Telemach!!!

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.564
942
113
Imam dva ločena računa (en je trojček, drugi je total tv, tudi plačnika sta ločeni osebi) vezana na en uporabniški račun moj telemach.

V obeh paketih imam moznost 1 eon aplikacije.

Pri pregledu na mojtelemach sem ugotovil, da mi pod oba računa vodi eno že uporabljeno eon aplikacijo.
Ker si bomo v kratkem omislili še eno tv, bi rabil še to neizkoriščeno eon aplikacijo.

Rešitve? Hvala

Jaz sem moral narediti 2 računa na MojTelemach z dvemi različnimi maili in potem so mi na vsakega vezali 1 priključek. Amatersko.
Enak problem imaš pri EON mobilnih napravah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Imam dva ločena računa (en je trojček, drugi je total tv, tudi plačnika sta ločeni osebi) vezana na en uporabniški račun moj telemach.

V obeh paketih imam moznost 1 eon aplikacije.

Pri pregledu na mojtelemach sem ugotovil, da mi pod oba računa vodi eno že uporabljeno eon aplikacijo.
Ker si bomo v kratkem omislili še eno tv, bi rabil še to neizkoriščeno eon aplikacijo.

Rešitve? Hvala
Če imaš čisto ločene priključke, je pomoje manj problemov če narediš ločen račun za portal. Sicer pa a si ziher, da imaš na TotalTV sploh možnost Smart TV appa? Kar vidim paketov na njihovi strani imajo vsi vključene samo mobilne EON aplikacije. Tudi pri Total trojčkih, saj gre televizija v osnovi še vedno preko satelita.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Jaz sem moral narediti 2 računa na MojTelemach z dvemi različnimi maili in potem so mi na vsakega vezali 1 priključek. Amatersko.
Enak problem imaš pri EON mobilnih napravah.
Za SmartTV bi lahko rešili drugače ampak glede na to, da se za login v EON v mobilne naprave uporablja kar username/pass od portala, ne vidim kako bi drugače ločil na katero naročnino se v resnici prijavljaš brez da spremenijo cel koncept dodeljevanje uporabniških imen in gesel za EON neodvisno od gesla za portal.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.564
942
113
Za SmartTV bi lahko rešili drugače ampak glede na to, da se za login v EON v mobilne naprave uporablja kar username/pass od portala, ne vidim kako bi drugače ločil na katero naročnino se v resnici prijavljaš brez da spremenijo cel koncept dodeljevanje uporabniških imen in gesel za EON neodvisno od gesla za portal.

Mi niti ni pomembno, da so ločeni. Samo naj mi jih dajo potem 10 kot mi jih pripada, ne le 5. To pa bi se po moje dalo čisto lepo rešiti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Je pomembno, ker jih v ozadju nimaš 10 ampak 5 na vsakem priključku, ki ima vsak svojo naročnino, svojo shemo, svoje profile, svoje nastabitve, svoje limite streamov itd.. Ti pač vidiš samo svoj case (oziroma del njega iz uporabniške prspektive). Za EON del gre za dva popolnoma ločena uporabnika, ki nimata nič skupnrga in ne moreta imet istega uporabniškega imena in gesla. T-2 ima recimo ločen user/pass za tv platformo. Seveda se da pa vse tudi drugače rešit.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Je tule kak dobro podkovan Telemachovec?
Včeraj so mi nadgradili paket v EON Light in zamenjali star Ciscov modem-only EPC2312 za 2-in-1 modem/router Technicolor CGA2121.

Prva težava:
pri vklopu je bilo vidno samo 2,4GHz omrežje, čeprav je bil 5GHz vklopljen v nastavitvah. Potem sem izbral ločene nastavitve za 5G (privzeto so enake kot 2G, vključno z enakim ssid), omrežja še vedno ni bilo. Preveril sem z več napravami, vključno z WiFiAnalyzerjem na telefonu. V router admin konzoli je bilo omrežje vključeno, statusni prikaz ni kazal anomalij, ampak v resnici ga nobena naprava ni našla. Ene 2x se je sicer pojavil, pa potem takoj izginil. Tehnik monter mi je dejal: 2G je itak bolj zanesljiv, za 5G pokličite na support :bonk:

Druga težava:
Moja ideja, da bi preveril zmogljivost njihovega WiFi routerja je padla v vodo, ker 5G enostavno ni deloval. Zato sem ga želel postaviti v bridge mode za uporabo z mojim obstoječim routerjem: prijava v web konzolo Technicolorja, sprememba načina iz "router" v "bridge", klik na ok. In potem se škatla restarta. Bridge mode očitno ni deloval pravilno, wifi omrežje bi moralo takrat biti izklopljeno, ampak ni bilo, Še vedno se je pojavljalo in izginjalo (2G), občasno se mi je uspelo prilogirat v web admin konzolo, ampak je potem omrežje po nekaj sekundah crknilo in stran ni bila več dosegljiva. Tudi admin konzola se je "premikala" iz 192.168.0.1 (privzeto za router mode?) na 192.168.100.1 (privzeto za bridge mode?).
Vmes sem resetiral modem in poizkusil ponovno, z enakimi težavami: manjkajoče omrežje 5G, ko sem ga prestavil v bridge način, enake težave kot prej.
Potem sem obupal nad tem routerjem in 5G, ga še enkrat resetiral in klical na support: vklopili so mi bridge mode na daljavo in od takrat bridge deluje pravilno. So mi pa očitno zaklenili modem, ker sedaj privzeti uid/pwd ne deluje več. Verjetno zato, da jim bukov uporabnik ne bo delal težav?

Sedaj stvar deluje, me pa moti, ker nisem mogel preizkusit hitre AC povezave (moj obstoječi Asus router je N-only, single band). Primarna ideja, če bi bile performanse ok, je bila: telemachov router z 5G wifi + moj Asus router kot access point z 2G wifi.

Vprašanja:
1. kakšne so v praksi performance Technicolorja kot routerja? Kakšen je QOS? Hitrost in domet 5G AC wifija? Se mi splača začet še enkrat in v najslabšem zahtevat menjavo Technicolorja, ker 5G omrežje očitno ne deluje.
2. je praksa Telemacha, da ti ob vklopu bridge modea zaklenejo uporabniški dostop do modema?
3. kje lahko dobim navodila za CGA2121?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
kupi en proper ac/ax router in se ne ukvarjaj s temi jajci.
Sem bil ze na tem, da narocim Asusa ax88u. Pa sem se odlocil, da rajsi pocakam do menjave paketa in prej preverim kako se bo obnesel obstojeci n18u. Odlocitev je bila pravilna. Zaenkrat izgleda, da po zraku zmore 150mbps, kar je dl hitrost v mojem paketu. Nadstropje nizje pa do 130mbps, kar se mi zdi sprejemljivo in zaenkrat ne opravicuje skoraj 300€ investicije v novega Asusa.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.032
2.353
113
Evo, danes spet neki problemi na področju Teleinga (optika). Od desete ure naprej internet dela 5, 10, 20 minut, včasih še dlje, potem pa naenkrat timeouta za kakšno minutko ali dve. TV na kabelski dela vmes normalno. Reset seveda ne pomaga, na Telemachu težave zaenkrat ne vidijo... Res zanimive napake.
 

Aliens

3700. registrirani uporabnik
18. jun 2008
306
2
18
Imam Silver z 2 conax karticama in razmisljam, da bi menjal na Eon light.

Ce prav razumem imam 50% popusta za 1 leto. Je to najvec, kar lahko dobim?

Kako ste v splosnem zadovoljni z Eon smart boxom? Dela hitro in odzivno prestavljanje kanalov?

Ali je 1 conax kartica se vkljucena v paket (kot pri Silverju), smart box kot drugi sprejemnik je zastonj 2 leti? Skupna cena 41 eur po 1 letu?

hvala
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Ne, 50% off za eno leto je samo za nove naročnike.
Ti kot obstoječi boš dobil 25% za pol leta, ob vezavi za dve leti.
Razen če prekineš pogodbo in se za vsaj tri mesece premakneš drugam (npr. na A1). V tem primeru te bodo ob ponovnem priklopu smatrali za novega naročnika, s pripadajočimi ugodnostmi.
Eon box pride namesto(!) conaxa ali d3 sprejemnika. Vsaj meni so tako dejali, dasiravno sem iz ponudbe razumel, da dobiš oba. Ampak ker imam samo en TV, in še na tem uporabljam EON app, mi ne koristi ne prvi, ne drugi, ne tretji. In se nisem pregovarjal z njimi.
EON box deluje ok, hitreje kot EON app na smart tv. Sicer sem ravno danes poslušal pritožbe nad slabim delovanjem time shifta, ampak gre za telekomovo optiko. Na domačem omrežju načeloma težav ni oz. niso pogoste ali moteče.