Tervol izolacija

Dravni

Pripravnik
30. okt 2007
41
0
6
Ljubljana
Pri izoliranju hiše me je pač včeraj na danes doletele nevihta. Na hišo sem lepil lamele Tervola - kamnito volno, katera je sedaj popolnoma premočena. Zanima me kaj sedaj, tervol dol in ponovi vajo ali obstaja kakšna druga rešitev????

FP_PL_slika.jpg
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
kar si napisal je najbolje, vendar sem v bližini videl hišo, ki jo je dež, sicer plošče, opral n-krat,pa so vseeno navlekli na koncu lepilo in adijo. je pa mogoče res, d aje stala odrpta pol leta in je možno da se je v zadnjih 14 dneh presušila.

si poskusil vprašati na tervol direktno?

koliko kvadratov je v igri?
 

Dravni

Pripravnik
30. okt 2007
41
0
6
Ljubljana
Ja sej bom oz. sem jih danes klical do 15.00 ure pa je zvonilo v prazno, po 15.00 uri pa je bil prižgan avtomatski odzivnik in povedal, da delajo samo do 15.00 ure he, he
smirk-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
z izolacijo ni nič narobe.

počakaj da se posuši in delaj dalje.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
od kej ti ta ideja.

volna ko je mokra, je v riti. sam sem imel par lamel na kotih mokrih in se deformirajo. tudi ko so se posušile nisem imel občutek, da so OK. je pa splošno znano, da volna ne sme biti zmočena.

torej je še vedno prava pot klic na tervol in kontrola. če si to anreidl, potem povej tako, drugače ga zavajaš in bo anredil več škode kot koristi.
 

Dravni

Pripravnik
30. okt 2007
41
0
6
Ljubljana
Ja zame je definitivno najslabša varianta da moram to dol dat, vprašanje je tudi kako bodo lamele šle dol pa še stroški
sprasujem se.gif
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Verjetno zadeva, ko se posuši, ni zanič. Sigurno se poveča toplotna prevodnost zaradi spremembe strukture, vendar pa verjetno ne drastično. Tako bi se dalo nekako logično sklepati.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ni nujno. če gledaš navodila, so le ta povsem jasna.

podobno recimo bi lahko razmišljal o jupolu, jubizolu, ki zmrzne. o lepilu ki stoji na vlagi, o starem cementu.

ni vse tko izi..
 

Dravni

Pripravnik
30. okt 2007
41
0
6
Ljubljana
No evo sem poklical na Tervol in ni problema, pustiti, da se posuši, stvar se brez problema suši tako da nadaljujemo z akcijo
cheer.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
eto..a ni to najboljš. zdej maš odgovor strokovnjaka, ne amaterjev, ugibalcev. sam upaj, da se posuši.
mi smo dal keramiko na balkon, pa se susši že 4 dni in še ni suho.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Citat:
Uporabnik softi pravi:
ni nujno. če gledaš navodila, so le ta povsem jasna.

podobno recimo bi lahko razmišljal o jupolu, jubizolu, ki zmrzne. o lepilu ki stoji na vlagi, o starem cementu.

ni vse tko izi..

No vidiš, da večina stvari je kar izi
wink-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
človek ima čez 4000 € tervola in še verjetno 10 tisoč ostalih stroškov. temu jaz rečem strokovni nasvet. povprašaj po mnenjih in na koncu dobi strokovnjaka.

meni osebno je namočil vogale parih palet in tistega nisem dovolil vgraditi. če pa tervol pravi, da se lahko, potem ni dileme.