Telemach!!!

gr69

Guru
15. dec 2009
11.298
2.397
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik proteus pravi:


Kaj se bo zgodilo z ORF? Glede na to, da pišejo na njihovih kanalih, da bo od 24.10 možen ogled samo še v HD.

Kaj bo? Naročnina se bo povišala za 1,- EUR ...
rolleyes-1.gif


Preden bo kdo skočil - ne vem kaj bo, ampak se mi zgornje zdi kot najbolj verjeten scenarij.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Neumno vprašanje, moj paket nima EONa ima pa ga od znanca pa ne misli uporabljati, lahko jaz probam, je kje na kratko opisano, kaj je to in kako se uporablja, ali gre to na Smart TV je, ki obvladajo IP streaming direktno , Recimo Panasonic boljše po letu 2014 ali ne..........

Skratka, kaj tu lahko gledaš arhiv za nazaj načelno na računalniku ali kako ?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Neumno vprašanje, moj paket nima EONa ima pa ga od znanca pa ne misli uporabljati, lahko jaz probam, je kje na kratko opisano, kaj je to in kako se uporablja, ali gre to na Smart TV je, ki obvladajo IP streaming direktno , Recimo Panasonic boljše po letu 2014 ali ne..........

Skratka, kaj tu lahko gledaš arhiv za nazaj načelno na računalniku ali kako ?

Lahko... je pa treba ločit EON za mobilne naprave, ki je vključen v večino paketov (večinoma 5 naprav), in EON za Smart TV, ki je vključen samo v določena pakete (1 ali 2 naprave). "Mobilni" EON imaš na voljo kot spletno aplikacijo (https://eon.tv), ki jo uporabljaš v brskalniku, ali kot native app za iOS/Android. Mobilni app omogoča tudi streamanje na TV preko Chromecasta (rabiš integrated chromecast ali chromecast dongle), na iOS pa tudi streamnje preko AirPlaya na AppleTV. EON za Smart TV ima pa vmesnik prilagojen za uporabo direktno na TVju in je na voljo za Samsung Tizen OS (letniki 2015+) in Android TV 5.0+, ki je na novejših Philipsih, Sonyih, itd. ter nakaterih boxih ala Nvidia Shield in Xiaomi Mi Box.

Gor imaš pač live+ogled za 7 dni nazaj vseh kanalov, ki jih imaš v shemi, ter video na zahtevo (vrjetno odvisno od paketa - HBO GO, Voyo in Pickbox vsebine). Vse informacije imaš načeloma tu, je bilo pa tudi v tej temi že precej napisano. Sicer pa najboljše da probaš in boš videl.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.633
992
113
Se še kdo ne more prijaviti v moj telemach? Napiše mi napačno uporabniško ime in geslo. Sem probal spremeniti geslo, pa isto. Imajo spet probleme...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Sem probal ravnokar s svojim računom, računom od tastarih, od stare mame pa še od boljše polovice in se v vse lahko prijavim brez problema.
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
A mi zna kdo razložit zakaj mi na EON piše "You're not subscribed to this channel", če poskušam gledat kanal, ki ga sicer gledam normalno na TV? Sem povezan na Telemach kabelski internet preko wifija - ali je problem v wifiju?
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Oz. mogoče sem odkril v čem je fora. Sodeč po uradnem seznamu TV programov v posameznem paketu, na TV očitno imam odprt kanal, ki ga sicer sploh ni v mojem paketu.
wink-1.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Citat:
Uporabnik ecan pravi:


Citat:
Pa kdo sploh gleda ORF, naj raje, kaj, kar se gleda dajo na HD.

Kaj se pa gleda?

Pusti ga balkanca bitno da ima Pink pa je srečen pa Grand Tv

Balkanec si samo ti !!! To je "bitno" razvidno iz tvojega zapisa !

Kaj pa vem, Discovery, NGC, Real, sam ORF a in nemških kanalov ne gledam nikoli, angleške kanale pa kar....
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
419
4
18
Ljubljana
Ob uporabi TV paketa Razširjeni sem na internet strani Telemacha opazil tudi možnost uporabe EON na 1 napravi. Zanima me kje se to lahko uporablja in kje dobim user name ter password. D3GO do sedaj nisem uporabljal ker nisem imel paketa trojček.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Gigabitni ethernet seveda ima, pa tudi ni nujno, da je res karkoli s kablom (sploh če je nov), je pa to pomoje najbol enostavna zadeva, ki jo lahko še sam preveriš (da na direktno priklopljenem PCju/routerju pogledaš ali je vzpostavljen link 100Mbit/s ali giga), predvsem ker je res sumljivih teh 95Mbit/s. Sicer ponavadi za 100Mbit/s že lučka na mrežni kartici in modemu/routerju drugače sveti kot za giga.

Če je link 100Mbit/s, je še vedno lahko okvara na portu "modema" in bodo mogli menjat, lahko je pa tudi nastavitev na modemu (zelo mala verjetnost), nastavitev mrežne na PCju (samo potem bi se vsaj router povezan na giga, če se že PC ne), fuč kabel (tudi če je nov, sicer mala verjetno, ampak je enostavno probat z drugim).

Po drugi strani, če je link na direktno priklopljenem PCju vzpostavljen z giga hitrostjo in da po možnosti probaš več kot z eno napravo, vsaj veš, da najverjetneje tu ni težava in ti skoraj ne preostane durgega, kot da težiš na support.

Evo, sem priklopil kabel direkt na telemach modem. Kartica kaže 1 gbit povezavo, hitrost pa še vedno 92/92.
 

sade

Pripravnik
18. mar 2010
84
1
8
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Neumno vprašanje, moj paket nima EONa ima pa ga od znanca pa ne misli uporabljati, lahko jaz probam, je kje na kratko opisano, kaj je to in kako se uporablja, ali gre to na Smart TV je, ki obvladajo IP streaming direktno , Recimo Panasonic boljše po letu 2014 ali ne..........

Skratka, kaj tu lahko gledaš arhiv za nazaj načelno na računalniku ali kako ?

Lahko... je pa treba ločit EON za mobilne naprave, ki je vključen v večino paketov (večinoma 5 naprav), in EON za Smart TV, ki je vključen samo v določena pakete (1 ali 2 naprave). "Mobilni" EON imaš na voljo kot spletno aplikacijo (https://eon.tv), ki jo uporabljaš v brskalniku, ali kot native app za iOS/Android. Mobilni app omogoča tudi streamanje na TV preko Chromecasta (rabiš integrated chromecast ali chromecast dongle), na iOS pa tudi streamnje preko AirPlaya na AppleTV. EON za Smart TV ima pa vmesnik prilagojen za uporabo direktno na TVju in je na voljo za Samsung Tizen OS (letniki 2015+) in Android TV 5.0+, ki je na novejših Philipsih, Sonyih, itd. ter nakaterih boxih ala Nvidia Shield in Xiaomi Mi Box.

Gor imaš pač live+ogled za 7 dni nazaj vseh kanalov, ki jih imaš v shemi, ter video na zahtevo (vrjetno odvisno od paketa - HBO GO, Voyo in Pickbox vsebine). Vse informacije imaš načeloma tu, je bilo pa tudi v tej temi že precej napisano. Sicer pa najboljše da probaš in boš videl.

Imam samsung tizen TV letnik 2015(kupljen 2016) in sicer UE48JU6472 ( torej model JU6472) in EON app-a ni v storu, tko da ga nikakor ne morem tut sam instalirat....
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Sorry, Samsung mora biti 2016+ (sem prej narobe napisal), torej serije KU, KS, M, MU, Q, če se ne motim.

Na Android TVjih (Sony, Sharp, Philips) pa dela tudi na tistih iz 2015.
 

sade

Pripravnik
18. mar 2010
84
1
8
Sej šlo bi tut na seriji JU sam bi mogu to Telemach oz. sbb , odobrit , da bi bil na voljo tut za te modele....