Telemach!!!

I

Izbrisan uporabnik #488

10/5 bi bilo za osnovo ok.

Povečujejo je download, ki a ne rabiš in ga niti kablovje ne zdrži.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
Citat:
Uporabnik sade pravi:
največji hec je , da so najbolj glasni tisti z silver paketi , ki jim je očitno 1 več kot dovolj , kje da bi sli na gold, pa mel za kolker tok ok ceno recimo 4 oz. za mal višjo 6 UL-a, in velik dodatnih storitev....
da bom doplačeval 12 EUR več (25%) cene samo zato, da bom imel neverjetnih 2Mbit namesto 1Mbit
bonk.gif

kot pravi snecer, takoj zamenjam teh 40Mbit DL za en približno simetričen paket 10/5
na telemachu ostajam le zato, ker želim z enim daljincem upravljati vse (TV aparat, TV programe, kodi predvajalnik, soundbar). ko bo kdo od konkurence začel ponujati STB, ki bo prepoznal CEC, bo začel razmišljati o menjavi
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Namesto Coax kabla v reciver bom sedaj imel prižganih 300 stvari. Potem je itak isti qrac če poslušam preko boxa
stupid-1.gif
Kaj gremo s časom naprej ali nazaj?
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
v časih mojih staršev si imel eno napravo (TV aparat), v katerega sta bila speljana dva kabla: elektrika in antena. na mizici pa je počival en daljinec.
danes pa imam v/na ormarici 10+ naprav in 100+ kablov. cel projekt, ko je treba kaj ven potegniti
evil.gif
 

Lucijan

Pripravnik
2. jun 2015
178
2
18
Telemach SLO paket silver 2 40/1 Mb/s
SBB.rs osnovni paket: 40/2 Mb/s
Telemadh BiH osnovni paket 40/4 Mb/s
UPC.cz osnovni paket 100/10 Mb/s
UPC.hu osnovni paket 120/10 Mb/s
UPC.at osnovni paket 25/1.5 Mb/s
...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik Lucijan pravi:
Telemach SLO paket silver 2 40/1 Mb/s
SBB.rs osnovni paket: 40/2 Mb/s
Telemadh BiH osnovni paket 40/4 Mb/s
UPC.cz osnovni paket 100/10 Mb/s
UPC.hu osnovni paket 120/10 Mb/s
UPC.at osnovni paket 25/1.5 Mb/s
...

Je precej specifik, ki vplivajo na to, kaj se da na določenem omrežju (masovno in posledično tudi za ugodno ceno) ponudit. To, da čehi ponujajo 10Mbit/s na najcenejšem trojčku (osnovni internet paket je v resnici 30/3), nam v Sloveniji ne pomaga kaj dosti. V neko ekstremno prenovo coax omrežja pa danes vrjetno ne bodo šli več, saj se gradi predvsem GPON. Poleg tega, pa tele vrednosti nič ne povedo o tem, kakšne hitrosti lahko dejansko dosegaš. Vsaj za nekatere tuje operaterje vem, da kar konkretno oversubscribajo uporabnike in so v času večje obremenitve hitrsosti pač nižje, medtem ko na Telemachu tega problema še nisem imel. Sicer pal če se imaš namen zaradi tega preselit na češko, je potem že lažje, če greš nekam, kjer ima Telemach svojo optiko in lahko dobiš 40Mb/s uploada na najcenejšem trojčku oziroma 220Mb/s na tadražjem. No ali pa kamorkoli kjer ima katerkoli od operaterjev optiko, bo stanje precej boljše, kot na coaxu ali parici.

Če ti pa drug operater ponuja višji upload, pač menjaš in si lahko vesel, da imaš izbiro. S tem da LTE v večini primerov ni konkurenčen, saj so ponujene hitrosti v večini primerov lahko visoke predvsem zato, ker je omejena količina prenosa. Z omejitvijo prenosa bi lahko tudi na coaxu ponudili precej več, samo tega si vrjetno nihče od nas ne želi. LTE paketi, ki imajo neomejen prenos podatkov, imajo pa tudi hitrosti ponavadi precej bolj omejene, pa še to so lahko bistvene razlike pri doseganju hitrosti glede na obremenitev omrežja.

Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
10/5 bi bilo za osnovo ok.

Povečujejo je download, ki a ne rabiš in ga niti kablovje ne zdrži.
Dejstvo je, da so tudi na Telemachovem omrežju mogoče višje hitrosti, samo ne masovno in temu primerna je tudi cena (ki je večina ni pripravljena plačati). Sem imel nekaj časa 120/10 doma in je vedno delalo tako kot mora, je pa cena za tak uploadu na coaxu tudi premium. Pa tudi 220/6 dela vedno BP. Toliko o tem, da kablovje ne zdrži (karkoli naj bi že to pomenilo).

Meni sicer upload zelo prav pride, ampak še vedno dobim na Telemachovem coaxu več kot drugje, ker pač nimamo optike. Sicer sem pa takoj za to, da se skine tako analogni radio kakor tudi TV in se frekvečni spekter porabi bolj koristno.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik sass pravi:
Citat:
Uporabnik sade pravi:
največji hec je , da so najbolj glasni tisti z silver paketi , ki jim je očitno 1 več kot dovolj , kje da bi sli na gold, pa mel za kolker tok ok ceno recimo 4 oz. za mal višjo 6 UL-a, in velik dodatnih storitev....
da bom doplačeval 12 EUR več (25%) cene samo zato, da bom imel neverjetnih 2Mbit namesto 1Mbit
bonk.gif

kot pravi snecer, takoj zamenjam teh 40Mbit DL za en približno simetričen paket 10/5
na telemachu ostajam le zato, ker želim z enim daljincem upravljati vse (TV aparat, TV programe, kodi predvajalnik, soundbar). ko bo kdo od konkurence začel ponujati STB, ki bo prepoznal CEC, bo začel razmišljati o menjavi

Rešitvi se reče Logitech Harmony. Sam zadevo uporabljam že leta
wink-1.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Rešitvi se reče Logitech Harmony. Sam zadevo uporabljam že leta
wink-1.gif
sem imel pred leti harmony 880. uporabljal nekaj časa, potem pa šenkal naprej in spet začel uporabljati original daljinec od TV. harmony je bil sicer lep za pogledat, ampak žal čisto nefunkcionalen, saj je bilo s tistimi majhnimi nabasanimi gumbi težko tipkati nanj, poleg tega pa je številčna tipkovnica čisto na dnu daljinca za moje pojme fail
 

Lucijan

Pripravnik
2. jun 2015
178
2
18
Harmony, kot je napisano zgoraj, je nepraktičen, sice pa komot shajam z daljincem od tm stb-ja. Poganja tudi TV.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik sass pravi:
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Rešitvi se reče Logitech Harmony. Sam zadevo uporabljam že leta
wink-1.gif
sem imel pred leti harmony 880. uporabljal nekaj časa, potem pa šenkal naprej in spet začel uporabljati original daljinec od TV. harmony je bil sicer lep za pogledat, ampak žal čisto nefunkcionalen, saj je bilo s tistimi majhnimi nabasanimi gumbi težko tipkati nanj, poleg tega pa je številčna tipkovnica čisto na dnu daljinca za moje pojme fail

Ne vem, sam nimam nobenih problemov z modelom 700. Tipke so dovolj velike, osvetljene, da ma pa tipkovnico nekje na tleh je pa isto kot pri originalnem od TVja
smile-1.gif
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Jaz imam tudi serijo 700. Samo včasih se mu zmeša, ko se naprave same ugašajo. Pa tudi IR ne dela vedno vredu. Za TV na primer gor in dol pošlje dve komandi. Se pravi se v meniju prestavi za dve mesti. Super to, ko hočem na HBO nastaviti dolby digital audio, ki mi ga vedno preskoči, ker je na drugem mestu.

Potem v praksi pride do tega, da je na kavču n+1 dalinec.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Jaz imam tudi serijo 700. Samo včasih se mu zmeša, ko se naprave same ugašajo. Pa tudi IR ne dela vedno vredu. Za TV na primer gor in dol pošlje dve komandi. Se pravi se v meniju prestavi za dve mesti. Super to, ko hočem na HBO nastaviti dolby digital audio, ki mi ga vedno preskoči, ker je na drugem mestu.

Potem v praksi pride do tega, da je na kavču n+1 dalinec.

pa saj to lahko vse nastaviš... meni je tudi nekaj sral pri vklopu naprav, pa se je dalo nastavit pod troubleshootingom
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Citat:
Uporabnik Lucijan pravi:
Telemach SLO paket silver 2 40/1 Mb/s
SBB.rs osnovni paket: 40/2 Mb/s
Telemadh BiH osnovni paket 40/4 Mb/s
UPC.cz osnovni paket 100/10 Mb/s
UPC.hu osnovni paket 120/10 Mb/s
UPC.at osnovni paket 25/1.5 Mb/s
...

Počakaj, da nas kakšen samooklicani strokovnjak pouči, da pri nas take hitrosti niso možne zaradi analognega radia in še o tem koliko zasede določen US kanal in se pohvali kako kvalitetno omrežje imamo v Sloveniji napram drugim državam
bonk.gif
.
 

Sony

Pripravnik
17. okt 2016
40
1
8
Zanima me, ali ti v primeru, da odpoveš digitalno TV, mora operater pusti v kablu kaj programov? Včasih je bilo tako, da je moral zagotoviti vsaj RTV slovenijo. Je še tako, ali te popolnoma odklopijo?
 
Nazadnje urejeno: