Telemach!!!

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Gigabitni ethernet seveda ima, pa tudi ni nujno, da je res karkoli s kablom (sploh če je nov), je pa to pomoje najbol enostavna zadeva, ki jo lahko še sam preveriš (da na direktno priklopljenem PCju/routerju pogledaš ali je vzpostavljen link 100Mbit/s ali giga), predvsem ker je res sumljivih teh 95Mbit/s. Sicer ponavadi za 100Mbit/s že lučka na mrežni kartici in modemu/routerju drugače sveti kot za giga.

Če je link 100Mbit/s, je še vedno lahko okvara na portu "modema" in bodo mogli menjat, lahko je pa tudi nastavitev na modemu (zelo mala verjetnost), nastavitev mrežne na PCju (samo potem bi se vsaj router povezan na giga, če se že PC ne), fuč kabel (tudi če je nov, sicer mala verjetno, ampak je enostavno probat z drugim).

Po drugi strani, če je link na direktno priklopljenem PCju vzpostavljen z giga hitrostjo in da po možnosti probaš več kot z eno napravo, vsaj veš, da najverjetneje tu ni težava in ti skoraj ne preostane durgega, kot da težiš na support.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.377
6.551
113
Speedtest nima smisla drugače delati, kot preko giga povezave direktno na računalnik/prenosnik, kjer mora tudi biti giga povezava.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.472
113
Jaz sem sicer na Teleingu kjer imamo trenutno največ 100 Mbit pakete in mi ravno tako prileze do nekje 94, 95, 96 Mbit na Speedtestu. Ostalo pač pobere TCP, ker so ali porti nastavljeni na 100 Mbit ali pa omejitve pri operaterju dobro držijo. Modem pa prav tako Hybrid Titanium.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.377
6.551
113
Jaz sicer normalno dostopam do modema od Telemach, ker sem si tam spremenil wifi hitrost, ki je bila omejena na 150
 

imi

Pripravnik
30. sep 2011
264
5
18
Privat (nobene dejavnosti)

Sem pa to posebej zahteval, ker sem imel slabe izkušnje z kombinacijo modema in ruterja v eni napravi.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.404
113
še v SLO - ampak komaj
Se pravi ti je TM dal modem ...
rolleyes-1.gif


Pa je res bralna pismenost očitno sposobnost, ki ni vsakemu dana ...
 

imi

Pripravnik
30. sep 2011
264
5
18
Sorry, sem komaj sedaj ugotovil. [cenzura] ga.

Vidim, da je vcasih boljše 2x premisliti preden odgovorim.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Na njihovi P2P optiki se morda lahko v celoti izogneš uporabi njihove opreme, če kupiš ustrezen SFP modul in ga vtakneš v svojo opremo, na GPONu in coaxu nekako dvomim, da bo šlo. Sicer pa ne vem, zakaj bi si delal stroške z nakupom svojega modema, ker s tem ne boš nič profitiral. Lepo ti prinesejo modem, ki ga po potrebi na svoje stroške tudi menjajo (ko zastari, ga skuri strela ali pa pač crkne). Na njihov modem pa priklopiš svoj usmerjevalnik, ki ga imaš v celoti pod kontrolo.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Tole je recimo en razlog zakaj bi jaz svoj “modem” imel.

In ja - zaradi vseh bonbončkov, ki jih ponuja Fritz!box, sem celo pripravljen nositi ves rizik glede okvar in strel.

Kako se ta konkretna škatla obnese, ne vem, tako da težko komentiram. Vem sicer, da Fritzi na sploh niso švoh. Pri omenjenem Fritzboxu ti tist DVB-C tuner recimo ne bi kaj dosti koristil, ker deluje samo za nekriptirane kanale. Da bi ti delovale funkcije za telefonijo, tudi ne bi bilo dovolj, da ga lahko uporabiš kot modem, ampak bi ti mogli še SIP zrihtat, itd. Nekih drugih bonbončkov pa spet ne vidim, je pa res, da mi te all-in-one škatle že v osnovi ne dišijo. V končni fazi lahko kupiš DSL Fritza in ga priklopiš na njihov modem, ampak se mi ne zdi ravno najboljša izbira.

Za večino nezahtevnih uporabnikov je to kar dobijo od Telemacha vrjetno čisto ok. V totalnih trojčkih, kjer imaš internet preko Telekomovega DSL, mislim da so vsaj nekaj časa dajali celo Fritzboxe (kater model pa ne vem). Tistim bolj zahtevnim pa nam v večinimi bolj odgovarja ločen modem in ostale namenske naprave po želji. Jaz recimo fiksne telefonije ne uporabljam, router imam raje ločen, ravno tako WiFi AP oziroma več njih na primernih mestih (sicer pa tudi WiFI ne bi kaj dosti lovil iz kovinske omare v kleti, kjer se nahaja modem).

Vrjamem, da kot all-in-one naprava ta Fritz ni slab, ampak da bi lahko izkoristil vsaj nekatere od teh "bonbočkov" bi moral Telemach postorit še kaj več, kot samo to, da ti ga pusti uporabit kot modem. Že tako bi bilo še posebaj zanimivo v primeru morebitnih težav.

Uglavnem jaz ne vidim neke dodane vrednosti v tem, da bi lahko uporabljal svoj modem v primerjavi s tem, da imaš za modemom karkoli že hočeš.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik Daniel pravi:
Kaj ima Fritz skupnega z kriptiranimi in nekriptiranimi kanali?
Vgrajen ima DVB-C tuner in načeloma omogoča streamanje kabelske televizije preko mreže, kar naj bi bila ena od prednosti. In tu je problem, da omogoča samo spremljanje nekriptiranih kanalov, kar je na Telemachu praktično neuporabno.

Citat:
Ideal für Multimedia
Mit FRITZ!NAS und integriertem Mediaserver ist die 6490 die ideale Multimediazentrale in Ihrem Heimnetz. Ganz gleich, ob an Ihrem Computer, Tablet oder Smartphone – Bilder, Musik und Filme stehen Ihnen im gesamten Netzwerk zur Verfügung. Auch die unverschlüsselten TV-Programme Ihres DVB-C-Anschlusses (abhängig vom Netzanbieter) streamt die 6490 in das gesamte Heimnetz.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.404
113
še v SLO - ampak komaj
Brez zamere - pojma nimaš ...
rolleyes-1.gif
m

Tale Fritz NIMA DVB-C tunerja ampak je namenjen priklopu na kabelsko internetno omrežjempewd.

Medijaserver tudi nima veze z DVB-C in streamanjem TV signala preko mreže.

Kaj so pa prednosti možnosti priključitev DECT telefonov pa se mi ne da pisati.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Brez zamere - pojma nimaš ...
rolleyes-1.gif
m

Tale Fritz NIMA DVB-C tunerja ampak je namenjen priklopu na kabelsko internetno omrežjempewd.

Medijaserver tudi nima veze z DVB-C in streamanjem TV signala preko mreže.

Kaj so pa prednosti možnosti priključitev DECT telefonov pa se mi ne da pisati.

Pa naj bo po tvoje in nimam pojma, samo potem tudi proizvajalec tega modema nima pojma ali pa se laže. To, da je namenjen priklopu na kabelsko omrežje, mi je popolnoma jasno, je pa že na prvi strani (kot ena od funkcij) omenjen tudi sprejem kanalov preko DVB-C, kar sem citiral v prejšnjem postu. Nekaj več piše v KB-ju za ta modem, in sicer:
Citat:
The FRITZ!Box has four tuners for cable TV (DVB-C) that can transmit ("stream") four TV programs to network devices in the home network at the same time. Any tablet, smartphone or computer with a compatible media player (for example FRITZ!App TV, VLC media player) installed on it can be used to select and play programs. If the media player supports it, an electronic program guide, teletext, and the option to select subtitles and sound tracks are available in addition to playing the program.
Important:Some cable providers do not support this function. In this case, the menu item "DVB-C" is not available in the FRITZ!Box user interface.

Requirements / Restrictions
A maximum of six network devices can play the TV program or programs at the same time.
A maximum of four different TV programs can be played on different network devices at the same time.
Encoded TV programs (for example private HD programs, pay TV) are not transmitted.

Potem je tudi DVB-C zavihek v vmesniku tega modema najbrž fake:
2621083-588dcbca9c12d3023d8b456f.png


Če smo že pri tem, je drugače velik del HWja za DVB-C in sprejemni del DOCSISa enak, kar kolikor vem, izkorišča tudi tale Fritz. V primeru, da je DVB-C funkcija aktivirana, modem omogoča manj downstream kanalov kot brez te funkcije (menda 24 namesto 32), ker se del sprejemnega HWja uporablja za sprejem DVB-C kanalov. Kot piše tudi zgoraj pa sploh ni nujno, da operater to funkcijo omogoči in v tem primeru DVB-C zavihka v vmesniku ni (modem pa potem omogoča uporabo vseh 32 downstream kanalov za DOCSIS).

Kaj so prednosti DECT telefonov mi tudi ni potrebno razlagat, ampak kot pravim, za uporabo teh funkcij ne zadostuje, da bi ti Telemach dovolil zgolj uporabo poljubnega modema....
2621083-588dcbca9c12d3023d8b456f.png
 

Priponke

  • 2621083-588dcbca9c12d3023d8b456f.png
    2621083-588dcbca9c12d3023d8b456f.png
    98,3 KB · Ogledi: 282

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.404
113
še v SLO - ampak komaj
Da poenostavim - uporaba lastnega modema pomeni seveda, da so nastavitve ustrezne (tudi SIP) TM omrežju.

Glede DVB C se pa opravičujem - sem nehal spremljati Fritz kakšen 4-5 let nazaj, ko sem se po letu dni moledovanja na TM sprijaznil, da mi TM kot fizikalcu ne bo dovolil Fritza, pa čeprav na lastne stroške in čeprav so v tistem času firmam, ki so malo zatežile omogočili Fritza.

Mi pa je stream DVB-C po mreži itak sekundarnega pomena - bistvo mi je bilo možnost nanj obesiti DECT telefone in funkcija hišne “centrale”.