Telemach!!!

hdx

Guru
1. jun 2011
1.171
1.758
113
Žalostno je, da na kodi-ju dobiš hrvate v HD popolnoma zastonj, TV ponudniki pa še vedno furajo SD.

Kako je z dinamičnim IPjem na Telemachu? Na podpori so rekli, da tega nimajo v ponudbi
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Imam celo večnost isti IP. Tudi po menjavi paketa/modema.
Sej dokler nimaš opreme izklopljene dlje kot velja DHCP lease, se načeloma ne bo zamenjal.

Včasih smo imeli pa itak vsi statiko by default. Meni so ga (najavljeno) spremenili po 15 letih, ko so spreminjali DHCP infrastrukturo in statiko v dinamiko, sem se pa takrat zmenil, da bo tudi nov še naprej statičen (načeloma za doplačilo 1€/mesec, kot je omenil že jest).
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
Statika je pač še nekaj za kar so ugotovili, da lahko dodatno zaračunavajo.

Ampak kot ponavadi znajo biti šalabajzerji. Pred leti sem za nekaj mesecev potreboval statični IP. In sem ga vklopil. Računov sicer nisem preverjal, ampak ko statike nisem več potreboval, sem želel storitev izklopit.

Ni šlo prav zlahka. Naročniška služba vklopa ni zabeležila, posledično mi ga tudi zaračunavali niso. Tehnika brez njihove zahteve izklopa ni mogla izvesti, zahteve za preklic neobstoječe storitve pa sistem ni dovoljeval :bonk:
 
  • Haha
Reactions: 5450 in Gonzo

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Meni se je nazadnje IP spremenil 17.Januarja 2020, prejšna sprememba je bila enkrat avgusta 2019. Vsaj na celjskem se IP ne spreminja pogosto.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Kar jim zamerim, je kvečemu to, da IPv6 ni enostavno dosegljiv za fizične stranke. To da zmanjkuje IPv4 naslovov, je itak jasno in praktično vsi z njimi delajo vedni bolj racionalno. Zaenkrat smo lahko srečni, da kar tako dobimo (sicer dinamični) IPv4 in za tist evro na mesec celo statiko. Glede na to za kakšne denarje se danes (pre)prodaja IPv4 naslovni prostor je še to malo in marsikje v tujini (po tudi pri nas na mobilnem netu) so uporabniki za CG-NATom in sploh ne dobijo svojega javnega IP, statiko je pa sploh problem dobit.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.094
2.446
113
Pri Telemachu je IP vezan na MAC naslov (predvidevam da) 24 UR. Torej, če imaš modem v bridge ti bo tvoj router še 24 ur držal isti IP naslov. Če imaš operaterjevega, bo držal isti IP na modemu (routerju), če ti ne zmanjka elektrike 24 ur. Če menjaš MAC, se spremeni tudi IP. Preverjeno z Mikrotikom, ko sem kupil HapAC2 kot nadomestilo 2011 modela se je IP spremenil. Potem sem spremenil MAC naslov na ether1 - WAN portu na naslov starega routerja in na novem routerju dobil nazaj stari naslov. Istega imam od takrat, ko je Telemach kupil Teleing. Če ga želim menjat samo spremenim MAC na WAN portu.

Preveril sem tudi, če je moč dobiti več zunanjih IPv4 naslovov in v bridge z WAN dodal še 1 port. Na tistem portu sem dobil še en zunanji IPv4 naslov, čeprav uradno po besedah tehnične pomoči dobiš samo enega na priključek. Sicer ne rabim, me je pa zanimalo iz firbca :D
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
No to da dela več IPjev ne velja splošno za Telemach, možno pa da so za vas bivše teleingovce kaj zafrknili oz. še niso v celoti poenotili/omejili. Tudi lease time pri nas v ljubljani ni 24h.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.094
2.446
113
Ja, zato sem tudi napisal, da predvidevam. Lahko, da je samo 1 uro, ne vem, pa tudi na tehnični pomoči težko take informacije dobiš.

Ne vem ali so kaj zafrknili ali ne, ker tudi na Teleingu smo imeli samo 1 IP naslov. Seveda pa drugi port na modemu, ki je v bridge ne dela. Do tega lahko prideš samo z switchem na portu 1 ali pa pravilno skonfiguriranim Mikrotikom. Hitrost pa se v tem primeru deli na oba IP naslova.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
No pač, povem, da je v paketu samo 1 IP in pri meni preverjeno ni delal več kot 1 (tako nedavno kot pred leti, dokler ni bilo zmenjeno drugače).
 

Syntax

Zelenc'
30. nov 2020
2
0
1
Pozdravljeni

Šel bi na EON light paket, imamo 2 TVja eden je novejši in ima smart tv in možnost EON aplikacije, ta drug pa je malo starejši in nima te možnosti.
Za starejši tv bi tako uporabili EON box, za novejši tv pa me zanima, če je možno aktivirat še EON Smart TV aplikacijo ali je potrebno dodatno naročiti še eno licenco za drugi tv? V opisu paketa jaz razumem, da je ena EON Smart TV aplikacija in EON Box zdaj pa nevem, če je to mišljeno kot eno (EON Box+EON Smart TV).