Telemach!!!

zakon

Guru
16. maj 2008
8.588
696
113
toti Maribor
Pa kaj ne govori zakon o tem, da morajo radijske programe, ki so slišani na določenem območji imeti preko kabla
sprasujem se.gif
Radio je namreč še vedno analogen. takole vam bom rekel dragi Telemachovci: ste ena pokvarjena banda, ki izkorišča monopol.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.087
5.764
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
5. Sprememba digitalnih programskih shem (D3, D3i, Lastovka in Total TV). Pred kratkim smo v določene programske sheme dodali programe: Planet 2, Planet Plus v standardni in visoki ločljivosti, Epic Drama HD, sinhronizirani otroški program Pikaboo ter Prva World in Prva Kick v paket Balkan oz. Total TV. Zaradi izteka programske pogodbe programi CBS Reality, AMC, MINIMAX, JIM JAM, SUNDANCE in Extreme sports ne bodo več vidni.

Narobe svet, notri dajo čefurske nič vredne programe, ven pa mečejo AMC, Jim Jam, Minimax.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.960
321
83
www.svetidej.com
Lobiji in njihov denar so premočni.

Govora je o osnovnem tv paketu, v katerem bi bili samo brezplačni programi. Ceno med tem paketom in ostalimi paketi bi lahko preverjal AKOS. Ampak do tega je še dolga pot.

Druga stvar so dogodki posebnega pomena. Država bo določila tv dogodke posebnega pomena. Samo "brezplačni" tv programi bodo lahko predvajali te dogodke. Tukaj nastaja problem, ker Pop Tv trdi da je njihov program brezplačen (že res, da je v osnovni shemi, vendar ga operaterji plačujejo 5 eur/mesec).
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.008
5.120
113
Citat:
Uporabnik ClAy pravi:
Citat:
Uporabnik sass pravi:
zakaj bi ga? jaz komaj čakam na leto 2020, ko bom imel hitrost 200/1
bonk.gif

Nekaj se že premika: 4. Zaradi popolne digitalizacije svoje ponudbe nadaljujemo z zmanjševanjem števila programov v analogni programski shemi. Izbrane programe analogne sheme bo poslej lahko spremljati le še v digitalni programski shemi, nekaterim programom pa se bodo spremenila programska mesta. Ob tem svetujemo, da ponovni zagon iskanja programov. Istočasno premeščamo radijske programe, ki jih je bilo mogoče poslušati prek analognega signala FM, v digitalno shemo. Največji nabor nacionalnih, komercialnih, lokalnih, tujih ter tematskih radijskih programov bo še naprej mogoče spremljali v digitalni shemi. Nove analogne programske sheme najdete na tej povezavi.

Na analogni shemi bi jaz samo pustil RTV SLO in nič druga. Tak, da lahk mogoče res sanjamo leta 2020 o kaj več kot 6 Mbitov uploada. Tak, da se bo moglo prej ko slej tistih 1% naročnikov "civilizirat" in se odpovedati radiu ali pa preiti na digitalno shemo.

Čak mal... zdaj boš rekel, da upload dela ravno na radijskih frekvencah? ... Me ti malo zajebavaš?

Kar se tiče radia, do sedaj sem vklopil reciver in je radio igral. Zdaj bom moral, vklopit ciscota, TV, da pogledam na katerem kanalu bo kaj igralo ker na slepo itak ne moreš z daljincem od ciscota nič, nato še reciver, da bom na koncu lahko poslušal radio. Ma fak off mate...

Kar se tiče interneta, đabe mi je 10giga / 1M, če moram dva dni pustit PC da izravnam razmerje na partisu za jebeni en film.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.588
696
113
toti Maribor
Glede radia sem se obrnil na AKOS. Ne pričakujem, da bo kaj ukrepal, čakam pa njihov odgovor kako lahko nekdo analogni radio kar ukine.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.350
2.432
113
še v SLO - ampak komaj
@ in ostalim, ki jamrate zaradi uploada

Nočem provocirati - ampak čemu rabi navadni smrtnik uploada nad 1 MB?
17758-icon_confused.gif


Ok - je nekaj zadev - recimo "privatni cloud" - ampak tudi tu ne vlečeš vsak dan po 150 GB "od zunaj".

In ja - na kulac mi gre TM zaradi monopola in odnosa do svojih strank - ampak je "nizek" upload še najmanjši problem.

"Ulice" pa ni treba klicati - ste v MB dokazali kako uspešni ste z njo.

Bi pa potrebo po "ulici" AKOS že lansko leto ob mahinaciji s ProPlusom lahko preprečil - pa je ni ...
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.117
753
113
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
@ in ostalim, ki jamrate zaradi uploada

Nočem provocirati - ampak čemu rabi navadni smrtnik uploada nad 1 MB?
17758-icon_confused.gif


Ok - je nekaj zadev - recimo "privatni cloud" - ampak tudi tu ne vlečeš vsak dan po 150 GB "od zunaj".
poleg privatnega oblaka oziroma backupa na druge oblake imaš še delo od doma, izmenjava datotek...
seveda pa se lahko vprašamo, kaj je definicija "navadnega smrtnika". za brskanje po internetu zadostuje tudi 1/1 Mbit
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.350
2.432
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
delo od doma, izmenjava datotek

Tole ni "navadni smrtnik"
grims-1.gif


In ja - predvsem zaradi prvega dela citata sem tudi jaz na TM - in to na precej visokem paketu (OK - deloma tudi, ker "potrebujemo" dve televiziji in dva "fiksna" telefona).

V katero "legalo" pa spada drugi del pa tudi ne rabimo - al pač?
tongue-1.gif
 

sade

Pripravnik
18. mar 2010
84
1
8
največji hec je , da so najbolj glasni tisti z silver paketi , ki jim je očitno 1 več kot dovolj , kje da bi sli na gold, pa mel za kolker tok ok ceno recimo 4 oz. za mal višjo 6 UL-a, in velik dodatnih storitev....
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
@ in ostalim, ki jamrate zaradi uploada

Nočem provocirati - ampak čemu rabi navadni smrtnik uploada nad 1 MB?
17758-icon_confused.gif


Ok - je nekaj zadev - recimo "privatni cloud" - ampak tudi tu ne vlečeš vsak dan po 150 GB "od zunaj".

In ja - na kulac mi gre TM zaradi monopola in odnosa do svojih strank - ampak je "nizek" upload še najmanjši problem.

"Ulice" pa ni treba klicati - ste v MB dokazali kako uspešni ste z njo.

Bi pa potrebo po "ulici" AKOS že lansko leto ob mahinaciji s ProPlusom lahko preprečil - pa je ni ...

Evo ti bom jaz povedal. Tu pa tam mesečno si naložim kaj na YT, video posnetek (preko jurja jih imam v teh letih).

1Gb nalaga pri tej brzini nekje uro pa pol.

V tem času je seveda internet povsem neuporaben, ker upload tako obremeni kabl, da vse ostalo stoji oziroma dela z zamikom.

Tudi kakšne fotografije naložit ipd, traja celo večnost.

Kaj delam zadnje čase? Na mizo položim mobilni telefon in preko LTEja v "trenutku" naložim material (v povprečju letu 30Mbit gor), če dam na okno, še bolje. Edina težava je, da imam le 20Gb in to se pokuri.

Nizek upload 1Mbit je sramoten v letu 2017, neresno.

EON je tudi podn od podna, tu pa tam sesuva, gnili vmesnik.

UniFi sem že pisal: porazna zadeva, povsem neuporabna. To je brzina 10/1 na routerju uporabnika, če se gor prilima par userjev smo končali z internetom. Da ne govorim, da zadeva v gibanju ne deluje zaradi bednega signala in preklapljanja. Zdaj ko smo v EU delno uredili mobilne podatke, je unifi brezvezna zadeva, drugje pa tudi, bolje poiskati resno wifi linijo, da lahko normalno uporabljaš.

Očitno bo treba klicati ulico, ker država je pasivna, uradniki pa so s kuvertami ustavljeni.
V Mariboru se ni izšlo, žal, a to ne pomeni, da ulica ni učinkovita.

p.s.
paket Več so podražili za 37%!!! dajte mi razložit od kod takšna "inflacija" oziroma kaj se skriva tu zadaj = plenilski monopolni dogovor in so dvig cen "porazdelili"...
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Telemach že skoz trdi, da je analogni radio krivec, da ne moremo imeti višjega uploada. Koliko je to res, si lahko vsak ustvari svojo sliko. Naj si tisti, ki mu ni jasno pogleda ponudbo tujih kabelskih operaterjev, ki ponujajo več uploada in imajo v omrežju tudi analogni radio in TV.
Še Telemach v Srbiji in Bosni ima višji upload na coaxu. Tu se vidi kako kvalitetno kabelsko omrežje imamo v Sloveniji.
Nismo vsi pirati, da potrebujemo 1 Gbit downloada.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.008
5.120
113
Citat:
Uporabnik sade pravi:
največji hec je , da so najbolj glasni tisti z silver paketi , ki jim je očitno 1 več kot dovolj , kje da bi sli na gold, pa mel za kolker tok ok ceno recimo 4 oz. za mal višjo 6 UL-a, in velik dodatnih storitev....

Ja ... njabolj smo glasni uporabniki Silver paketa. In kaj zdaj? Se ti zavedaš, da je TV in internet danes največji strošek v gospodinstvu zraven ogrevanja?
Pred leti je bil najcenejši trokček tam pod 30 eur. Danes pa je koliko? Kolik je to v procentih? Koliko je to na leto? V končni fazi bi mi zadostoval internet 20/1. Mogoče še manj. Samo zo začeli nabijat cene gor, zraven pa kvazi povečujejo internetno hitrost. Že vejo zakaj.
Verjetno se jim skupna kvota količin prenosa ne spreminja bistveno že nekaj let, pa če dvigujejo prenose v nebo, bo omrežje ostalo nespremenjno obremenjeno.