Telemach!!!

zakon

Guru
16. maj 2008
8.542
1.737
113
toti Maribor
Mislite, da še kje v EU plačujejo operaterjem za zatemnitev?:nigladek:


Opomba 2020-08-03 104008.jpg

Opomba 2020-08-03 1040081.jpg
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Sej ne plačujejo za zatemnitve, enostavno je operater to dolžan storiti po zakonu, če kanal nima plačanih pravic za neko državo (in so o tem obveščeni). To je isto, kot če bi se želel s slovensko vinjeto vozit po avstrijskih ali madžarskih avtocestah (dokler te ne dobijo tehnično seveda gre...).
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

zakon

Guru
16. maj 2008
8.542
1.737
113
toti Maribor
Mi plačujemo za zatemnitve. Vsako zatemnitev odštet od računa. Sem bil kar nekaj časa pri sorodnikih v Švici, pa nisem videl kaj takega, da o kvaliteti slike niti ne govorim. To je bolj domislica balkanskih poslov in ne nekih zakonskih fint. Pokaži mi ta zakon.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Sem delal s tujo firmo, ki se ukvarja z IPTV, pa so ravno tako zatemnjevali. Če si gledal v Švici kanal, ki je imel pravice za Švico, seveda ni bil zatemnjen. Sicer pa tudi na Netflixu in drugih platformah vidiš samo content, za katerega imajo pravice v določeni državi. Verjemi da marsikdo z razlogom uporablja VPN za gledanje US/UK Netflixa, čeprav je vedno težje.

Televizijska hiša mora pravice za vsebine/prenos dogodkov zakupit na trgu in se seveda držat pogojev pod katerimi so pravice zakupili (sigurno so zapisani v pogodbi) vključno s tem kje/kdaj/kako lahko predvajajo. Operaterji pa morajo tudi upoštevati takšne zahteve po zatemnjevanju, če želijo imeti programe v ponudbi. Verjemi, da je operater zadnji, ki bi mu bilo v interesu, da karkoli zatemnjuje. Kateri zakoni urejajo kršenje tovrstnih pogodb si pa kar sam poišči, če se ti da. Ali pa se namesto tega malo znajdeš in zalaufaš kak VPN ter gledaš dalje... Dokler ni zakona, ki bi preprečeval, da se pravice prodajo na ta način (npr. eksluzivno za neko geografsko območhe), se bodo tako pač prodajale in vsi udeleženi se bodo morali tega držat ali pa pač ne bodo imeli vsebin.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Je in ni (probaj v Sloveniji kupit kak dražji avto pod enakimi pogoji - beri brez da plačaš skoraj x2 davka - kot npr. v Nemčiji :p). Vse kar ni eksplicitno regulirano na nivoju EU (kot npr. EU roaming) ni nič kaj enotno. Se pa tudi glede avtorskih pravic vsaj nekaj premika v to smer. Sedaj lahko vsaj domače vsebine gledamo pod enakimi pogoji kjerkoli v EU (recimo EON med tem ko greš smučat v AT/IT, na morje na HR oziroma v GR/FR/..., ali izlet kam drugam po Evropi), včasih niti to ni šlo (v praksi je pa trenutno ravno zaradi tega še malo lažje zaobit zatemnjevanje, ker lahko program gledaš iz kateregakoli EU IP-ja, zatemnitev pa ponavadi zahtevajo/izvedejo za Slo... ;)). Mogoče si pa nekoč obetamo tudi kaj več od EU....
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Pa tudi Arena , če bo, naj bo za doplačilo, kdor hoče naj jo plača. Vidim, da so tile ponudniki zelo samovšečni in menijo, da raja, kar čaka na njihove programe. Ponudniki, bi se morali težave otresti, na način, da naj Arena pove koliko denarja, ponudnik pa jim pove, koliko jim bo računal za distribucijo še dodatno in potem, kdor hoče naj plača in ima in gleda. Večino ljudi, pa še eura ne bi dala za to, kaj šele ene 5 ali več, kot bodo hoteli.
Brez skrbi... Telemach ne bo vzel Arene, dokler ne bodo Sporklubu vzeli par nogometnih lig. To se bo pa zgodilo šele čez kakšno leto. Pa še takrat je velik vprašaj, kaj bo Telemach naredil, ker je Arena direktna konkurenca Sporklubu. Da sta Sporklub in Telemach lastniško povezana je pa tudi znano.
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.535
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Fantje, sprehajam se med programi pa mal gledam naslove in mi nekje piše slovensko nekje pa..... srpsko pomoje :oops1:
Npr: kanal a film ob 20h kenguru jack meni piše kengur džek :) ali pa will and grace piše: vil i grejs :valjamse:
A jst kej ne vem?
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.535
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Da ne pozabim. Mulc je prek eona iz trgovine dl par igric, ki bi jih rad igral na tv. Kako naj sparim logitech gamepad da bi lahko igral prek njega? Se sploh da? Piše da naj bi sam zaznal prisotnost gamepada pa se ne zgodi nič, ko ga priklopim. Še kej ne vem ? :)
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Fantje, sprehajam se med programi pa mal gledam naslove in mi nekje piše slovensko nekje pa..... srpsko pomoje :oops1:
Npr: kanal a film ob 20h kenguru jack meni piše kengur džek :) ali pa will and grace piše: vil i grejs :valjamse:
A jst kej ne vem?
EON se razvija v Srbiji... tako da ni nič nenavadnega, če je kakšna stvar pomotoma v njihovem jeziku. Prijavi napako, pa bodo popravili.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Načeloma se jezik EPGja spreminja s spremembo jezika vmesnika. Sicer pa meni piše normalno Kenguru Jack ter Will in Grace, tako da sami podatki se očitno ok, razen če si naletel na kak bug in ti prikazuje v napačnem jeziku (v primeru, da imaš dejansko izbrano slovenščino, ne vem pa kaj kaže recimo za angleški jezik če ni angleškega prevoda).
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.542
1.737
113
toti Maribor
Od kdaj je pa Švica v EU. Dej zakon ******, če ne veš o čem govoriš
Kaj vročina tuče v glavo? Kdo je rekel, da je Švica v EU? Rekel sem, da sem bil kar nekaj časa v Švici pri sorodnikih, in da nisem videl nobenih tujih programov zatemnjenih, tudi športnih ne. Pozabil si na dejstvo, da je Švica del EGS, če že hočeš. Eni bi radi bili pametni, pa jim ravno ne uspeva.
 

zigacer

Zelenc'
10. mar 2012
1
0
1
Kaj vročina tuče v glavo? Kdo je rekel, da je Švica v EU? Rekel sem, da sem bil kar nekaj časa v Švici pri sorodnikih, in da nisem videl nobenih tujih programov zatemnjenih, tudi športnih ne. Pozabil si na dejstvo, da je Švica del EGS, če že hočeš. Eni bi radi bili pametni, pa jim ravno ne uspeva.

Veliko nemških kanalov laufa v celotnem DACH območju in tudi kupujejo pravice za celoten DACH tako, da imaš verjetno manj teh primerov. V Sloveniji pač furamo zadeve iz drugih držav in velikokrat se ne splača jim zakupit pravic za SLO, medtem ko mogoče nemško govoreče dežele imajo kar nekaj ex-yu publike :D Ampak v normalnih okoliščinah pač ne dobiš komad ex-yu kanalov pri operaterjih kot pri nas.

Na drugi strani imaš pa konkretno podhranjen Netflix in pa HBO ne obstaja, ker velik del teh serij fura Sky in spet zadeva velja za cel DACH.

Npr. netflixov house of cards je v DACH prihajal z 1 letno zamudo v primerjavi s SLO. Pač je mal češko.
 

Simke76

Zelenc'
11. avg 2020
1
1
3
Eon box sem s televizijo povezal brezžično s sistemom INNBOX PLC. Zadevo vsake toliko časa vrže ven, čeprav vse lučke gorijo zeleno, nakar čez nekaj minut vse začne samo od sebe spet delovati.Sem na Telekomovi optiki. Pri telekomu teh težav nisem imel. Ko vse skupaj povežem direktno z UTP kablom zadeva deluje normalno. V čem bi lahko bila težava?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sandbaky

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Po mojem teh težav ne bo če bo box povezan z UTP kablom...mislim da je za ta box obvezen UTP kabel da bo 100% deloval...sem sam tudi poskušal z neko podobno napravco, na koncu sem potegnil kabel in imam mir...

lahko da se motim, upam da še kdo poda kakšno informacijo