Temperatura pada, avto ne ogreva?

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Torej. Problem z ogrevanjem. Kazalec za temperaturo vode stoji na sredini, avto piha hladno. Nato vklopim cez nekaj minut znova in piha toplo, kazalec vode pa pade takoj dol. Kar precej. Vozil sem se ze kake pol ure, avto je vedno drzal konstantno temperaturo in kazalec ni padal. Nikoli.

To se dogaja po velikem servisu (olje, filtri, hladilna tekocina, vodna pumpa, zobati jermen, mikro jermen). Je lahko tu kaka povezava? Menjal se je tudi alternator.

Avto je mondeo 5.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Nimam pojma, zato sprasujem. Da pridem pripravljen k zdravniku za avte. Mora pa sigurno nekaj biti na tem, ker to dela od tega servisa naprej.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
verjetno zrak v sistemu, najbrž je nekje ostal zračni čep. antifriza je dovolj? imel zadnjič podoben problem po menjavi termostata..
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
luka51 itak da pomaga, sej termostat odpre in pumpa porine naprej, med tem časom imaš ti možnost ves zrak spravit do ekspanzijske.. Potem ugasneš, odpreš ekspanzijo, doliješ in ponoviš postopek.

Miikech : prezrači še enkrat, ventilacija naj med tem časom laufa na polno, da čimveč antifriza kroži čez pečko.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.140
113
Ali pa odpreš ventil, ki je temu namenjen, pačakaš sekundo ali dve da pritece voda, ga zapres in doliješ do max. Je z razlogom tam. Ce ga ni se itak sam sistem odzraci. Če je pa tvoje stiskanje v večini primerov ne pomaga.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Nekoč pri enem avtu, ker nisem prezračil, je šla glava.
Ko sem imel mondeo mk3, je 2x crknil nek mali qurac kao oljni termostat. Avto se ni segrel da ga yebeš. Še poleti je motor skoraj zmrznil. 2x sem tudi menjal termostat. Prezračevanja kakega posebej se pa ne spomnim, da bi delal. Če je falilo, preprosto nalil antifriz in gas.
In imel sem težave s vodnimi pumpami, ker so se na dveh odlimale od osi tiste vetrnice al kako se reče, ki vodo poganja. Mir je bil, ko sem kovinsko nabavil, ne več plastično.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Youtube izkušenj vidim, da imaš veliko... Nimajo vsi ventila na najvišji točki. Sistem naj bi se zračil sam, ampak po murphyu vedno nekje ostane žep katerega rešiš z tem postopkom..

Sicer pa nevem zakaj jaz učim tebe, saj itak vse veš.

smoukar: so mi poznane te situacije :) je tudi meni cca 10 let nazaj odletela dihtnga.. avto je imel 80k km, me je kr glava bolela.. zrihtam dihtngo, je začel olje žret.. neverending story...
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Ali pa odpreš ventil, ki je temu namenjen, pačakaš sekundo ali dve da pritece voda, ga zapres in doliješ do max. Je z razlogom tam. Ce ga ni se itak sam sistem odzraci. Če je pa tvoje stiskanje v večini primerov ne pomaga.

Kje ima Punto mk2 ta ventil? Sm skor zihr, da ga nima. In tega hudica je blo skorej nemogoce prezracit. Je mehanik rekel, da je en bolj zoprnih avtov glede tega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Miikech : zato pa si vprašal, da dobiš odgovore :) pravilni postopek ti je napisal klekej. lahko prezracis tudi na mestu, počakat moraš da termostat odpre in ventilator zalaufa.. kot ti je kameleon napisal že zgoraj, malo boš pomasiral cevi.

ko boš odpiral čep na ekspanzijski bodi previden (uporabi krpo, da se ne opečeš), ker če je zrak še vedno v sistemu bo vrgel vodo ven.. ko imaš 100% prezračeno se bo ob odvitju čepa sprostil samo pritisk, tekočina ostane na mestu..
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ce se prav spomnim..gres na eno voznjo, da se segreje, ventilator na ful in na vroce pa malo v obrate.
@Miikech : prezrači še enkrat, ventilacija naj med tem časom laufa na polno, da čimveč antifriza kroži čez pečko.
Od kod vam ideja, da bo bolj krožilo čez pečko, če boš dal gretje na ful? Pa saj to ni katra...
Al v čemu je fora da nabijaš ventilator in gretje?

Miikech Mondeo bi naj imel avtomatsko odzračevanje (tanka cevka od termostata do ekspanzijske posode) vsaj od MK3 modela naprej.
Možno pa je, da ima zadaj za motorjem (pod vetrobranskim steklom) še kak ventilček za spustit zrak iz pečke.
Možno je da imaš slab termostat in mrzel ne zapira dobro.
Itak bi pa sam najprej povprašal tistega ki je delal velik servis.
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Od kod vam ideja, da bo bolj krožilo čez pečko, če boš dal gretje na ful? Pa saj to ni katra...
Al v čemu je fora da nabijaš ventilator in gretje?

Miikech Mondeo bi naj imel avtomatsko odzračevanje (tanka cevka od termostata do ekspanzijske posode) vsaj od MK3 modela naprej.
Možno pa je, da ima zadaj za motorjem (pod vetrobranskim steklom) še kak ventilček za spustit zrak iz pečke.
Možno je da imaš slab termostat in mrzel ne zapira dobro.
Itak bi pa sam najprej povprašal tistega ki je delal velik servis.

Bom probal par minut zvecer sam kaj scarat. Ce ne bo ok, gre pa tako k mehaniku. Cudno, da bi bil termostat kaj kriv, ker do servisa tega ni delal.