Tesla MODEL 3

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Vem, da nima veze s tem. Sem dal le primer, kaj “baterijca” od bicikla naredi. Raje si ne predstavljam, kaj x takšnih baterij naredi zaprtih v prostoru. Oz. si lahko predstavljamo: goreče Tesle, Kone, Bolti. In to pri uveljavljenih proizvajalcih.
Da bi pa tiščal nek noname kitajski šrot v dom, moraš biti pa rahlo usekan. In zato je ta tvoj link tudi samo kot primer konkretno zavajujoč, vključno s ceno.

Jaz sicer predvidevam, da bo cena elektrike šla postopoma gor in posledično bodo home battery packi vedno bolj ekonomsko smiselna možnost.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ta video nima nobene veze s tem kar sem jaz linkal.

Ta video ima zelo veliko vezo z tem, kar si ti linkal. Linkal si baterijske celice no-name proizvajalca, ki na papirju zagotavlja 140A konstantne obremenitve z konicami do 280A (0.5C konstantno, 1C peak). Luis je imel prav tako no-name celice kitajskega proizvajalca, ki so naredila kabooom komaj pri 40% obremenitve!


Pa tudi moj namen ni to da greš na Aliexpress in kupiš te baterije, ampak to kar je danes na Kitajskem bo jutri pri nas, seveda po ustreznih verifikacijah in garanciji evropskih firm. Če v Evropi tega nihče ne bo sposoben bodo Kitajci pokupili naše firme in oni plasirali baterije na naš trg pod evropskim imenom.

Ne vem sicer, kaj je bil tvoj namen, ampak mocno se zatakne pri tvojem stavku "po ustreznih verifikacijah in garanciji evropskih firm". Preostali del stavka ni vreden resnega komentarja.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Ta video ima zelo veliko vezo z tem, kar si ti linkal. Linkal si baterijske celice no-name proizvajalca, ki na papirju zagotavlja 140A konstantne obremenitve z konicami do 280A (0.5C konstantno, 1C peak). Luis je imel prav tako no-name celice kitajskega proizvajalca, ki so naredila kabooom komaj pri 40% obremenitve!

Priznam, da sem prelen, da bi pogledal, ampak ali je Luis imel LFP celice?

Še enkrat moj point: Cene celic bodo take kot so danes na AliExpress pri nas čez dve leti od renomiranih proizvajalcev, z garancijo.

Take so projekcije proizodnih kapacitet, potem se pa zamislite kam bodo šle vse te celice:

Screen-Shot-2021-04-09-at-9.53.47-AM.png

Benchmark Mineral Intelligence

Kar se tiče povezane močne elektronike, se pa jasno vidi kaj se dogaja iz smeri solarnih sistemov. Včasih si kupil MPTT, 220 polnilec, inverter za par k €, danes imaš alli-in-one Grid tie inverterje za smešen denar v primerjavi z ločenimi komponentami.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Še enkrat moj point: Cene celic bodo take kot so danes na AliExpress pri nas čez dve leti od renomiranih proizvajalcev, z garancijo.

Take so projekcije proizodnih kapacitet, potem se pa zamislite kam bodo šle vse te celice:

Screen-Shot-2021-04-09-at-9.53.47-AM.png
Sam nimam pojma o baterijah, vem pa sledeče (kot navaden potrošnik). Cene AA baterij china šrot so tudi po manj kot 1 EUR. Cene Eneloopk so pri nas 4 EUR na kos, iz tujine po cca. 3 EUR na kos. AA baterije se proizvajajo že koliko let?
Toliko o tvoji teoriji. Dodaj zraven še bistveno večje povpraševanje po baterijah (zaradi EV pusha in morda tudi zaradi home box zadev, kjer se uporablja nenormalne količine baterij), pa potem probaj to nekako spravit v tvojo teorijo, da bodo take cene za končnega kupca čez dve leti od renomiranih znamk. Si upam stavit, da se konkretno motiš.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Spet nateguješ da bi imel prav, kitajske NiMh AA celice ranga kvalitete kot sem jaz dal svojo stanejo 1,5 €/kom (brez DDV). Ikea, Amazon, Tedi, ponujajo primerljive baterije za 2€/kos z DDV. Enormno razliko vidiš samo ti v svoji glavi.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.019
113
Spet nateguješ da bi imel prav, kitajske NiMh AA celice ranga kvalitete kot sem jaz dal svojo stanejo 1,5 €/kom (brez DDV). Ikea, Amazon, Tedi, ponujajo primerljive baterije za 2€/kos z DDV. Enormno razliko vidiš samo ti v svoji glavi.

Razlika je na koncu pa samo v dobičku trgovca. Kitanski trgovec zasluži 1€ od baterije ki stane 10 centov, evropski pa 4€.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Spet nateguješ da bi imel prav, kitajske NiMh AA celice ranga kvalitete kot sem jaz dal svojo stanejo 1,5 €/kom (brez DDV). Ikea, Amazon, Tedi, ponujajo primerljive baterije za 2€/kos z DDV. Enormno razliko vidiš samo ti v svoji glavi.
Česa od tega spodaj ne razumeš? Kitajci delajo tudi izredno kvalitetne baterije, ampak ne za 2 centa. Zato sem izrecno napisal, CHINA ŠROT kvaliteta. In točno to si ti linkal iz Aliexpressa. Kar reviewi spodaj zelo lepo povedo. In potem jaz nategujem. Tako da ne dajaj sedaj sem zraven KVALITETNIH kitajskih zadev. Katere pa, čudo čuda, ne stanejo par centov. In tudi če gremo na te tvoje Tedi, Amazon baterije je razlika v ceni še vedno prisotna. Ob tem, da se lahko skrijejo proti Eneloopkam. In to tako po kapaciteti kot vzdržljivosti.
Cene AA baterij china šrot so tudi po manj kot 1 EUR.
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Razlika je na koncu pa samo v dobičku trgovca. Kitanski trgovec zasluži 1€ od baterije ki stane 10 centov, evropski pa 4€.
A res?
To, da ti cheap šrot kitajska baterija zažge hišo, nima nobene veze pri tem, a ne?
Baterije so cela znanost (pač kemija) in bližnjice (cenovne ali kakšne druge) imajo posledice. Ker sicer se ne bi cel svet trudil z razvojem in vlagal milijarde noter, pa smo še vedno tam kjer smo.
Ampak seveda: Alter znanstvenikom je to malenkost, bi to rešili en dva tri.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Spet nateguješ da bi imel prav, kitajske NiMh AA celice ranga kvalitete kot sem jaz dal svojo stanejo 1,5 €/kom (brez DDV). Ikea, Amazon, Tedi, ponujajo primerljive baterije za 2€/kos z DDV. Enormno razliko vidiš samo ti v svoji glavi.
Ikea baterije so delane na Japonskem... in to je čisto druga kvaliteta kot crap, ki ga lahko kupiš v Hoferju, Mullerju in Tediju (made in china). Precej uporabljam rechargable AA baterije... in verjemi, ko ti rečem, da je razlika med kitajskimi in japonskimi kot noč in dan.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Spet ste derailali, sad kaj imajo china sh
Česa od tega spodaj ne razumeš? Kitajci delajo tudi izredno kvalitetne baterije, ampak ne za 2 centa. Zato sem izrecno napisal, CHINA ŠROT kvaliteta. In točno to si ti linkal iz Aliexpressa. Kar reviewi spodaj zelo lepo povedo. Tako da ne dajaj sedaj sem zraven KVALITETNIH kitajskih zadev. Katere pa, čudo čuda, ne stanejo par centov. In tudi če gremo na te tvoje Tedi, Amazon baterije je razlika v ceni še vedno prisotna. Ob tem, da se lahko skrijejo proti Eneloopkam. In to tako po kapaciteti kot vzdržljivosti.

Niti približno nisem linkal šrot baterije iz aliexpress, če ne verjameš si poglej kdo jih priporoča in kako testira:

Ti pa nisi dal niti cene za šrot AA baterijo, ampak za čisti NATEG baterijo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Crknil bom od smeha. Za razliko od tebe bolj verjamem reviewem DEJANSKIH kupcev, kot pa nekomu, ki je plačan od prodaje le teh packov.
Je že v redu, imaš prav. Se beremo čez dve leti in mi linkaj battery pack evropskega priznanega proizvajalca z garancijo za isto ceno zame. Hvala. Loool.

Raw LiFePO4 Cell Deals Page​


LiFePO4 BMS can be found by clicking here

(I make a commission for purchases made through the links below)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Greva še enkrat: vsak, ki dela, tudi kaj zaj... Kako ločiš dobrega od slabega je pa, kako potem odreagira. In konkreten prodajalec, katerega si linkal, je vse kupce, ki so imeli težave odj... in jih nategnil na suho. Dobili so morda delno vrnitev kupnine preko Alija, ker prodajalec sploh ni odgovarjal. In je šlo 800 USD v skret.
Sedaj pa razglabljal še o tem, česa sam ne vem. Sem dovolj stvari kupil na Aliju, da vem, kako te zadeve delujejo in prvo kar pogledam so reviewi, pa ne tisti 5 zvezdic. In tam vidiš, kako zadeva špila. Dostikrat je tudi slab review, pa prodajalec odgovori in je potem dodatne review ok. No, temu prodajalcu dol visi za kupce s težavami.
Ti svetujem, da drugič preden linkaš ŠROT s katerim bi rad potrdil svojo teorijo, preveriš feedbacke.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Šrot je kvečjemu storitev prodajalca, s samimi celicami za to ceno pa ni nič narobe in obstajajo. Ne pa tvoje navidezne AA NiMh za manj kot €, ki jih niti na Aliju ni za najti.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Šrot je kvečjemu storitev prodajalca, s samimi celicami za to ceno pa ni nič narobe in obstajajo. Ne pa tvoje navidezne AA NiMh za manj kot €, ki jih niti na Aliju ni za najti.
Torej si še nesposoben jih sam najti ali kaj, nisi le lažnivec?
Kupiš 10 kosov in skupaj s poštnino pod 9 USD. Sem lagal, a ne?
Pa še kar nekaj jih je, samo je škoda mojega časa zate.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.019
113
A res?
To, da ti cheap šrot kitajska baterija zažge hišo, nima nobene veze pri tem, a ne?
Baterije so cela znanost (pač kemija) in bližnjice (cenovne ali kakšne druge) imajo posledice. Ker sicer se ne bi cel svet trudil z razvojem in vlagal milijarde noter, pa smo še vedno tam kjer smo.
Ampak seveda: Alter znanstvenikom je to malenkost, bi to rešili en dva tri.

A samo kitajske baterije se vžigajo?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Ne, je pa verjetnost bistveno, bistveno, bistveno višja pri nekem cheap noname šrotu. Neglede na državo izvora.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.019
113
Jaz osebno sem v zadnjih 15 letih kupil vsaj 50 komadov te poceni Šrot robe tam do 100€ po komadu. Pa nisem z njimi ravno lepo razval. Še na koncu ko sem se katero trudil uničit mi ni vedno uspelo da je zagorela.
Ja itak malo denarja malo muzike samo kaj boš o izbral če ti bo pri nakupu avta rekel a še baterijo boste katero pa tisto za 6 k€ ali tisto za 25k€ (z enako kWh).
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Izbral bom tisto, ki mi bo ustrezala po dosegu. Zakaj? Ker poceni šrota ne bom niti gledal, uveljavljeni proizvajalci pa imajo kvaliteto in zadaj garancijo, itd.
In kljub temu prihaja do vžigov in začetnega nategovanja kupcev. Lahko to recimo lepo vidimo pri gorečih Konah in Boltih (napaka v proizvodnji battery packov). Hyundai se je končno vdal in bo zamenjal komplet pack-e, Chevy se pa še dela ''mutavega'', ampak predvidevam, da bodo na koncu tudi oni popustili pritisku.
Sedaj si pa predstavljaj na drugi strani noname kitajca... In ostaneš s 40.000 EUR (oz. ajd bi bili v štartu cenejši 20.000 EUR) vrednim kupom zažgane mešanice plastike in kovine. Ali pa kupom nezažgane pločevine in plastike, ki se je ne upaš uporabljat, ker ne veš, kdaj se bo samovžgala.

In sem že napisal: kitajci znajo naredit tudi dobre baterije, samo ne bo cena taka kot pri poceni šrotu. Tako da, če si take kupoval, potem je druga zgodba. Gasper008 je linkal produkt, kjer so kupci dobili napihnjene baterije, različne napetosti celic, itd. Torej dejansko DOA zadeva. In tukaj nimaš kaj, kot se ogniti v velikem loku.
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Tole je real deal, blizu moje trditve:

Skeptiki bodo morali pač še malo počakat, da neka renomirana firma tole zapakira v svojo embalažo in da na polico kot konkurenčen produkt. BMS je za LFP celice tud nekaj zelo na easy in poceni. Ostala elektronika pa jasno še nekaj nanese zraven, ampak iz dneva dan je ceneje.
Tole je, če prav vidim slabih 500 USD za 0,9 kWh. Torej slabih 500 EUR na kWh, pa vprašanje, kakšna je moč, pa to so samo celice, brez elektronike ... Daleč od cene zalogovnika.