Telemach!!!

5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Za bolj počasi dojemajoče - 4K gre samo preko coax (ozr. conax?!?), moram pa naročiti EON paket in popušiti na storitvi (plačaj več, dobi manj), ampak EON doživetje je boljše in popolnejše?
Piše uporabnik, ki je na Gold Extra s 2x conax, ker ga boxi zaradi “lag-a” in “starejših” uporabnikov niso zanimali in ki niti ne *****, da z zadnjimi updati, EON app na iOSu s Apple TV ne omogoča več normalnega ogleda za nazaj (za nazaj lahko pogledam, ne da se pa več “FFW”, torej preskočiti reklame - oddajo lahko štartam za nazaj, “mrtvi” čas, ki ga ne morem preskočiti pa pač porabim za kofe in pir iz hladilnika) - in ne, ni težava v japkah ....
Kaj imata pa coax in conax skupnega? Eno je kabel, drugo pa modul za kartico. Nekako mi ni jasno. Pa ne bi rekel, da "počasi dojemam".
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Pust ti frikenej a odgovoriti.

Vmes mi pa lahko vseeno (priznam - malo sem nerodno obrnil v prejšnjem postu) pokaži, kje pri novih EON paketih dobim uporabniško izkušnjo, ki jo imam danes pri Gold Extra na 2x conax in dobim “nekaj več” (4K?) na EON paketu na coaxu.
edit: za vsaj enako ceno ...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tako je, brezplačnih v mobilna omrežja ni - jih ni možno dokupiti, imajo pa višji paketi (vsaj naš BIZ SMART L2) vključenih 100 minut v vsa SLO fix&mobil omrežja.
 

gojgl

Zelenc'
21. nov 2018
7
0
1
Ob spodbudni informaciji Telemacha, da ob prehodu na nov paket (na EON) ne bo nikakršnih sprememb, sem sedaj kar razočaran. Hišni kino ne deluje več. Naprave, ki jih imam:
- TV Samsung
- BluRay player Yamaha
- Receiver Yamaha
- EON škatla (po novem)

Do sedaj sem imel v TV kartico, ostali napravi pa povezani na naslednji način:
- BluRay: HDMI v TV in HDMI v receiver,
- Receiver: HDMI out v TV
Slika bp in zvok tudi preko zvočnikov hišnega kina.

Ob prejemu EON škatle, po odhodu monterja, ki o povezavi drugih naprav ni hotel nič vedeti, sem EON škatlo s HDMI kablom povezal s še enim vtikačem HDMI v receiverju. Slika je sedaj še kar, zvok pa ne gre preko zvočnikov hišnega kina, temveč neposredno preko TV.

Prosim za nasvet kako v konfiguraciji kot jo imam doseči maksimalno kvaliteto slike in zvoka preko zunanjih zvočnikov.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če te prav razumem, potem enako kot do sedaj, saj ni nobene razlike, namesto Conaxa imaš pač EON box.
 

gojgl

Zelenc'
21. nov 2018
7
0
1
Ja, saj to je najbolj čudno. BluRay in Receiver sta še vedno vtaknjena v iste HDMI kot prej, EON škatlo pa sem povezal z HDMI vhodom v Receiver-ju. Zvok pa gre samo preko TV zvočnikov in ne več preko zvočnikov hišnega kina. Je potrebno spremeniti kakšno nastavitev v EON škatli; če ja, prosim za nasvet kako.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
EON box poveži SAMO na TV! Ostalo delaj enako kot do sedaj.

V ojačevalec mora zvok priti preko TVja.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Ob spodbudni informaciji Telemacha, da ob prehodu na nov paket (na EON) ne bo nikakršnih sprememb, sem sedaj kar razočaran. Hišni kino ne deluje več. Naprave, ki jih imam:
- TV Samsung
- BluRay player Yamaha
- Receiver Yamaha
- EON škatla (po novem)

Do sedaj sem imel v TV kartico, ostali napravi pa povezani na naslednji način:
- BluRay: HDMI v TV in HDMI v receiver,
- Receiver: HDMI out v TV
Slika bp in zvok tudi preko zvočnikov hišnega kina.

Ob prejemu EON škatle, po odhodu monterja, ki o povezavi drugih naprav ni hotel nič vedeti, sem EON škatlo s HDMI kablom povezal s še enim vtikačem HDMI v receiverju. Slika je sedaj še kar, zvok pa ne gre preko zvočnikov hišnega kina, temveč neposredno preko TV.

Prosim za nasvet kako v konfiguraciji kot jo imam doseči maksimalno kvaliteto slike in zvoka preko zunanjih zvočnikov.
Monter ti je EON box pravilno vtaknil v HDMI od TV - ja? Ti pa si prevezal v receiver. Normalno da ne dela.
 

gojgl

Zelenc'
21. nov 2018
7
0
1
Res je, kar pravite. A vsak zakaj ima svoj zato. Če je EON HDMI kabel vtaknjen neposredno v TV potem je takoj ob vklopu slika še v redu (HD). Čim pa s katerimkoli daljincem prestavim program, se slika iz 1080 p spremeni v kvaliteto 720 p. Pri tem moram seveda omeniti še naslednje.
Na TV (Samsung) lahko povezavo z EON izberem ročno, npr. HDMI 3, ali pa se vzpostavi sama, zdi se mi da je Anynet+. Torej ko je izbrana povezava Anynet+ je slika v HD kvaliteti, ob preklopu programa se Anynet+ povezava prekine in slika je 720 p.
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
820
41
28
Še komu trenutno ne dela portal moj telemach (ob 12:00) ? Ne morem se prijaviti v app (v eon se lahko).
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Monter ti je EON box pravilno vtaknil v HDMI od TV - ja? Ti pa si prevezal v receiver. Normalno da ne dela.
Delat more oboje. Čeprav če ne dela zvok prek receiverja, je to bolj problem receiverja in njegovih nastavitev kot pa samega boxa. Sem probal EON box tako prek receiverja kot direktno na TV in v obeh primerih dela zvok brez problema na receiverju (bodisi direktno ali preko HDMI-ARC takrat, ko je box priklopljen v TV). Tudi HDMI-CEC v obeh primerih deluje tako kot more, torej box prižge TV in receiver ter switchne na prave inpute tako na samem TVju kot receiverju. Tudi z resolucijo nimam težav, razen to, da mi reciver ne podpira 4k, tako da je prek receiverja vedno na 1080p, dirketno na TV pa 4K (in tudi HDR, če vklopim v nastavitvah).