Temperatura pada, avto ne ogreva?

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Kje ima Punto mk2 ta ventil? Sm skor zihr, da ga nima. In tega hudica je blo skorej nemogoce prezracit. Je mehanik rekel, da je en bolj zoprnih avtov glede tega.
Skini si manual-50MB.pdf - pa poduči mehankarja :) https://en.fiatclub.eu/manual_download.php?id=410
.. Ja motorni del je isti kot tvoj odznotraj, samo dizajn havbe+luči na zunaj je drugi ... reci hvala ..

... Vesele Praznike in vse Naj v 2020 vsem skupaj ! ...
------------------------------------
" ... Kako malo rabi ... da si z Linux experimenti spet kompletno usuješ komp! ... " :fredi:
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Ce se prav spomnim..gres na eno voznjo, da se segreje, ventilator na ful in na vroce pa malo v obrate. Vsaj tako je bilo pri starejsem avtu. Ko se je malo ohladil smo pa se posodo odprli in dolili.

Naredil tako, ni razlike. Zajebava naprej. Malo ogreva pa spet ne. Kazalec za vodo nemiren. Probam jutri se enkrat.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
butasto vprašanje ampak ga moram postavit.. je ekspanzijska posoda na najvišji točki?

izgleda, kot da ti jebe termostat.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Je ja.

Se nivo tekocine mora gledat ob mrzlem avtu ali ob toplem? Ob toplem je bila tekocina na max.

Kaka je sansa, da zacne termostat hecat ravno od velikega servisa naprej pa da zadeva ni povezana s servisom?
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Šansa, da termostat jebe od velikega servisa je velika, če je bil menjan. Lahko ti tudi nekdo načrtno dela škodo, da boš prišel nazaj. Tudi to sem že doživel, verjel ali ne, na pooblaščenem servisu.

Nivo hladilne mora biti med min in max pri ugasnjenem, ravno to je namen ekspanzijske. Da se ima prostor razširit.. V primeru da imaš antifriza preveč bo itak vrgel ven višek..
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.915
5.461
113
Lahko ti je tudi narobe zasukal termostat...če je komora kjer je termostat not oblikovana tako da usmerja tok tekočine potem ni vseeno al termostat obrneš tko da ma 100 flow ali ga pa zamakneš za 45/90 stopinj da ovira pretok (oglej si star termostat) antifriza z ohišjem...
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Aha, hvala, bom se pri mrzlem preveril nivo.

Termostat ni bil menjan.

Hvala vsem za mnenja. Je zdaj za praznike tezko dobiti mehanika.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.881
5.159
113
termostata nemoreš narobe obrnit. nismo več leta 88 ko se je samo termostat menjal.
Zaj majo vsi v plastičnem ohišju. z 25 cevmi in 14 senzorji gor prikloplenimi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi in PHOBiA

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
zate kateri šraufaš samo na youtubu vse to to kar si napisal drži.. pri nekaterih normalnih avtomobilih termostat pa lahko obrneš narobe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.986
113
EU
Dosti primerov je, da se menja samo vložek termostata. Ohišje ostane staro.
Komod lahko obrneš v napačno smer.
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Avtomehaniki so kot zobozdravniki ... ko ti en zob zdravi, ti vedno še malo onega zraven poškoduje, da te čez 1 mesec lahko spet naroči.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in Robert

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.915
5.461
113
Huh....jaz bi prej rekel da so prej fini (z izjemami)....raje bi cimmanj sravfali oz meli €€€ z cimmanj umazanimi rokami...

Nobenemu se ne poglablja več v probleme....če tester pokaže na A potem je A...tudi če je Ab v ozadju :)
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
zate kateri šraufaš samo na youtubu vse to to kar si napisal drži.. pri nekaterih normalnih avtomobilih termostat pa lahko obrneš narobe.
Ej model, govora je o Mondeu MK5. Mimogrede, pa tudi na 15 let starem Citroenu lahko menjaš samo celo plastično ohišje s termostatom in senzorjem vred, nimaš kaj obrnit. Enakega ima nekih 15 različnih modelov in znamk avtomobilov.
Ne boš verjel, tudi na youtube-u imaš posnetke, kako se tak termostat menja. Ni ravno dela za 5 minut in ni ravno simpl. Ti bi to z levo roko... itak.
Če ti ga na takem avtu uspe narobe obrnit ....
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
ksz
Pa še vedno me zanima, zakaj naj bi za odzračevanje hladilnega sistema nabil gretje in ventilacijo?
In potem drugim očitate da šraufajo samo na youtube-u. :bonk:
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ja kaj pa vem, nekih 90% Mondeov ima ali 2.0 ali 1.6 dizelski motor (PSA).
Naj op napiše. NEjutub mehaniki pa že vejo da je narobe obrnjen termostat.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Gretje prižgeš, da odpreš ventil na pečki da antifriz zakroži? osnove.

glede na raznorazna vprašanja tukaj.. bi rekel, da nekateri ne znajo niti googla uporabljat.

sej če nebi bilo take polemike.. bi šel v delavnico in poslikal nekaj termostatov (npr od 15 let starega citroena, kateri je bil omenjen zgoraj) in vzel termostat iz ohišja ven ter ga obrnil narobe.. po drugi strani pa.. saj vsi veste več kot jaz in nekaj meni podobnih kateri sodelujejo v tej temi.

peljite na servis, naj vam zrihtajo in kvalitetno zaračunajo. ter zamenjajo še tisto česar ni treba.

srečno 20 vsem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert in Kamele0N