Tesla MODEL 3

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
http://www.autoexpress.co.uk/tesla/87867/tesla-model-3-debut-in-march-2016-wont-reveal-all

The chances are it will be able to go almost as far on a full charge as an M3 could on a full tank of fuel – the M3 has a theoretical range of 423 miles.

Ce bo to res, potem bo to super
wink-1.gif
Je to sploh mozno pri taksni ceni avtomobila?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.091
6.479
113
Pri Tesli, M3, ipd "prestižnih" avtih je cena bolj odraz prestiža in ne dejanskih stroškov izdelave + neka normalna marža.

Naj raje dajo ven Teslo za normalnega človeka, low price, nek normalen domet, da lahko janez nabavi brez da bankrotira.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Citat:
Uporabnik Flash pravi:
http://www.autoexpress.co.uk/tesla/87867/tesla-model-3-debut-in-march-2016-wont-reveal-all

The chances are it will be able to go almost as far on a full charge as an M3 could on a full tank of fuel – the M3 has a theoretical range of 423 miles.

Ce bo to res, potem bo to super
wink-1.gif
Je to sploh mozno pri taksni ceni avtomobila?

Model 3 je za enkrat še en VELIK vaporware, ker zamujajo ohoho. Model X jim zamuja 2 leti (predvsem zaradi falcon doors), pa še zdaj nimajo polne proizvodnje (do novega leta so jih dostavili le 208), marca naj bi pokazali le slike Modela 3 in ne pravega konceptnega avtomobila, ki bi stal na cesti, kar pomeni, da bodo pokazali računalniški render. Če bo Tesla Motors preživel, bo po moje, Model 3 na cesti konec 2017 ali celo 2018.
Celo največji Tesla navdušenci izgubljajo zaupanje.

Če mene vprašaš, je Tesla Motors v težavah. Elon Musk se je začenjal povsem posvečati SpaceX-u, med tem pa lastniki Modelov S čakajo po več mesecev na manjša popravila avtov.

V temi o Modelu S sem že limal kar nekaj linkov o njihovih težavah pri popravilih, tole je eden zadnjih, ki sem jih zasledil:
http://www.teslamotorsclub.com/showthread.php/61503-Is-waiting-2-months-for-P90D-parts-normal

Najbolj pa je zanimivo brati Tesla Motors Club forum, kjer imajo o Bolt-u povedati marsikaj negativnega, zraven pa govorijo, kako bo Model 3 oh in sploh, pa avto, ah kakšen avto, še skice avta še niso bile prikazane. Rezervacije pa bodo začeli pobirati že zdaj - več tisoč dolarjev oz. evrov. Nekateri čakajoči lastniki Modelov X čakajo že tri ali štiri leta na avto, za katerega so vplačali rezvervacijo teh 3-4 let nazaj.

Zelo rad bi videl, da Tesla Motors uspe, ampak na način, kakor delajo zdaj, jim, po mojem mnenju, ne kaže dobro.

Že zdaj njihovi Service Centri ne dohajajo popravil, kako naj bi bilo šele, ko naj bi naj bi na cestah bil 'masovni Model 3'.
Ampak, če mene vprašaš, je to posledica nihovega trmastega vztrajanja, da ne uporabljajo dealerjev, ampak da imajo svoje trgovine in da popravila lahko opravljajo le njihovi servisi oz. certificirani servisi, tudi rezervne dele dobavljajo le njim, pa še to traja par mesecev, da jih dobijo. Popravila so pa tako draga, da raje ne govorim.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Pri Tesli, M3, ipd "prestižnih" avtih je cena bolj odraz prestiža in ne dejanskih stroškov izdelave + neka normalna marža.

Naj raje dajo ven Teslo za normalnega človeka, low price, nek normalen domet, da lahko janez nabavi brez da bankrotira.

Samo naivneži so mislili da bo cena EV šla dol, da si ga bo lahko kupil namesto Cliota. Cena bo še vrsto let vztrajala pri 30k+ €, razvoj gre v smeri večje baterije in zmogljivosti, tako boš za tistih 30k € skozi leta dobil vedno več avta. Čez nekaj let enostavno ne bo več obstajal EV s samo 20 kWh baterijo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.091
6.479
113
Očitno bo tako ja, dokler ne priletijo kakšni kitajci in pokažejo, kaj se da s ceno naredit...

Čeprav razni leaf z najemom je že kar uporabna zadevščina in uporabna za nekoga ki dela ~80km dnevno v službo. Problem edino je, da je grd
wink-1.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:

Že zdaj njihovi Service Centri ne dohajajo popravil, kako naj bi bilo šele, ko naj bi naj bi na cestah bil 'masovni Model 3'.
Ampak, če mene vprašaš, je to posledica nihovega trmastega vztrajanja, da ne uporabljajo dealerjev, ampak da imajo svoje trgovine in da popravila lahko opravljajo le njihovi servisi oz. certificirani servisi, tudi rezervne dele dobavljajo le njim, pa še to traja par mesecev, da jih dobijo. Popravila so pa tako draga, da raje ne govorim.

Dobro napisano! Tudi meni se zdi,da se preveč posvečajo samo prodaji in prodajnim cifram,pramalo pa poprodaji! Se mi zdi,da so jih stvari začele malo prehitevati,vsak dan je na cseti več njihovih avtomobilov,centri pa po številu zaostajajo!
Mogoče se premalo zavedajo,da so njihovi kupci ljudje z veliko denarja,in taki so še posebej občutljivi na dobro poprodajno storitev in težko sklepajo neke kompromise v smislu nekajmesečnega čakanja na popravilo!
Velik problem bodo imeli tudi s cenami popravil...če računamo,da bo Model 3 stal bistveno manj kot Model S,bodo tudi kupci tega avtomobila zahtevali cenejša popravila in servis,recimo nekje na ravni konkurenčnega Bolta
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Preveč se zanašajo na nepokvarljivost EV, v praksi se pa dogaja marsikaj, dobra servisna mreža bo še kako potrebna.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Jp,pa pri servisnih centrih ne gre samo za nepokvarljivost avtomobilov...gre še za popravila po karambolih,ličanje,kleparijo,prodajo rezervnih delov,potrošnega materiala,itd...
 

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
@ SHARK1 Kolikor razumem so popravila Modela S in posledicno Modela X tako draga, ker sta narejena iz aluminija. Model 3, pa naj bi bil narajen kot vsi "navadni" avti, se pravi iz pleha...

@ darjan Ti imas neka cudna pricakovanja, vsaj trenutno... Ti bi rad, da ima avto vsaj 400+ km realnega elektricnega doesga, polno opremo pa da stane koliko 10.000€? Tega se naslednjih 5-10 let ziher nebos videl. Hotel sem povedat, da ce bo avto res imel taksen doseg, kot predvidevajo v tistem clanku (400 milj oz. okoli 600 km) in za ceno okoli 35.000€ - 5.000€ ali celo 7.500€ subvencije, je to v tem trenutku za taksen avto "ugodno"...
Zato sem na koncu vprasal, ce je to dan danes za taksno ceno sploh mozno, da bi imel EV taksen doseg. Jaz sicer mislim, da ne in da v clanku malo pretiravajo, mogoce pa se motim.
wink-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.753
113
pri taščici
O cenah kleparskih popravil so ze bili članki.... Zlatarji so salabajzerji za njih. (po zasluzku)
Edit:koliko stane popravila A2, A8. Tam je tudi alu v igri.
Pa je vsaj A8 AVTO proti Tesli predvidevam (pustimo sedaj pogon).
Mogoce pa je tudi Tesla narejen tako kot sodobni telefoni. Za čas garancije ti ga zamenjajo za novega, potem pa kupi novega.
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Flash pravi:
@ SHARK1 Kolikor razumem so popravila Modela S in posledicno Modela X tako draga, ker sta narejena iz aluminija. Model 3, pa naj bi bil narajen kot vsi "navadni" avti, se pravi iz pleha...

Ja,to razumem,ampak še kakšen drug avto je iz aluminija,pa ni popravilo niti slučajno tako drago. Sicer pa kolikor poznam razmere okoli popravil in plačila odškodnin zanje,v takih primerih tudi zavarovalnice pritisnejo na servisne centre (oz.proizvajalca) naj zniža cene popravil in rezervnih delov,ali pa bodo zvišali premije,zato mi ni jasno kako zavarovalnice to mirno gledajo...no ne poznam zgodbe v detajle,pišem samo to,kar sem slišal oz.bral,torej da imajo pri Tesli astronomske cene popravil
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Citat:
Uporabnik Flash pravi:
@ SHARK1 Kolikor razumem so popravila Modela S in posledicno Modela X tako draga, ker sta narejena iz aluminija. Model 3, pa naj bi bil narajen kot vsi "navadni" avti, se pravi iz pleha...

Poglej si komentarje iz teme na TeslaMotorsClub forumu, ki sem gor (pa bom še 1x) napopal:
http://www.teslamotorsclub.com/showthread.php/61503-Is-waiting-2-months-for-P90D-parts-normal/page2

Citat:
Try getting touchup paint for one of the "new" colors introduced last year (or maybe earlier).

Last time I checked they still didn't have it.

Citat:
Yep.. parts are not easy to come by. My repair on 6th day of ownership took about 3 months with most of that waiting for parts from Tesla. It sucks not to have the car, but it's like taking delivery of the car all over again when it's done!

Citat:
Been waiting on sunroof parts for over 2 months... sigh.

Citat:
My demo car had broken releases to fold down the rear seats at the time of purchase. I waited two months for those.

Citat:
Yep. Went into a service appt early Nov where they determined I needed replacement parts. 3 mo. later they scheduled me in to actually replace them (at my inquiry).

Citat:
Same thing over here in Europe. I got rear ended on December 21st. All parts but one arrived on January 4. The trunk base plate took 32 days from order to delivery. The body shop is currently working on my car and it should be ready by next week.

This type of repair takes 2 weeks max at a normal car manufacturer. Because Tesla does not have its logistics under control it will take 6. There's no communication and not even a "sorry" during the long weeks of delay. Even worse, for the body shop it is forbidden to share info about the communication with Tesla on the parts! It seems Tesla couldn't care less about what this does with a customer.

Citat:
Yes it's normal. The only certified Tesla repair shop in Oregon has 7 Tesla's. Most of them have been there for 90 days+


Raje neham na tem mestu.

Edit: Tale je dobro zadel:

Citat:
Best driving car ever. Worst car to own if there are problems(and a problem free Tesla is pretty rare).
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.091
6.479
113
Flash, ni res...jaz bi samo rad, da imajo EV avti realne cene za to kaj ponujajo.

Nimam nič proti nizkemu dosegu, ampak madona, naj to ne stane 30k, ampak stane toliko kot primerljiv clio, torej 10k brez najema, itd.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Tole ga ne bo zadovoljilo,ker Darjan bi na vsak način rad avto srednjega razreda z dosegom 200 km za ceno 10k hahaha
evil.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Vem, vem, zato mu pa moram uturiti eno tako (gnilo) jajce
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.091
6.479
113
Tisto o primerljivosti s clitom si pa spregledal?

PS, v mislih sem imel seveda zoe...ki ni kaj drugega kot malce predelan clio, cena pa 2x višja.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Ne razumem, kaj želiš od mene? Da čaram? Saj ne proizvajam jaz EV-jev.

Predlagam, da greš do kakšnega Renault prodajalca in mu rečeš, da želiš Zoe za 10kEUR. Mogoče te bodo pa uslišali.