Telemach!!!

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
419
4
18
Ljubljana
Imam EON Premium TV paket (koaksialni kabel) pa me zanima ali je možen priklop Eon Smart Box-a (in uporabo pogleda za 7 dni nazaj) glede na to, da imam internet pri drugem ponudniku (Telekom) ter kako se izvede priklop preko koaksialnega kabla ali UTP kabla na modemu (Telekom).
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Imam EON Premium TV paket (koaksialni kabel) pa me zanima ali je možen priklop Eon Smart Box-a (in uporabo pogleda za 7 dni nazaj) glede na to, da imam internet pri drugem ponudniku (Telekom) ter kako se izvede priklop preko koaksialnega kabla ali UTP kabla na modemu (Telekom).
To bo najbolje, ce poklices Telemch in vprasas… Na coaxu vem, da se da preko D3 boxa, a je ogled nazaj samo za tri dni, pa se to ne na vseh programih, kot je pri Eon Smartboxu… Pri Eon S,artbox pa rabis se dostop do interneta, ker ogled nazaj poteka preko IPTV… nevem pa, ce je ta lahko od drugeg ponudnika…
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.471
113
EON box dela tudi pri drugih ponudnikih, ni pa to čisto v skladu s splošnimi pogoji razen tam, kjer so naročeni paketi izven omrežja. Tako, da lahko kdaj tudi neha delat, čeprav zaenkrat še nikomur ni.

Pokliči in vprašaj, po moje boš dobil OTT box, ki dela samo preko interneta, kabelske potem ne rabiš več, bo pač delalo preko Telekoma.

 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
419
4
18
Ljubljana
EON box dela tudi pri drugih ponudnikih, ni pa to čisto v skladu s splošnimi pogoji razen tam, kjer so naročeni paketi izven omrežja. Tako, da lahko kdaj tudi neha delat, čeprav zaenkrat še nikomur ni.

Pokliči in vprašaj, po moje boš dobil OTT box, ki dela samo preko interneta, kabelske potem ne rabiš več, bo pač delalo preko Telekoma.


Hvala za odgovor, zanima me kakšen pa je to OTT box je to Eon Smart box ali D3 ali kakšen drug.......
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.471
113
EON OTT box je tisti, ki nima koaksialnega priključka. Torej dela samo preko LANa. Kar dobra zadeva.
 

yohnnyb89

Pripravnik
17. dec 2019
131
6
18
Pri nas (Medvode) se ni dvignjena na 1000 in to naj bi se zgodilo v kratkem. Vem da naj bi v sistemu ugasnili dokoncno analogni signal in s tem se bo sprostil frekvencni prostor in posledicno dvignila hitrost interneta in dobili naj bi se nove tv kanale...torej v kratkem.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pri gigabitnih WAN hitrostih igra pomembno vlogo tudi router... Vecina nizjecenovnih imajo NAT throughput samo nekje do 500 ali 600 Mbps ... in cetudi je prikljucen na hitrejso linijo, je ne more izkoristiti... Napisi tocno, kateri model je... pa se da potem s pomocjo Googla najti, ce je dovolj zmogljiv ... Ali pa poklici Telemach, ce je njihov router ...
 
Nazadnje urejeno:

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.471
113
Tukaj nekaj piše o tem.



Jaz imam sicer Mikrotika za 90 EUR in brez težav potegne do 940 Mbit, več pa čez gigabitne porte tako ne gre.