Temperatura - VW

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
jaz pri sebi sumim na tipalo temeprature...ker mi občasno kazalec kar pade iz npr. 90 stopinj na nulo, pa čez nekaj sekund skoči nazaj
smile-1.gif
.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Zna biti ja. Pro meni je bil enkrat podoben problem, ker je kazalec skakal nekontrolirano. Fuč je bil tipalo, ki je povezan direktno s tem kazalcem. Strošek par €.
smile-1.gif
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
To ni sum, to je to. Sčasoma bo vedno bolj pogosto nagajal. Strošek takrat je bil cca. 10€, tipalo in delo ter nekaj dodane hladilne tekočine.

Kar se pa konkretne teme tiče - jaz imam pozimi 2/3 rež zaprtih, pa se še preveč hladi. Tako, kot včasih
grims-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Strošek takrat je bil cca. 10€, tipalo in delo ter nekaj dodane hladilne tekočine.

sem klical na Autodelto....35 EUR!

so nori?
wink-1.gif


ve kdo za kakega prodajalca VW neoriginalnih elov?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Vidiš, zato jaz pravim, da se zaradi kazalca temperature, ki stoji milimeter do sredine skale (namesto milimeter čez) ne bo podrl svet
zmaga.gif
Če upoštevaš, da napake morda ne boš odpravil, in da bo tipalo v nekaj letih spet vzel hudič, pa sploh.

No, dizel bi bil morda izjema, sploh če bi imeli mrzle zime...
17758-icon_confused.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
a pa se da z VAG COM ugotoviti če je to tipalo fuč?..d.a sene menja kartja v tri dni?

(sem klical na avto moto svet...neja majo).
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
a pa se da z VAG COM ugotoviti če je to tipalo fuč?..d.a sene menja kartja v tri dni?

(sem klical na avto moto svet...neja majo).
seveda se DA,
samo na pamet ne vem točnega mesta v merilnih blokih
redface-1.gif


Tipalo ima dve sondi, eno za števec, drugo za računalnik (za doziranje vbrizga).
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Citat:
Uporabnik Matko pravi:
Tipalo ima dve sondi, eno za števec, drugo za računalnik (za doziranje vbrizga).

In se da menjati samo tipalo v kompletu, posameznega senzorja pa ne?

Se da na testerju videti, kakšno temperaturo sporočata oba?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Super, tale odgovor da v koš 95% naših serviserjev!
cheer.gif


Pa še diagnoza je čisto enostavna: vrednosti morata biti enaki
zmaga.gif
 

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
da malo obudim temo.

opazil sem da je da mi je temperatura vedno na 85stopinj - pri nizkih obratih, npr. na avtocesti; po gneči v mestu pa mmi pride malenkost oziroma skoraj na 90 stopnij - preko tega da bi se dvignila ga bi moral fajn priganjati.

možni vzroki so verjetno isti kot ste jih zgoraj našteli?! zdi se mi pa tudi da avto malo več pije kot je prej. je to kaj povezano?

zdaj pa da ne kupujem brezveze me zanima, če peljem da avto priklopijo na računalnik bo pokazalo kje je napaka tega, če sploh je? kakšna opozorilna lučka na armaturi ne gori

je mogoče to kaj povezano s menjavo zobatega + vodne pumpe (pred cca 1 mesecem je bila zadeva menjana-original).


lp
p.s. avto-opel bencinar
 
Nazadnje urejeno:

mariombb

Pripravnik
21. sep 2007
179
0
16
še 1x glede temperature motorja - čudno mi je ker mi na relaciji kaže vedno 85 stopinj ali manj, v mestu pa pride komaj na 90.

peljal avto k mehaniku pa je prvo rekel da je sigurno termostat (pač klasika). pa sem ga gnjavil in ga je priklopil na računalnik. in je računalnik kazal temperaturo 88 stopinj, na števcu pa je kazalo 83 stopinj!! torej števec napačno kaže!

kakšna rešitev? razen menjava števca? bi bilo možno da je tipalo (samo nihanj velikh ni, npr. ne pade mi iz 85 na 60)?
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
najprej menjaj termostat,ker ti ocitno ne "zapira "dovolj, stevci cist tocno ne kazejo.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Kaj kompliciraš....
bonk.gif
Pusti tako kot je in si ne delaj brezveznih stroškov.
Delovno območje motorja je od 80 do skoraj 100 stopinj. Še enkrat, ne delaj si skrbi, to je normalno.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
senzor ima 4 kontakte, dva gresta na računalnik mot. elektronike 2 pa na števec


če je tisti del na števec nenatančen ni take "panike"; problem nastane če na kazalčku kaže OK, temp. računalniku pa podaja napačno

senzor se dobi tudi v ANETu, je pa to kar pogosta okvara na VWjih, zaradi katere na bencinarjih rado menjajo vse prej kot to (v primeru okvar edela ki gre na računalnik), saj je ponavadi avto konkretno "zalit" z gorivom
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
termostat stane 8 eur, prenizka delovna temperatura ni dobra za motor

Kaka pa je kumšt zamenjat termostat?

Je že kdo delal doma?

Se da 'normalo' zamenjat ali je bolje da pelješ k mehaniku? Ker če je res 8 EUR je pravi drek, ča se ga zamenja 'preventivno'.

(tudi z vidika morebitnega odzračevnaja hladilnega sistema..ker verjetno vode precej zgubiš ob takem početju)
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
res je..sem klical na Anet pa pride termostat 9,2 EUR za davkom...tako da me mika da bi zadevo zamenjal kar sam (če se jo da dokaj normalno).

Temp. senzor pa tam okoli 20 EUR (ni vedel točne cene, ker nisem vedel kataloške številke).