Telemach!!!

yohnnyb89

Pripravnik
17. dec 2019
131
6
18
Pri nas v Medvodah so prejšnji teden izklopili analogni signal tako da sem pričakoval da bo sedaj na Premium paketu hitrost 1Gbps a se to ni zgodilo. Tudi HR kanale na koaksialnem kablu še niso dali v HD. Sem pokontaktiral Telemach in pravijo da bi hitrost 1Gbps morala delovati in da bodo poslali tehnika da vidi kaj je narobe za HR kanale pa ne vejo kdaj jih bodo spustili v HD preko koaksialnega kabla. Javim kaj bo dejal tehnik ko pride...
No danes je bilo tako da so mi poskusili zadevo urediti na daljavo ne da bi me obvestili kaj o tem in sedaj mi zadeva deluje 1Mbps namesto 1Gbps! Super a ne! Danes me od tehnikov ni nihce pokontaktiral in naj bi se nekdo oglasil jutri kot pravijo na centru za pomoc uporabnikom....jeeee fullll happppy.....grrrrrrrr!!!!!!!
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.174
679
113
To mi je jasno ja :) Zadnjič je bil telemachov serviser na šihtu pa sva malo govorila o tem. Rekel je, da veliko ljudi nima prave mrežne ali pa celo merijo hitrost preko wifi.
No ja tudi preko WiFi ja gre hitrost kar bogato čez 100. Je pa treba seveda imeti pravo opremo. Z deset let + starimi routerji in mrežnimi pač to ne gre. Je treba kupit kaj novejšega in ne najcenejšega pa tudi primerno skonfigurirati. Sistem je pač tako hiter kot njegov najpočasnejši del.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dik

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
No danes je bilo tako da so mi poskusili zadevo urediti na daljavo ne da bi me obvestili kaj o tem in sedaj mi zadeva deluje 1Mbps namesto 1Gbps! Super a ne! Danes me od tehnikov ni nihce pokontaktiral in naj bi se nekdo oglasil jutri kot pravijo na centru za pomoc uporabnikom....jeeee fullll happppy.....grrrrrrrr!!!!!!!
Preklopi na GSM LTE gre tam vsaj 300 Mb ;)
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.174
679
113
No danes je bilo tako da so mi poskusili zadevo urediti na daljavo ne da bi me obvestili kaj o tem in sedaj mi zadeva deluje 1Mbps namesto 1Gbps! Super a ne! Danes me od tehnikov ni nihce pokontaktiral in naj bi se nekdo oglasil jutri kot pravijo na centru za pomoc uporabnikom....jeeee fullll happppy.....grrrrrrrr!!!!!!!
Si prepričan da nisi zamenjal paketa ? EON ISDN ? ;)
 
  • Haha
Reactions: Gonzo

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
No ja tudi preko WiFi ja gre hitrost kar bogato čez 100. Je pa treba seveda imeti pravo opremo. Z deset let + starimi routerji in mrežnimi pač to ne gre. Je treba kupit kaj novejšega in ne najcenejšega pa tudi primerno skonfigurirati. Sistem je pač tako hiter kot njegov najpočasnejši del.
Seveda gre (do neke meje... pri giga paketih, pa bo še tako dobra WiFi oprema v praksi še vedno bottleneck, jaz recimo s solidno WiFi 6 opremo tam kjer največ rabim dosegam 500-700Mb/s), ampak ljudje dostikrat pričakujejo, da jim bo operater kar v sklopu paketa dal vso potrebno opremo, s katero bodo s hitrim WiFi pokrili poljubno velik objekt in dosegali maksimalne hitrosti, ki jih omogoča njihov paket. Ali pa še raje z eno škatlico na drug konec hiše čez tri nosilne železobetenske stene, po možnosti na 10let starem laptopu, ki sploh ne omogoča novejših WiFi standardov. To pač ne gre.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Tudi meni ne gre hitrost preko 350 Mbps na EON Full. Imam pa še stari modem Cisco EPC3208. A ta modem sploh prenese hitrosti 500 Mbps? Je potrebna menjava?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.446
113
V naših koncih tisti na EON Full dobivajo Ubeeje in še neke druge novejše, torej je očitno Cisco malo podhranjen za te hitrosti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Tudi meni ne gre hitrost preko 350 Mbps na EON Full. Imam pa še stari modem Cisco EPC3208. A ta modem sploh prenese hitrosti 500 Mbps? Je potrebna menjava?

Verjetno ta Cisco ne omogoca visjih hitrosti... Poklici Telemach, pa ti bodo verjetno prisli zamenjat ...


https___www_normann-engineering_com_products_product_pdf_ccap_cmts_-_cable_modems_cisco_system...png


Pri gigabitnih hitrostih pomoje kar precej routerjev ne omogocajo maksimalnega izkoristka ... Sam sem imel recimo Draytek Vigor 2925, ki ne sodi ravno med cenejse... ampak omogoca WAN throughput samo do 300 Mbps ... Ce uporabljas samo operaterjevo opremo, bi moral operater poskrbeti za to, da oprema dosega hitrosti, ki ji placujes ...
 
Nazadnje urejeno:

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Ok hvala vsem za odgovore glede Cisca. Imam pa še eno vprašanje. Če mi prinesejo Ubee-ja, ali bom lahko uporabljal stari Router? Ni mi pomembno da deluje kot router, lahko je kot switch.
Ali mora zaradi tega tehnik kaj nastaviti na Ubeeju?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kateri pa je stari router? Mogoce je pa ta stari router tudi problematicen :) ... Seveda ga bos lahko uproabil... kot switch ali kot router ... Ce ga bos uproabljal, samo tehniku povej, da modem nastavi kot bridge... torej, da ne bos imel dvojnega routanja ...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Ce uporabljas samo operaterjevo opremo, bi moral operater poskrbeti za to, da oprema dosega hitrosti, ki ji placujes ...
Je pa tudi res, da vedno piše do xxxx/xxx Mbps

Je fajn, da je blizu tega, pričakovati, da bo pa vedno točno polna hitrost pa mogoče ni najbolj realno.


V praksi pa nas večina visi na wifi in je zadeva čisto dovolj hitra. Se ne spomnim, kdaj sem nazadnje priklopil kabel na prenosnik.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
To drzi...ampak tezko verjamem, da ti operater ponudi hitrosti do 1Gbps ... hkrati pa ti da opremo, ki omogoca recimo ze v prvem clenu od priklopa na omrezje dalje samo do 300 Mbps ... :) ...

Pri WiFiju pa se tudi danes da doseci kar dobre hitrosti... seveda spet z ustrezno opremo... kar pa ni vec stvar operaterja ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
To drzi...ampak tezko verjamem, da ti operater ponudi hitrosti do 1Gbps ... hkrati pa ti da opremo, ki omogoca recimo ze v prvem clenu od priklopa na omrezje dalje samo do 300 Mbps ... :) ...

Pri WiFiju pa se tudi danes da doseci kar dobre hitrosti... seveda spet z ustrezno opremo... kar pa ni vec stvar operaterja ...
Pri A1 sem jaz dobil neko zverino od modema/routerja. Manj problemov z mrezo se nisem imel, cez dve steni mi downloada na max hitrosti, ki jo ima paket 350. Ne vem pa ce jih se talajo.



  • 7590 omogoča hitri brezžični WiFi AC z večuporabniško MIMO-tehnologijo, tako da se videoposnetki, glasba in fotografije lahko delijo v domačem omrežju brez nalagalne vrstice na pametnem telefonu, tabličnem računalniku ali računalniku. Za razliko od zaporednega prenosa na posamezne naprave v starejših napravah so zdaj brezžične podatkovne povezave hkrati porazdeljene. Tako je dosežena višja hitrost brezžičnega omrežja LAN. 7590 doseže hitrost prenosa do 1733 Mbit/s na frekvenčnem pasu 5 GHz in 800 Mbit/s na frekvenčnem pasu 2,4 GHz.
 

yohnnyb89

Pripravnik
17. dec 2019
131
6
18
No danes je bilo tako da so mi poskusili zadevo urediti na daljavo ne da bi me obvestili kaj o tem in sedaj mi zadeva deluje 1Mbps namesto 1Gbps! Super a ne! Danes me od tehnikov ni nihce pokontaktiral in naj bi se nekdo oglasil jutri kot pravijo na centru za pomoc uporabnikom....jeeee fullll happppy.....grrrrrrrr!!!!!!!
Od danes je zadeva urejena....na prejšnje stanje. Ko so poskusili zadevo urediti na daljavo so v pol ulice pokvarili internet tako da je deloval samo z 1Mbps. Ko je prišel tehnik pogledat je ugotovil napako ampak on ni bil pristojen za odpravo take napake in je moral to javiti v center. No potem včeraj je zadeva pričela delovati a po starem torej 600Mbps/100Mbps. Danes je pa tehnik prišel še enkrat naokoli in potestiral če vse deluje in pri njemu je na njegovem laptopu ko je bil modem spojen z kablom direktno na njegov računalnik kazalo malo čez 700Mbps. Pravi ko je gledal na njegovem računalniku da sedaj vse frekvence po katerih potuje internetni signal delujejo tako kot morajo in da je frekvenca pri hitrosti za 1Gbps še vedno odprta in da se bo verjetno v roku tedna dni zgodilo da bo Telemach spustil še po tej frekvenci internetni signal na 1Gbps. Živi bili pa videli...ali nekako tako a ne.
 

zajtam

Pripravnik
1. sep 2009
85
11
8
Na področju Medvod ŠE NI mogoče dosegat Giga hitrosti (tega večina še na TM ne ve, ali se delajo nore).Če samo na modemiih pogledaš imajo premalo streamov za take hitrosti.Bo potrebno še malo nadgradit opremo na vozliščih.:rolleyes:
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Na področju Medvod ŠE NI mogoče dosegat Giga hitrosti (tega večina še na TM ne ve, ali se delajo nore).Če samo na modemiih pogledaš imajo premalo streamov za take hitrosti.Bo potrebno še malo nadgradit opremo na vozliščih.:rolleyes:
Dvomim da se delajo nore, če že na prvi strani pri paketih piše:
***V kabelskih omrežjih KTV Medvode (razen centra mesta Medvod), EVJ Kisovec, Elcatel Piran, Ansat Krško in Radeče ter Teleing je najvišja dosegljiva hitrost internetne povezave do 600 Mbps.