Telemach!!!

zajtam

Pripravnik
1. sep 2009
85
11
8
Po mojem teh težav ne bo če bo box povezan z UTP kablom...mislim da je za ta box obvezen UTP kabel da bo 100% deloval...sem sam tudi poskušal z neko podobno napravco, na koncu sem potegnil kabel in imam mir...

lahko da se motim, upam da še kdo poda kakšno informacijo
Načeloma dela tudi z brezžičnim (kvalitetnim) sistemom, vendar rado občasno nagaja.Zato je priporočljivo (beri obvezno) povezati EON Box z UTP kablom do routerja.Seveda se bodo našli nekateri, ki bodo to demantirali, ampak definitivno žična povezava pomeni manj težav kot alternativa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sandbaky

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Načeloma dela tudi z brezžičnim (kvalitetnim) sistemom, vendar rado občasno nagaja.Zato je priporočljivo (beri obvezno) povezati EON Box z UTP kablom do routerja.Seveda se bodo našli nekateri, ki bodo to demantirali, ampak definitivno žična povezava pomeni manj težav kot alternativa.

Brezžična povezava pa seveda normalno dela na mojem android box-u na katerem imam nameščeno aplikacijo EON smart TV ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: zajtam

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Samo tebi če kaj ne bo delalo boš sam uredil/popravil.
Predstavljaj si starejšo populacijo, ki bi eon box potem pospravila nekam spodaj v omaro, ker pri TV grdo zgleda :) ali pa miljon enih scenarijev, če bi (večina) starejših imela delovanje preko wifi
 

spanjolc

Zelenc'
16. avg 2020
4
0
1
EON na PCju mi je nehal delati preko noci, Firfox 56.0

An error receiving the signal has occurred. (#4000)

Kaksna ideja, teh. pomoc ne odgovarja na mail
Sam sem imel isto težavo v Chrome brskalniku. Pri meni je delovalo brisanje piškotkov (za Chrome brskalnik chrome://settings/siteData). Zbrisal sem vse piškotke za moj.telemach.si in telemach.si.

Ko sem klical Telemach so predlagali naj:
1. Zbrišem brskalnik in ga namestim še enkrat
2. Uporabljam eon.tv v drugem brskalniku
Nobena od predlaganih opcij se mi ni zdela ravno prijazna. Pomislil sem, da bi lahko njihov sistem kaj zapisoval v piškotke in sem poiskal katere njihove piškotke imam in jih zbrisal. Najbrž bi tudi obe z njihove strani predlagani rešitvi delovali (pri prvi opciji bi ob brisanju brskalnika in namestitvi novega tudi piškotke zbrisal, na drugem brskalniku bi pa tudi delovalo, ker ga prej nisem uporabljal za eon.tv)

Nekaj časa nazaj sem poskusil z namestitvijo najjnovejše različice Chrome brskalnika pa ni pomagalo. Tudi računalnik sem odstranil iz seznama 5 naprav, ki so dovoljene, da se mi je ob ponovnem zagonu eon.tv zadnja različica Chrome brskalnika vpisala kot nova naprava. Tudi to sem že ugotovil, da če nadgradiš verzijo brskalnika, njihov sistem potem napravo (računalnik) tretira kot novo napravo. In, če imaš vseh 5 mest že zasedenih, te nadgrajene (pa čeprav gre za isti računlanik) ne dovoli uporabljati dokler ene ne izbrišeš iz seznama registriranih naprav.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Praktično vsaka web aplikacija, ki ima login z uporabniškim imenom in geslom, shranjuje določene stvari (npr. token) v local storage/piškotke, ker je HTTP sam po sebi stateless. Imaš pa določene stvari tukaj shranjene trajno že zato, ker imajo omejeno število naprav, na katerih imaš aktiviran EON in moraš napravo nekako identificirat, pa tudi običajno se nočeš vsakič posebaj prijavljat. Zdaj glede smiselnosti omejitev po številu naprav (poleg števila istočasnih streamov) bi se dalo debatirat, ampak to še ne pomeni, da so neumni, ker uporabljajo piškotke namest "na kodo" (po tvoje, karkoli naj bi že to pomenilo).
 
  • Všeč mi je
Reactions: 5450

msb4uall

Zelenc'
17. avg 2020
1
0
1
EON na PCju mi je nehal delati preko noci, Firfox 56.0

An error receiving the signal has occurred. (#4000)

Kaksna ideja, teh. pomoc ne odgovarja na mail

Pozdravljen
Pojavil se mi je isti problem, samo se še nisem spravil odkrivati napake (nastavitve, sicer chome), ker gledam še na 2 drugih računalnikh ali na telefonu.
Tako da sem skoraj 100%, je samo nekje 1 kljukica ali pa bi bilo potrebno posodobiti, flash ali katero drugo malenkost.
LP
Miha
 
22. jul 2007
12.768
1.299
113
123
Brskalnik se je posodobil in je zato stvar nehala delovati.
Potrebna je ponovna prijava računalnika, ja vem skrajno butast sistem ali pač:rolleyes:
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Prej bi rekel da je bug v web appu, da se podatki v local storegu v nekem edge caseu ne poklapajo več z backendom in nima veze s posodobitvijo brskalnika. Vsaj jaz nikoli nisem imel problem po posodobitvah brskalnika ali celo OSa, saj local storage ostane nedotaknjen. Celo selil sem zadevo na drugo mašino in ni bilo težav. Ročno pa sem uspel premoanit tudi v drug browser.

Jaz bi prijavil napako, toliko da vejo, da se dogaja, potem pa enostavno pobrisal podatke za eon.tv v browserju in se ponovno prijavil.
 

spanjolc

Zelenc'
16. avg 2020
4
0
1
Prej bi rekel da je bug v web appu, da se podatki v local storegu v nekem edge caseu ne poklapajo več z backendom in nima veze s posodobitvijo brskalnika. Vsaj jaz nikoli nisem imel problem po posodobitvah brskalnika ali celo OSa, saj local storage ostane nedotaknjen. Celo selil sem zadevo na drugo mašino in ni bilo težav. Ročno pa sem uspel premoanit tudi v drug browser.

Jaz bi prijavil napako, toliko da vejo, da se dogaja, potem pa enostavno pobrisal podatke za eon.tv v browserju in se ponovno prijavil.
Na njihovem supportu poznajo to napako, vendar so njihovi predlogi (ala zamenjaj browser, zbriši vse piškotke) malce nerodni. Pri meni je delovalo brisanje piškotkov (za Chrome brskalnik chrome://settings/siteData). Zbrisal sem vse piškotke za moj.telemach.si in telemach.si. Lahko, da bi delovalo tudi brisanje samo enega od obeh sklopov piškotkov (bi moral probati naslednjič, ko se pojavi).
 

spanjolc

Zelenc'
16. avg 2020
4
0
1
Pozdravljen
Pojavil se mi je isti problem, samo se še nisem spravil odkrivati napake (nastavitve, sicer chome), ker gledam še na 2 drugih računalnikh ali na telefonu.
Tako da sem skoraj 100%, je samo nekje 1 kljukica ali pa bi bilo potrebno posodobiti, flash ali katero drugo malenkost.
LP
Miha
Pri meni je delovalo brisanje piškotkov (za Chrome brskalnik chrome://settings/siteData). Zbrisal sem vse piškotke za moj.telemach.si in telemach.si.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Pri meni je delovalo brisanje piškotkov (za Chrome brskalnik chrome://settings/siteData). Zbrisal sem vse piškotke za moj.telemach.si in telemach.si.
Zanimivo, ne eno ne drugo nima nobene veze z EON web playerjem, vse je na eon.tv .... Si ziher da nisi pobrisal vseh piškotov, ključno z eon.tv.
 
Nazadnje urejeno:

spanjolc

Zelenc'
16. avg 2020
4
0
1
Zanimivo, ne eno ne drugo nima nobene veze z EON web playerjem, vse je na eon.tv .... Si ziher da nisi pobrisal vseh piškotov, ključno z eon.tv.
100% sem zbrisal samo piškotke za moj.telemach.si in telemach.si. Sedaj sem šel pogledat še kateri piškotki so pod eon.tv. In vidim, da je kar nekaj takih kot sem jih videl tudi tam. Mogoče se pa kateri tepejo med sabo in ga to zmede.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Probaj pobrisat local storage/piškotke od moj.telemach.si in telemach.si pa boš videl, da nima nobenega efekta na eon.tv, saj gre za ločene domene s portalom/predstavitveno stranjo zgolj enega izmed operaterjev, ki (poleg NetTVPlusa, SBB, Telemach CG, ...) uporablja eon.tv.
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
419
4
18
Ljubljana
Včeraj mi je LCD TV zaznal nove programe v Telemach shemi. Najbolj gledane imam shranjene pod Najljubše. Seveda sem moral ponovno prenastaviti programe, ko sem posodobil shemo. Imam pa eno vprašanje in sicer prej sem imel lepo programe shranjene po zaporednih številkah SLO 1 pod 1, SLO 2 pod 2, Kanal A pod 3.....sedaj pa sem dobil pri SLO 1 oznako programa 101, SLO 2 sem moral ponovno prenastaviti, nekaj programov je ohranilo isto številko programa. Ni mi namreč uspelo številko 101 pred SLO 1 spremeniti na 1, da bi imel tako zaporedje kot prej. Mogoče kakšne rešitve ? TV je Panasonic TX-43GXN938, CI modul in kartica, EON PREMIUM TV paket.
 

zajtam

Pripravnik
1. sep 2009
85
11
8
Včeraj mi je LCD TV zaznal nove programe v Telemach shemi. Najbolj gledane imam shranjene pod Najljubše. Seveda sem moral ponovno prenastaviti programe, ko sem posodobil shemo. Imam pa eno vprašanje in sicer prej sem imel lepo programe shranjene po zaporednih številkah SLO 1 pod 1, SLO 2 pod 2, Kanal A pod 3.....sedaj pa sem dobil pri SLO 1 oznako programa 101, SLO 2 sem moral ponovno prenastaviti, nekaj programov je ohranilo isto številko programa. Ni mi namreč uspelo številko 101 pred SLO 1 spremeniti na 1, da bi imel tako zaporedje kot prej. Mogoče kakšne rešitve ? TV je Panasonic TX-43GXN938, CI modul in kartica, EON PREMIUM TV paket.
Telemach postopoma spreminja (po regijah) programsko shemo in prehaja na "EON shemo".Se pravi 0-100 Slovenski 100-200 filmski 200-300 športni in tako naprej.Poskusi nastaviti državo na Švedsko in ponovno zaženi iskanje programov.Programska shema bi mogla biti ok (HD programi so sedaj že na začetku in ne od 165 naprej...). lp
 

sade

Pripravnik
18. mar 2010
84
1
8
ko bo v srbiji v HD-ju bo tut pr nas vsaj v EON-u...

Baje , da je tut v srbiji še SD verzija, ker neki testirajo...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ni nujno, slovenski, srbski (bosanski, hrvaški, ...) SK kanali so vsebinsko različni, ne gre za iste kanale. Med drugim srbski (ne 4 ampak nasploh) recimo prenaša formulo pa vrjetno še kaj, za kar v slo nimajo pravic in obratno.