Telemach!!!

sade

Pripravnik
18. mar 2010
84
1
8
Sprememba je ta da ni več neki frekvenc za D3!!! PRograme, ki pa so bli na teh frekvencah so pa stisnal na ostale že obstoječe torej MANJŠI BITRATE-SLABŠA SLIKA!!!!!!
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
To ne vem, če je res tako, ukinjajo vse bolj stare analogne kanale, ti so potrata, digitalne pa ne vem, za kaj bi potem rabili ? Ker EON, je čisto drug sistem, je klasični internet odjem po 1 kanal na enkrat ......... Tako, da ne vem, če je temu povsem tako ?

Ali so kaj na EON-u spremenili, ker je bila taka reklama, kaj bo v torek 2.4.2019 , sam ne najdem razlik, celo programska shema na linkih gor je od marca 2019, torej Telesmeh , kje je tak napredek ???
 

sade

Pripravnik
18. mar 2010
84
1
8
To ne vem, če je res tako, ukinjajo vse bolj stare analogne kanale, ti so potrata, digitalne pa ne vem, za kaj bi potem rabili ? Ker EON, je čisto drug sistem, je klasični internet odjem po 1 kanal na enkrat ......... Tako, da ne vem, če je temu povsem tako ?

Ali so kaj na EON-u spremenili, ker je bila taka reklama, kaj bo v torek 2.4.2019 , sam ne najdem razlik, celo programska shema na linkih gor je od marca 2019, torej Telesmeh , kje je tak napredek ???
Žal je tako na DVB-C ju zmanjkuje placa 3 al 4 visje frekvemce so izklopl dvb-c, 610 618 626 in 634 MHz, in kot receno programe prestavl na ze obstojece frekvence... . Plac pa rabjo za docsis internet.... Zato pa mas j CineStar FANTASY HD in CinStar COMEDY HD, samo na Eon-u in ne tudi na DVB-C-ju
 

bizkit

Pripravnik
16. dec 2011
141
1
18
Kaj bi vi naredili v mojem primeru. Včeraj sem dobil pošto od Telekoma "kako do brezplačnega priključka na optično omrežje". Marca lansko leto je Telekom polagal optične kable blizu naše hiše. Trenutno imam paket Gold Trojček extra (2x conax kartici), internet 200/6. Se splača it na Telekom, so kaj boljši?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ja. In ne samo nemške, po updejtu marsikateri program nagaja, pred tem se vsa ta leta ne spomnim.... :(



Ampak tole ni problem kompresije temveč napak pri prenosu. Lahko je kvečemu posledica preslabega razmerje med signalom in šumom, če so kanal premaknili na drugo frekvenco, kjer imaš mogoče več motenj, ali pa na drugo modulacijo, ki zahteva boljši signal. Ugibam, nisem preverjal kaj so dejansko spreminjali. Sam s tem nimam težav.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Kebab kako to sprejemaš z TV sprejemnikom preko koaks kabla in conax odkodirnika ali ??? Sam teh težav nimam pa sem na taki zadevi ?
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.970
813
113
Pokliči serviserja.. pridejo - pomerijo frekvencni spekter.. se "zapodijo" v svojo omarico, mal dvignejo signal - pa zadeva potem dela.. sam sem imel "zamrznjeno sliko / blackoute".. pa so zrihtal
ce si dost tečen - se tud prilagodijo glede ure, kdaj pridejo pogledat
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Ali je tukaj kdo, ki dela na Telemachu? Tehnična pomoč oz. kdo, ki se spozna ali zna vsaj preveriti naprej? Me lahko kontaktira privatno.

Že dva tedna se v imenu ostarele osebe, ki se ne more meniti sama, poizkušam zmeniti za vklop preproste stvari in doživljam take neumnosti in neresnosti, da komaj verjamem v takšen način dela neke firme.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.697
67
48
Kličeš TM prvič, v soboto, da sporočiš, da bi imel opcijo ogleda vsebin za nazaj. Rečejo OK, bomo zamenjali conax s škatlo, pride tehnik v pondelk. Ga ni do četrtka, kličem spet, rečejo da vidijo nalog ampak ne vedo kaj je problem, pride jutri. Ga ni. Kličem v pondeljek in vprašam kaj je zdaj? Nihče nič ne ve, ni nobenega naloga sploh, odpre novega pride jutri, rečem da sem na voljo do 9:30 zjutraj. Kliče v torek ob 9:20. Pride končno tehnik v sredo popoldne in zveže vse, kličem na TM da vklopijo ogled nazaj in odgovorijo da bo v roku dveh ur vklopljeno. Po eni uri se zaklenejo prav vsi programi in jih ponovno pokličem. Napaka? Ja izgleda da so pri enem vnosu opreme nekaj pobrkljali. Rešitev? Jutri enkrat dopoldne verjetno, vas pokličejo do takrat žal ni TVja.

Tehnik na terenu čist OK ampak nekje tam imajo pa ene orenk nesposobneže zaposlene. ORENK.