Tesla MODEL 3

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
Ekola, sajkek in darjan.....prava patrona
smile-1.gif
!
Ne razumem, kaj se kur**ta, ce folk ima, vidva pa ne. Pa naj spijo pred trgovinam, ce jim tako pase.
Darjan, EV za 10.000€ novega se nekaj casa ne bo.....do takrat bo tebi itak vse neekonomicno. Uzivaj v svojem VW SDI (izmisljam)!
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Hype je preverjeno real v USA, tam pa je to več kot dovolj.

Kdo pa rabi 800 USD ajfoun nov vsake pol leta? Potem je predhodnik bil jajc, da je treba menjat. Tesla je zdajle IN ni važno koliko stane, X lahko prodajajo za veliko več keša, če bi jih bli sposobni proizvest.


Ta je anoying car kar se tiče youtuberjev in v tem vulgarnem videu tudi mene navduši, da bi probal, ker je model kar pristen in imava podoben okus in tudi način nakupovanja, čeprav on v drugem rangu.
rolleyes-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.409
9.158
113
Citat:
Uporabnik Yagi pravi:
Ekola, sajkek in darjan.....prava patrona
smile-1.gif
!
Ne razumem, kaj se kur**ta, ce folk ima, vidva pa ne. Pa naj spijo pred trgovinam, ce jim tako pase.
Darjan, EV za 10.000€ novega se nekaj casa ne bo.....do takrat bo tebi itak vse neekonomicno. Uzivaj v svojem VW SDI (izmisljam)!

Si hotel napisat, da ti lahko drkaš na teslo, jaz pa tega ne smem pokomentirat?
evil.gif
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
Ne uporabljaj smeska, ki se tolce po glavi, ker se to odraza v tvojem dojemanju objav. Ravno kontra....lahko komentiras, samo komentiras, kot tipicen "slovencelj" in poln zavisti! Skratka, komentiras neumno! A sem napisal, da se o okusih ne splaca debatirat ??!
Nekdo preferira Klimta, drugi pac Groharja......!
Glede masturbacije.....ne sodi drugih po sebi
smile-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.409
9.158
113
Kakšnih okusih? Gre za tehnično stvar - avto. Ti si pa navrgel umetniška dela. Komu zdaj logika šepa?
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
Joj sajkek....ko clovek pomisli, da bolj debilno ze ne mores komentirat....udaris ti !
Moj zadnji odgovor: TI si napisal, da je avto grd (preveri eno stran nazaj)...od tu o okusih. Tehnicno, je avto top...performance in domet + cena ! Ce imas pa tako "kratko zajlo" v glavi, da ne dojemas povezave o okusih umetniskih del ali pa v tem primeru, tehnicne....ne, nima smisla....raje vkljuci kaksnega drugega isto mislecega kolega v to debato!
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.409
9.158
113
Koga, sharkija z flat earth? To je domet tesla loverjev
wink-1.gif
 
Nazadnje uredil moderator:

Pac_Man

⋆Распут&
10. maj 2014
2.211
0
36
ksz

Za najbolj zgodnje rezervacije je lahko razlog tudi povsem finančni. V ZDA je pri nakupu EV 7500$ subvencije, ki jih bo, ko podjetje proizvede 200 000 EV, v roku enega leta konec.

Tako, da če si resen kupec s tisočakom rezerviraš mesto v vrsti in potencialno prihraniš 7500$.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik Yagi pravi:
Tehnicno, je avto top...performance in domet + cena !

Ok, zdaj pa malo umirimo strasti in poglejmo, kaj vemo o avtu.

Videli smo avto, ki je komaj koncept. Elon je sam povedal na Twitterju, da se bo grd nos avtomobila še spremenil. Povedal je tudi, da se bo armaturka spremenila. Odprtina prtljažnika je patetična.

Kar smo videli na predstavitvi je avto s polno dodatne opreme - 20 colske gume, panoramska streha, 4-kolesni pogon. Vsaka od teh stvari bo za doplačati, vključno avtopilot software (privzeto bo le AP hardware), doplačati bo potrebno polnjenje na SuperChargerju - hardware bo že vgrajen.

Zgodovina Tesla Motors-a je pokazala, da sta in S in X zamujala 2-3 leta. Glede na to, da še produkcija X-a ni v polnem teku, resno dvomim, da bodo masovno proizvodnjo 3-ke ujeli do konca 2017.
Tisto, kar bo najprej proizvedeno, bodo polno opremljene 3-ke, kar pomeni, da tiste za 35k$ pridejo na vrsto cca. 2 leti na prvimi.

Mimogrede, ameriške subvencije za električna vozila so limitirane na 200.000 avtov/proizvajalca. Glede na to, da je TM z X-om in S-om nekje pri 100.000 in da bodo do splavitve 3-ke dostavili še cca. 100.000 S in X modelov, se zna zgoditi, da bodo trojke ostale brez subvencij.
Service Centri ne dohajajo popravil zdajšnjih avtov in je čakalna vrsta 3-4 mesece v Evropi. Kako bo ob prihodu trojke, si lahko mislimo.
Ob špicah (ne nujno praznikih), prihaja na Teslinih SuperChargerrjev že do incidentov za polnjenje, kjer se folk prepira, da lahko polnijo: https://teslamotorsclub.com/tmc/threads/rage-at-a-supercharger-station.66722/

Zato so uvedli valet service za polnjenja, ki malenkost umilijo zadevo:


Tesli želim vse najboljše, ampak se bojim, da so pred prevelikimi izzivi.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik Pac_Man pravi:
ksz

Za najbolj zgodnje rezervacije je lahko razlog tudi povsem finančni. V ZDA je pri nakupu EV 7500$ subvencije, ki jih bo, ko podjetje proizvede 200 000 EV, v roku enega leta konec.

Tako, da če si resen kupec s tisočakom rezerviraš mesto v vrsti in potencialno prihraniš 7500$.

Si me prehitel, ker sem pisal dolg odgovor
wink-1.gif


Kar se zna zgoditi je to, da bodo porabili kvoto 200.000 avtov še pred prihodom trojke, še posebej, če bodo zamujali, za kar je velika verjetnost.

Poleg tega se spomnimo, kaj se je zgodilo lansko leto na Nizozemskem, ko so z novim letom ukinili subvencije za EV-je. Folk je na veliko naročeval EV-je, vključno z Modeli S, da so še ujeli subvencijo.
Ko se bo kvota približevala 200.000, bo ves folk navalil na S in X, da še ujamejo subvencijo in se bo kvota ob kocnu popolnila še veliko hitreje.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.409
9.158
113
da stoji 5 črnih tesel v vrsti, kako veš katera je tvoja? :D

drugače pa, vsak čast Tesli in elonu, da je do sem izpeljal in da bo še dalje.To moraš res imet jajca, vizijo in smisel za "nateg". Namenoma dal v narekovaje.

glede nakupa, na rezervaciji piše, da preden gre avto v proizvodnjo te kontaktirarjo in konfiguriraš avto, tako da..verjetno ne bodo izločali "ne polno" opremljenih. Sklepam.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
TM še vedno ni profitabilna in izgubljajo ogromne količine denarja. Teh 200 milijonov $ od prednaročil bo malo umililo zadevo, ampak vseeno - postaviti bodo morali masovno proizvodnjo linijo za trojko, zalaufati GigaFactory, postaviti ustrezno število SuperChargerjev.

Teh 200.000 naročil - sliši se dobro, ampak se lahko zgodi, da bo TM postal žrtev lastnega uspeha.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
glede nakupa, na rezervaciji piše, da preden gre avto v proizvodnjo te kontaktirarjo in konfiguriraš avto, tako da..verjetno ne bodo izločali "ne polno" opremljenih. Sklepam.

Elon je povedal, da bodo najprej proizvajali bolje opremljene trojke, ker na njih generirajo več marže.

Poleg tega, če bodo zamujali s prozivodnjo recimo eno leto, kar je dokaj optimistično, torej konec 2018, bo Bolt zunaj že dobri dve leti.

GM v dveh letih lahko Bolt EV-ja poceni na 30.000 brez subvencije in avto refreshajo ina nadgradijo.
Veš, da bo Boltu sledil tudi Soul EV in Leaf. Druge ni.

Takrat zna biti 35k$ za EV že veliko denarja.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
*** Brezvezen spam od sajkek-a *** (popravil AndY1)

Res je,važno je,da ti (ki me zelo dobro osebno poznaš),veš kakšen je moj domet
priden.gif
 
Nazadnje uredil moderator:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
sajkek, tole je že drugi SPAM post v tem delu foruma, ki sem ti ga označil za SPAM, ker se ne dotika teme.

Tako da prosim, da odnehaš. Ponovi še 1x, pa dobiš začasen ban.
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
No, s tem napisanim se pa tudi jaz strinjam. Je pa res, da je 3ka prvi BEV, ki je tudi po mojem okusu. Meni je avto ze sedaj vsec, pa ni toliko pomembno, kaj bodo spreminjali. Domet je zadovoljiv, performance pa tudi, prav tako cena (ni vec +100k€)!
Ce bodo pa sami sebe "pozrli" bo pokazal cas. Ce ne drugega, se vsaj kolesje vrti v pravi smeri.....!
Nekje sem zasledil, da nameravajo servis linijo pospesiti. Zamujajo ze od Roadsterja dalje z dobavo vozil (pri X naj bi bil problem pri neki nemski firmi v zvezi s Falcon vrati)! So pionirji in tezave imajo ze od samega zacetka.....ko, sem jim je se sam Bob Lutz smejal (pa hitro dojel in ustanovil v pokoju VIA)!
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Bob Lutz je tudi kar nekaj odjadral. VIA motors kar ne da in ne da ven tistega pick-up-a. Poleg tega je prevzel del vodenja ene firmice, ki dela bencinske verzije športnikov od bivšega Fiskerja.

Kar se pa tiče trojke je pa tako, da sem že v letih (srednjih ja :), ko potrebujem
- normalen dostop do prtljažnika za vso robo, ki jo imamo cca. 1x na teden konkretno,
- malo višje sedišče, ko vozim moje in puncine starše naokoli, ker zanje je potrebno skrbeti, ker so v letih in Ampera (tudi trojka) je zanje prenizka za normalno vsesti in vstati
- v redu pospeške, kar je vse pod 10 sekund (0-100) čisto ok
- da ni avto tako pri tleh
- pa še kaj bi se našlo

Ampera je (bila) za moja leta (in leta mojih staršev), ko jo imam, super avto in jo imam še zdaj rad in je fenomenalen avto (če pomisliš, da sem v 100.000km porabil le 600 litrov bencina (90% razdalje EV, 10%razdalje bencin)) in se bom težko ločil od nje (če se jo sploh bom :).

Kar si želim za naslednji avto je CUV PHEV ali SUV PHEV, ker družina, tako otroci, kot starši, so le na prvem mestu.

Veseli me, da je toliko navdušencev nad trojko in upam, da bo Tesli uspelo. Bojim se le, kot sem že napisal, da bodo postali žrtev lastnega uspeha - s tem mislim na to, da ne bodo uspeli pravočasno dostaviti obljubljenega in poskrbeti, kot je že SHARK1 napisal, za post-prodajo.
 
Nazadnje urejeno:

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Z napisanim se strinjam, samo s tem da bo za supercharger treba doplačat ne, na predstavitvi je bil Elon zelo jasen glede tega in VSAK Model 3 bo imel omogočeno polnjenje na superchargerjih.