Telemach!!!

bizkit

Pripravnik
16. dec 2011
141
1
18
Kako misliš "ubiješ"? Eon zašteka v smislu, da je vedno ko ga odprem na istem kanalu in se vsebina predvaja (ostale funkcije ne delajo), ne morem pa "nazaj", da ga normalno izklopim. Lahko pritisnem "exit" in pridem nazaj na normalno televizijo, ampak če ga zopet odprem Eon, ja še vedno v istem stanju.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Kako misliš "ubiješ"? Eon zašteka v smislu, da je vedno ko ga odprem na istem kanalu in se vsebina predvaja (ostale funkcije ne delajo), ne morem pa "nazaj", da ga normalno izklopim. Lahko pritisnem "exit" in pridem nazaj na normalno televizijo, ampak če ga zopet odprem Eon, ja še vedno v istem stanju.
Ne vem o kateri platformi je govora, ampak po vsej verjetnosti, če klikneš exit gre app samo v background. Je pa ponavadi tudi opcija, da app ubiješ. Na Android TV je ta opcija (spet odvisno od verzije) v Nastavitvah, če greš na Aplikacije, lahko da se da ubiti tudi s kakšno tipko, če jo držiš dlje časa. Najboljše bo, da pogooglaš za svojo napravo. Sicer pa mislim, da Android TV tudi sam predlaga, da zapre app, če se le ta ne odziva, moraš pa malo počakat.

Če že ne najdeš nič drugega, lahko še vedno rebootaš napravo preden greš brisat app (ker ga je treba potem ponovno aktivirat). Na Android TV je recimo v Nastavitve -> Vizitka -> Znova zaženi, ampak bo hitreje če ubiješ samo app.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.831
727
113
www.jernej.org
Mislim, da je na Tizen edina opcija (če aplikacija nima pravega exita), da odpreš toliko drugih aplikacij, da problematično vrže ven iz rama, ali pa da televizijo rebootaš (držiš gumb za vklop par sekund, dokler se ne pokaže samsung boot logo). Ali pa seveda TV ven iz elektrike.
 

bizkit

Pripravnik
16. dec 2011
141
1
18
Mislim, da je na Tizen edina opcija (če aplikacija nima pravega exita), da odpreš toliko drugih aplikacij, da problematično vrže ven iz rama, ali pa da televizijo rebootaš (držiš gumb za vklop par sekund, dokler se ne pokaže samsung boot logo). Ali pa seveda TV ven iz elektrike.
Nisem vedel za to. Hvala!

EON drugače ima pravi exit, samo ko enkrat zašteka je verjetno že too late, da bi do njega prišel.
Ja, ima pravi exit, samo ne moreš pridt, ker nobena fukcija na daljincu ne deluje.
 

balts

Pripravnik
1. sep 2009
166
0
16
Meni je pa kul to, da ga ne zapreš, ampak ko ponovno vžgeš TV nadaljuje točno tam, kjer si končal.
Načeloma mi ne šteka, edino VEDNO, ko je TV ugasnjem več kot cca 5ur, torej čez noč, ko prižgem TV in se avtomatično odpre Eon napiše:
"Omrežna napaka 403 - preverite povezavo" neki takega.. in potem ga morem dejansko exitat in ponovno prizgat. Krneki... drugače s povezavo vse ok.

Še komu to napako javlja?
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Pozdravljeni
Pred par dnevi sem opazil na CinestarAction 1,2 da so hrvaški podnapisi??? Je to samo pri meni ali so se na Telemachu spet igračkali?
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Na Telemachu je to problem, če nimajo SLO podnapisov na prvem mestu. Včasih nam je pomagal en njihov zaposleni, tu na forumu. Na suportu, pa pojma nimajo zakaj se gre. Navadno je problem pri Samungih.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.104
745
113
ksz...
bi mi bil kdo pripravljen odstopiti eno kodo za EON za android TV? menjam za dve kodi za običajen EON, ali pa za T2 TV2go, zraven dam še za pivo ali dve :)
 

sade

Pripravnik
18. mar 2010
84
1
8
Na Telemachu je to problem, če nimajo SLO podnapisov na prvem mestu. Včasih nam je pomagal en njihov zaposleni, tu na forumu. Na suportu, pa pojma nimajo zakaj se gre. Navadno je problem pri Samungih.

Samsungu se je** za slovenske uporabnike, zato pa ne morš nastavit slovenskih podnapisov... Na novejših letnikih recimo 2015 ( vsaj nekaterih) zaznajo sicer slovenske kot slovaške, sam če tut daš na preferirane slovaške jih potem ne izbere, zato more TElemach ( ali pa katerikoli drug ponudnik DVB-C ja ) slovenskim podnapisom ročno spremenit pid , da so slovenski na prvem mestu, potem pa pride do spremembe v source-u, pa je spet problem dokler jih Telemach spet ne da na prvo mesto v stream-u, po možnosti še niso na voljo če pride na spremebi na source-u, dokler provider ne popravi pid-a....


Vem zato, ker preden je ET prevzel TELEMACH so se vedno mogl s tem ubadat zarad SAMSUNG TV-jev...

SRAMOTA , DA TO SAMSUNG NE UREDI PA SE TO VLEČE ŽE TOLK LET.....
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Off: ista sramota kot to da Apple ignorira slovenščino v operacijskih sistemih.

On: meni se je podobno dogajalo na Silvi/Schneidet TV, pa par dni nazaj sem ne vem na katerem programu (Discovery al tam okoli) imel info ob preklopu v SR/HR, podnapisi pa OK.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Samsungu se je** za slovenske uporabnike, zato pa ne morš nastavit slovenskih podnapisov... Na novejših letnikih recimo 2015 ( vsaj nekaterih) zaznajo sicer slovenske kot slovaške, sam če tut daš na preferirane slovaške jih potem ne izbere, zato more TElemach ( ali pa katerikoli drug ponudnik DVB-C ja ) slovenskim podnapisom ročno spremenit pid , da so slovenski na prvem mestu, potem pa pride do spremembe v source-u, pa je spet problem dokler jih Telemach spet ne da na prvo mesto v stream-u, po možnosti še niso na voljo če pride na spremebi na source-u, dokler provider ne popravi pid-a....


Vem zato, ker preden je ET prevzel TELEMACH so se vedno mogl s tem ubadat zarad SAMSUNG TV-jev...

SRAMOTA , DA TO SAMSUNG NE UREDI PA SE TO VLEČE ŽE TOLK LET.....
Pozdravljeni
Bi prosim nekdo kateri ima Samsung TV pogledal, ali mu na CinestarPremiere prikazuje SLO podnapise. Rad bi se prvo prepričal ali je to globalno, predno zagnjavim Telemachu.
 

sade

Pripravnik
18. mar 2010
84
1
8
a si prebral 2 posta pred tvojim.... rocno mors izbrat slovenske ob vsakem preklopu na program , dokler jih telemach ne prestavi na prvo mesto.... ( to je trenutno cinestar premiere sd+hd)
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
821
41
28
Pozdravljeni,

imel bi nekaj vprašanj:

1.) Kakšna je EON tv shema pri mobilnih paketih Več ? Ne pravim, da ne obstaja, vendar je nisem uspel locirati na njihovi spletni strani.
2.) EON deluje na android multimedijskih boxih - če ja, je to "cast" iz druge android /apple naprave ali se programi predvajajo direktno iz aplikacije na box-u ?

Hvala.
 
22. jul 2007
12.805
1.318
113
123
Pozdravljeni,

imel bi nekaj vprašanj:

1.) Kakšna je EON tv shema pri mobilnih paketih Več ? Ne pravim, da ne obstaja, vendar je nisem uspel locirati na njihovi spletni strani.
2.) EON deluje na android multimedijskih boxih - če ja, je to "cast" iz druge android /apple naprave ali se programi predvajajo direktno iz aplikacije na box-u ?

Hvala.
Programov je 29 če sem jih pravilno na hitro preštel, drugače na android tv - boxih deluje samostojna aplikacija in ne deluje kot "cast" iz drugih naprav.
Pa še pri paketu "več" ti pripada edino dostop preko telefona in ne tudi aplikacija za na box.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
OBSEG VSEBIN
2. Programske vsebine, ki so na voljo preko storitve EON, sledijo programski shemi paketa fiksnih komunikacijskih storitev Telemacha, ki so vključeni v naročniški paket, vendar ne vključujejo vsebin, namenjenih odraslim in plačljivega videa na zahtevo. Na določenih televizijskih programih
je omogočena storitev časovnega zamika do 7 dni. Za uporabnike mobilnih komunikacijskih storitev velja ločena shema vsebin, ki ni enaka shemam fiksnih paketov. Vse vsebine se lahko spreminjajo v skladu s programsko politiko ponudnika v skladu z veljavnimi pogoji.


Na kratko, kar dobiš - dobiš. ;)

Edit - sem šel zdaj štet EON programe v moji shemi na telefonu 256 - če nisem kaj falil. Splošna shema je Gold Extra. Ne me sedaj prosit, da poizkusim vse zalaufat. ;)
 
Nazadnje urejeno: