Teroristi vzleteli z Brnika?! Panika na Easyjetu.

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik Peror pravi:
Sploh pa kaj so v tem primeru krivi tile 3he tipi? Če že, potem je za oglobit panično babo!
Kaj pa je kriva panična baba? Ona je samo opozorila posadko na dejstva - pogovor o bombi, knjiga kill, pa še žice iz torbe. (če se ni lagala) Kriv je pomoje pilot, ki je slabo precenil situacijo in po nepotrebnem zasilno pristal. Ali pa tisti, ki je predvidel tako proceduro v takšnem primeru.

Sicer pa, zakaj je bilo potrebno spustit tobogane? saj lahko bi letala po pristanku počakale stopnice - ?? Zakaj niso pristali na kakem manjšem letališču, kjer nebi bilo takšne škode, če je par ur zaprto?

Zakaj je potrebno kovčet razstrelit? Saj kovček je imel znanega lastnika, lahko bi ga on odprl, lahko bi ga odprl robot, če se policaji že sami ne upajo, lahko bi ga robot nesel do scanerja in bi ga skenirali....

Pomoje je šlo tu ta vajo.

In zakaj hudiča so razstrelili nahrbtnik, če so sumili, da je not razstrelivo? Ali niso mogli odpret pa not pogledat? oz. lastnika, ki je bil znan poprosit, da odpre ? In zakaj so po isti logiki upali stopit na letalo, če so sumili da je not bomba?

Pomoje tudi protiteroristični policaji radi razstreljujejo, tako kot se prometni radi podijo za mulci na motorjih, in uprizarjajo love, kot so jih videli v akcijskih filmih- kaj če je.....(vstavi po želji..)
In kaj če bi bila v nahrbtniku atomska bomba, ali pa kaka steklenica z kemičnim orožjem, plinom? Pomoje je razstreljevanje teh izgubljenih stvari bolj nevarno kot če jih lepo odprejo. ( no pa saj odpret zna tudi robot. )
"razstrelijo" s curkom vode. baje poteka to vse tako hitro da sporžilec ne sproži. vsaj tako trdijo. ampak ne vem kdaj so zadnjič to probali na bombi. velikokrat so probali na priboru, umazanih gatah in vseh ostalih vsakodnevnih stvareh ki jih ljudje nosijo v prtljagi.

PS: baba je tudi slabo presodila situacijo v kolikor sploh ima še čut za presojanje sitacij ob vsem tem času ki ga preživi pred televizijo. osebje pa je potem samo ujetnih takih norcev ki zganjajo paniko in jo širijo če ni vse po njihovo.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.901
3.021
113
Sploh ne vem kaj so mu razstreljevali nahrbtnik če so ga že na brniku pregledali. Jaz imam tudi vedno polno kablov v nahrbtniku slušalke, pa polnilec za telefon pa za powerbank pa za prenosnik in gre vedno vse preko kontrole.To da govoriš bomba na letalu ali pa na letališču je res malo neodgovorno lahko bi vsaj približno vedel kaj ga čaka. Isto bi bilo če bi ga policist slišal.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik dijo_porko pravi:
Če sumiš, da je bomba, zadeve ne premikaš, sploh pa če ne vidiš notranjosti. Ker obstaja en miljavžnt variant sprožilcev in mimogrede vržeš vse v luft.
Torej če sumiš da je bomba v nahrbtniku, potem moraš razstrelit nahrbtnik.
Zakaj potem če sumiš da je bomba v letalu, zakaj potem niso razstrelili še letala ?

tistih miljavžnt sprožilcev je lahko tudi v letalu.
In kaj, če bi bila v nahrbtniku steklenica z kemičnim orožjem, strupi, plini... on bi to ušlo vse v luft, ko so nahrbtnik razstrelili???? In zastrupili pol mesta al vsaj letališče.

Še vedno sem mnenja, da je razstreljevanje prtljage, pa naj bo v Kolnu, ali pa v Ljubljani ali ba Bledu (se je že dogajalo) večja nevarnost od same prtljage. In gre bolj zato, da policaji opravičijo svojo plačo in si dajo malo užitka.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik skala pravi:
"razstrelijo" s curkom vode. baje poteka to vse tako hitro da sporžilec ne sproži. vsaj tako trdijo. ampak ne vem kdaj so zadnjič to probali na bombi. velikokrat so probali na priboru, umazanih gatah in vseh ostalih vsakodnevnih stvareh ki jih ljudje nosijo v prtljagi.
Zakaj pa potem izpraznijo okolico in evakuirajo bližnje stanovalce, če se bomba ne sproži?
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.124
54
48
122
Citat:
Uporabnik membrain pravi:



Še vedno sem mnenja, da je razstreljevanje prtljage, pa naj bo v Kolnu, ali pa v Ljubljani ali ba Bledu (se je že dogajalo) večja nevarnost od same prtljage. In gre bolj zato, da policaji opravičijo svojo plačo in si dajo malo užitka.

Kaj raje vidiš, da razstrelijo kufer v vrednosti nekaj 1000€ ali da slučajno (če je res bomba notri) umre nekaj 10 ljudi? Sploh pa, če je kufer od človeka, za katerega obstajajo indici, da naklepa nekaj z bombo (pustmo zdaj stat, kaj je tista ženska slišala, ampak očitno je bil to čisto dovolj velik razlog). Ne vem, kaj eni razmišljate...

Aja še to, ti je že en zgoraj napisal, nobene eksplozije ni pri uporabi robota, samo izjemno močen curek, ki ima namen uničiti potencialni sprožilec, curek pa dejansko poganja eksplozija.
 
Nazadnje urejeno:

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.284
23
38
Murska republika
Če ni bila bomba v tem nahrbtniku... zakaj pa so potem časniki pisali da so slišali zelo močno eksplozijo ob razstrelitvi . Kaj pa potem pomeni to dejstvo ki se hoče sedaj pod predpražnik pomesti. Kaj skrivajo?
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.937
2.413
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Peror pravi:

???? A ne se heca sonči? A če rečem na avionu bomba, ti upaš, da bom jaz moral poravnat vse stroške? A ste vsi usekani zadnje čase? Zakaj in kje točno nekdo v demokratični republiki ne sme uporabit besede bomba v letalu? Ta bejba je bomba...Novakoviæev gol je bil bombastičen! Imeli so se bomba. Ko bo bomba padla na južno korejo, bomo imeli pizdarijo.

uf-1.gif

Hej, brihtoza! Si ti že potoval z letalom? Veš, da razne šale in šaljive pripombe o bombah, terorizmu, sumljivi prtljagi in podobne neumnosti na letališčih in letalih niso dovoljena in imaš lahko zaradi tega probleme in pokvarjen dan pa še stroške?

Mi pa tudi ni jasno kaj se spet eni nekaj pritožujete in jokate, če pa ne bi tako ukrepali, kot so in bi res prišlo do kakšnega napada in žrtev bi pa spet civkali kako nihče ni nič naredil čeprav jih je nekdo opozoril na bombo.
bonk.gif
Mah, drekači zoprni...
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.284
23
38
Murska republika
Eksplozija nahrbtnika se je slišala kilometre daleč

Na letalu so policisti našli nahrbtnik, ki ni pripadal nobenemu potniku. Zaradi varnosti so ga razstrelili. Ali je bil v njem zares peklenski stroj, še ni jasno. Po besedah prič pa naj bi bila eksplozija tako močna, da se jo je slišalo kilometre daleč.

Zaradi varnosti so začasno zaprli letališče v Kölnu, deset letov je bilo preusmerjenih, kar 20 pa jih je imelo velike zamude.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Citat:
Uporabnik Peror pravi:

???? A ne se heca sonči? A če rečem na avionu bomba, ti upaš, da bom jaz moral poravnat vse stroške? A ste vsi usekani zadnje čase? Zakaj in kje točno nekdo v demokratični republiki ne sme uporabit besede bomba v letalu? Ta bejba je bomba...Novakoviæev gol je bil bombastičen! Imeli so se bomba. Ko bo bomba padla na južno korejo, bomo imeli pizdarijo.

uf-1.gif

Hej, brihtoza! Si ti že potoval z letalom? Veš, da razne šale in šaljive pripombe o bombah, terorizmu, sumljivi prtljagi in podobne neumnosti na letališčih in letalih niso dovoljena in imaš lahko zaradi tega probleme in pokvarjen dan pa še stroške?

Mi pa tudi ni jasno kaj se spet eni nekaj pritožujete in jokate, če pa ne bi tako ukrepali, kot so in bi res prišlo do kakšnega napada in žrtev bi pa spet civkali kako nihče ni nič naredil čeprav jih je nekdo opozoril na bombo.
bonk.gif
Mah, drekači zoprni...

Ej brihtoza! Kdo pa govori o tem, da se je nekdo norca delal??? Trije so se nekaj pogovarjali, baba je pa naredila paniko. Če jaz berem novice in sosedu rečem o fak, spet je bila bomba v afganistanu in baba sliši samo bomba - a si ti na glavo padel. Kako hudiča sem lahko jaz kriv in odgovoren za zasilni pristanek? A ste vsi zmešani zadnje čase???

Itak, da razumem in se strinjam, če se nekdo norčuje iz bombe in gre zato letalo na tla, v tem primeru pa ni bilo tako pa pika!! Pa knjiga KILL...a je treba sploh komentirat? Baba je usekana in sigurno ni v miru klicala stevardese ampak je naredila paniko. Me ni bilo zraven, ampak sem v to prepričan.
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
baba je garant veganka, njen sonček ni cepljen, cela familja se boji lastne sence, v kafani vedno vlečejo na ušesa pogovore pr sosedni mizi, njeni hobiji so joga, pilates in bootcamp, dec pa je odvozu tavelko franjo v treh urah pa pol. v njihovi prestižni soseski neskončno-sončni gaj je na čelu skupnosti stanovalcev, tavečji sonček pa kapetan lokalnga košarkarskega tima. ravnatelj se jih boji sej furt grozijo s tožbo, njihov q5 pa je dostkrat parkeran čez tri place. baba je šla u šoping u london ker je drug teden vabljena na otvoritev prestižnega butika kjer bo prva zvezda damjan murko
tipična novodobna cosmo baba, ktero bi mogl po zagnani paniki lepo počakat z jopičem in za zmeri pospremt na psihiatrijo.
grims-1.gif
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Eksplozija nahrbtnika se je slišala kilometre daleč

Na letalu so policisti našli nahrbtnik, ki ni pripadal nobenemu potniku. Zaradi varnosti so ga razstrelili. Ali je bil v njem zares peklenski stroj, še ni jasno. Po besedah prič pa naj bi bila eksplozija tako močna, da se jo je slišalo kilometre daleč.

Zaradi varnosti so začasno zaprli letališče v Kölnu, deset letov je bilo preusmerjenih, kar 20 pa jih je imelo velike zamude.
Kje so pa pravzaprav razstrelili nahrbtnik? V letalu najbrž ne, torej ga je nekdo moral odnest iz letala. Kam???? Hudiča, le kdo je bil tako pogumen, da nosit ga je upal, not pogledat ali dat na scanner pa ne ?
Če je eksplozija odmevala kilometre daleč, potem se tole ne ujema s izjavo, da razstrelijo s curkom vode, pa da v nahrbniku ni bilo eksploziva. Nekaj tu ne štima, bogve kaj nam prikrivajo.
Nahrbtnik ni bil od nikogar, ampak je pripadal enemu od trojice osumljenih. Le zakaj niso lastniku rekli, naj ga odpre tam, kjer so ga razstrelili, če se že sami niso upali not pogledat? Ali dat na scanner? (iz aviona so ga znali nest)
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.937
2.413
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Peror pravi:

v tem primeru pa ni bilo tako pa pika!! Pa knjiga KILL...a je treba sploh komentirat? Baba je usekana in sigurno ni v miru klicala stevardese ampak je naredila paniko. Me ni bilo zraven, ampak sem v to prepričan.

Prav, baba je bila panična in letalo je pristalo. In kaj potem? Why don't you cry about it?
cry12bpy.gif


In ker že vse veš in znaš, najbolje, da od zdaj naprej kar ti poveš kje in kdaj bodo izvedli naslednji teroristični napad.
cool-1.gif
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Daj ne zapenjaj. Nekdo je napisal, da bi morali v takih primer ti 3je tipi kriti vse stroške, jaz pa pravim da ne, ker so glede na nam znana dejstva nedolžni. Niti ni šlo za šalo, ampak za panično babo. In taka baba se lahko zgodi naslednjič tudi komu izmed nas.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik Peror pravi:
Daj ne zapenjaj. Nekdo je napisal, da bi morali v takih primer ti 3je tipi kriti vse stroške, jaz pa pravim da ne, ker so glede na nam znana dejstva nedolžni. Niti ni šlo za šalo, ampak za panično babo. In taka baba se lahko zgodi naslednjič tudi komu izmed nas.
No enako za zmešano babo. Zakaj bi ona plačala, jaz pravim da ne. Ker glede na nam znana dejstva je samo opozorila posadko na dejstva (pogovor, knjiga, nahrbtnik..) - recimo da si ni še kaj zraven izmislila, kar ni res. Ni ona na poziciji, da bi lahko odločala o zasilnem pristanku, zaprtju letališča.
Če je tu kdo paničen je bil tisti,ki je odločil da letalo zasilno pristane, je to kapetan letala ali še kdo nad njim?

Mi pa še vedno ni jasno, zakaj se je eksplozija slišala kilometre daleč, če razstreljujejo z vodnim topom? Kaj pa, če je v nahrbtniku res bilo razstrelivo, pa nam tega nočejo povedat, da nebi zganjali panike?
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.948
2.414
113
Tip pa se hoce locit od nje, sam tega se ne ve. Ker je nasel eno s katero se ful steka.
smile-1.gif
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Citat:
Uporabnik membrain pravi:

Mi pa še vedno ni jasno, zakaj se je eksplozija slišala kilometre daleč, če razstreljujejo z vodnim topom? Kaj pa, če je v nahrbtniku res bilo razstrelivo, pa nam tega nočejo povedat, da nebi zganjali panike?

Saj je že nekdo zgoraj razložil. Pri "razstreljevanju" oz. bolje rečeno demontaži peklenske naprave, se uporablja pirotehnični naboj kot sredstvo za ustvarjanje dovolj hitrega in močnega vodnega curka, ki potem razstavi eksplozivno napravo na kose, preden bi se utegnila bomba sprožiti.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.284
23
38
Murska republika
Seveda se uporabi naboj vendarle ta naboj povzroči zaznaven pok in ne eksplozije !! Tu je razlika. Malce si poglej kak video kjer je prikazano razstreljevanje.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.284
23
38
Murska republika
Seveda se uporabi naboj vendarle ta naboj povzroči zaznaven pok in ne eksplozije !! Tu je razlika. Malce si poglej kak video kjer je prikazano razstreljevanje.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik Peror pravi:
Daj ne zapenjaj. Nekdo je napisal, da bi morali v takih primer ti 3je tipi kriti vse stroške, jaz pa pravim da ne, ker so glede na nam znana dejstva nedolžni. Niti ni šlo za šalo, ampak za panično babo. In taka baba se lahko zgodi naslednjič tudi komu izmed nas.
No enako za zmešano babo. Zakaj bi ona plačala, jaz pravim da ne. Ker glede na nam znana dejstva je samo opozorila posadko na dejstva (pogovor, knjiga, nahrbtnik..) - recimo da si ni še kaj zraven izmislila, kar ni res. Ni ona na poziciji, da bi lahko odločala o zasilnem pristanku, zaprtju letališča.
Če je tu kdo paničen je bil tisti,ki je odločil da letalo zasilno pristane, je to kapetan letala ali še kdo nad njim?

Mi pa še vedno ni jasno, zakaj se je eksplozija slišala kilometre daleč , če razstreljujejo z vodnim topom? Kaj pa, če je v nahrbtniku res bilo razstrelivo, pa nam tega nočejo povedat, da nebi zganjali panike?
zgleda je bil ruzak v velikosti tovornjaka... mi pa ni jasno kako ni nihče poročal da manjka polovica letališča.