak z emocijami... kar je daleč od racionalnega...

zaenkrat mi znese... ko pa mi nebo več pa bo stal spet kak ford v garaži...