Telemach!!!

Mobisux

Pripravnik
18. avg 2007
456
0
16
Saj bo tudi pri nas septembra 2017. Nov paket z višjim uploadom z 2€ višjo ceno
wink-1.gif
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
dokler bo tako sposoben kader, kot je sedaj na Telemachu ne pričakujem več uploada. Za Telemach smo vsi, ki si želimo več uploada pirati. Res strokovnost na višku.
 

sade

Pripravnik
18. mar 2010
84
1
8
Citat:
Uporabnik ClAy pravi:
dokler bo tako sposoben kader, kot je sedaj na Telemachu ne pričakujem več uploada. Za Telemach smo vsi, ki si želimo več uploada pirati. Res strokovnost na višku.

Ja čudn, da dajo pol na optiki (GPON-u) simetriæne pakete , ki jih v Sloveniji noben drug provider na GPON optiki ne ponuja( ne Telekom, ne T-2 , ne amis/simobil/ in ne vsi lokalni kablaši , ki ponujajo optično omrežje...) , mislim, da ma telekom max 40 UL-a , t-2 20 itd. medtem ko Telemach 220...

Je pa res, da bi na Docsis-u na najvišjem paketu lahka dal 10 UL-ja....
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.830
727
113
www.jernej.org
Pa ima Telemach 100% GPON omrežje? Ker pri GPON-u si uporabniki, ki so na istem vlaknu, med seboj delijo 2.5Gbit/s down in 1.25Gbit/s up. Če si preveč radodaren pri hitrostih, moraš na eno vlakno priklopiti manjše število uporabnikov... ali pa dopuščaš možnost, da v določenih situacijah uporabniki ne bodo dosegali naročenih hitrosti. Sicer je pa res, da imajo kablaši največ izkušenj s tem, saj je kabelski internet tudi sharan med vsemi uporabniki, ki so na isti veji.

Nekje sem bral, da Telekom uporablja razmerje 1:64 (torej je lahko na enem vlaknu do 64 uporabnikov). Če je to res in bi vsem uporabnikom odprli 200Mbit/s uploada, bi s torrenti bilo 1.25Gbit/s zelo hitro komplet zasedeno... kaj se pa potem zgodi z internetom in ostalimi storitvami pa vsi vemo.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Seveda bi lahko dal na coaxu 10 uploada. Pa bodo mogli takim uporabnikom dati kak drug modem ko cisco epc3925, ki ni sposoben v nobenem primeru prebaviti 4 Upstream kanale.
Sam se zavedam, da so tehnološke omejitve, vendar le te pridejo do izraza pri več kot 20 Mbitih uploada. Če imaš pa v ku*u omrežje pa res ne moreš ponudit več, tudi če hočeš.
 
Nazadnje urejeno:

sade

Pripravnik
18. mar 2010
84
1
8
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Pa ima Telemach 100% GPON omrežje? Ker pri GPON-u si uporabniki, ki so na istem vlaknu, med seboj delijo 2.5Gbit/s down in 1.25Gbit/s up. Če si preveč radodaren pri hitrostih, moraš na eno vlakno priklopiti manjše število uporabnikov... ali pa dopuščaš možnost, da v določenih situacijah uporabniki ne bodo dosegali naročenih hitrosti. Sicer je pa res, da imajo kablaši največ izkušenj s tem, saj je kabelski internet tudi sharan med vsemi uporabniki, ki so na isti veji.

Nekje sem bral, da Telekom uporablja razmerje 1:64 (torej je lahko na enem vlaknu do 64 uporabnikov). Če je to res in bi vsem uporabnikom odprli 200Mbit/s uploada, bi s torrenti bilo 1.25Gbit/s zelo hitro komplet zasedeno... kaj se pa potem zgodi z internetom in ostalimi storitvami pa vsi vemo.

100 % je GPON( na novo zgrajen , tam ko je bil pa že pred leti zgrajena optika je pač p2p) pa ( vsaj v celju) je ratio 1:32 , s tem, da je tv seveda DVB-C in ne IPTV... tko da ti tv ne porablja nič, je pa res , da če bi vsi nažgal torrente na max bi bil problem, sam itak nimajo vsi max paketov...
Paket 150/150 ( do zdaj že 3 mesece cel čas gre mal čez)
6179509812.png
 

sade

Pripravnik
18. mar 2010
84
1
8
Citat:
Uporabnik ClAy pravi:
Seveda bi lahko dal na coaxu 10 uploada. Pa bodo mogli takim uporabnikom dati kak drug modem ko cisco epc3925, ki ni sposoben v nobenem primeru prebaviti 4 Upstream kanale.
Sam se zavedam, da so tehnološke omejitve, vendar le te pridejo do izraza pri več kot 20 Mbitih uploada. Če imaš pa v ku*u omrežje pa res ne moreš ponudit več, tudi če hočeš.
Tut men CISCO-ti niso bl čisto nič všeč, sicer so pa vsaj za najvišji paket( oz. najvišja 2 ), včasih vsaj deval UBEE-ja, ki sicer podpira boundanje 24/8 kanalov EvW327N....

Morem pa pohvalit, da sem na GPONU dobil Calix-ov GigaCenter 854G
http://www.ksvv.fi/filebank/4207-Wlan_Paatelaite_844G_GigaCenter.pdf
https://www.calix.com/systems/gigafamily-overview/GigaCenters.html
http://www.lightwaveonline.com...home-wi-fi.html
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik ClAy pravi:
Seveda bi lahko dal na coaxu 10 uploada. Pa bodo mogli takim uporabnikom dati kak drug modem ko cisco epc3925, ki ni sposoben v nobenem primeru prebaviti 4 Upstream kanale.
Sam se zavedam, da so tehnološke omejitve, vendar le te pridejo do izraza pri več kot 20 Mbitih uploada. Če imaš pa v ku*u omrežje pa res ne moreš ponudit več, tudi če hočeš.
Sem imel včasih 120/10 paket in EPC3925, je prebavil BP.
 

sade

Pripravnik
18. mar 2010
84
1
8
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Citat:
Uporabnik ClAy pravi:
Seveda bi lahko dal na coaxu 10 uploada. Pa bodo mogli takim uporabnikom dati kak drug modem ko cisco epc3925, ki ni sposoben v nobenem primeru prebaviti 4 Upstream kanale.
Sam se zavedam, da so tehnološke omejitve, vendar le te pridejo do izraza pri več kot 20 Mbitih uploada. Če imaš pa v ku*u omrežje pa res ne moreš ponudit več, tudi če hočeš.
Sem imel včasih 120/10 paket in EPC3925, je prebavil BP.

EPC3925 itaq bounda do 8x4 , tko da more it skoz....
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Citat:
Uporabnik sade pravi:
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Pa ima Telemach 100% GPON omrežje? Ker pri GPON-u si uporabniki, ki so na istem vlaknu, med seboj delijo 2.5Gbit/s down in 1.25Gbit/s up. Če si preveč radodaren pri hitrostih, moraš na eno vlakno priklopiti manjše število uporabnikov... ali pa dopuščaš možnost, da v določenih situacijah uporabniki ne bodo dosegali naročenih hitrosti. Sicer je pa res, da imajo kablaši največ izkušenj s tem, saj je kabelski internet tudi sharan med vsemi uporabniki, ki so na isti veji.

Nekje sem bral, da Telekom uporablja razmerje 1:64 (torej je lahko na enem vlaknu do 64 uporabnikov). Če je to res in bi vsem uporabnikom odprli 200Mbit/s uploada, bi s torrenti bilo 1.25Gbit/s zelo hitro komplet zasedeno... kaj se pa potem zgodi z internetom in ostalimi storitvami pa vsi vemo.

100 % je GPON( na novo zgrajen , tam ko je bil pa že pred leti zgrajena optika je pač p2p) pa ( vsaj v celju) je ratio 1:32 , s tem, da je tv seveda DVB-C in ne IPTV... tko da ti tv ne porablja nič, je pa res , da če bi vsi nažgal torrente na max bi bil problem, sam itak nimajo vsi max paketov...
Paket 150/150 ( do zdaj že 3 mesece cel čas gre mal čez)
6179509812.png

Koliko teh 1,25 Gbit velja ne vem. Samo potem 5 uporabnikov zasede komplet upload.

http://www.speedtest.net/result/6170122648.png
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Če bi veš kot 5/32 uporabnikov lavfal 150Mbit itak pokleknjejo marsikateri switchi in serverji, sploh ni GPON tista šibka točka.

Zato pa obstaja QoS, če bo en uporabnik preveč zagnal 150Mbit bo pač vsem padla hitrost na 120Mbit. Če bo kater uporabnik lavfal tako hitrost konstantno pa ti itak bodisi natiho omejijo bodisi te pokličejo pa še kaj hujšega naredijo;)

Kljub vsemu, tele številke se sploh ne izzidejo. Namreč po mojem razumevanju GPON FIKSNO razdeli vlakno, torej ni nič dinamično če en prižge več/manj interneta. Za 150Mbit na GPON torej fizično zasede en uporabnik okoli 15% vlakna, in takih torej kaj več kot 5 niti ne priklopijo na enega. Če se motim naj me kdo popravi.
 
Nazadnje urejeno:

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
A se komu D3GO na androidu dela v ful slabi kvaliteti? Samo 306 kbps...
Na PC-ju dela normalno.
 

dax

Majstr
22. maj 2012
709
1.635
93
Ja, meni isto. Na iosu pa za nekatere programe sploh ni možnosti ogleda za nazaj (za tiste, ki na androidu to možnost imajo).
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Ste že prejelu račune?

Na mojem, kjer sem zmanjšal paket iz gold na silver so se kar pojavili neki pickboxi, axn in cutv paketi ki jih nisem naročil. Poklical na helpdesk kjer so rekli naj jih samo odštejem od računa ker naj bi popravljenega prejel šele čez tri tedne. Da je ta napaka posledica menjave sistema. Previdno.
 
22. jul 2007
12.803
1.317
113
123
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Bo treba biti pozoren na naslednje položnice, ker kakšno štalo imajo tukaj se ne bi čudil da bo tudi pri zaračunavanju storitev tako
bonk.gif
Se mi je kar zdelo da bo tako.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Dejansko je telemach najbolj ciganska firma s katero sem kdaj imel opravka. Hkrati so mi s tem novim sistemom ukinili že vzpostavljen eračun in ga bom moral sedaj še enkrat rihtat. Prvič ko sem ga rihtal sem moral 5krat obiskati poslovalnico. Ker so klošarji.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.299
2.398
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik Slycer pravi:
Ste že prejelu račune?

Na mojem, kjer sem zmanjšal paket iz gold na silver so se kar pojavili neki pickboxi, axn in cutv paketi ki jih nisem naročil. Poklical na helpdesk kjer so rekli naj jih samo odštejem od računa ker naj bi popravljenega prejel šele čez tri tedne. Da je ta napaka posledica menjave sistema. Previdno.

Gold Trojka Extra - "akcijska" s 25% popusta - cena po ceniku 54,50 (po ProPlus subvenciji) - na računu pa 41,09 EUR.

Zdaj al mene al TM jaha matematika - ker po mojih izračunih je 75% od 54,50 točno 40,88 (,875) - od kod njim 41,09 ?!!?

Grem klicat.
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Pred časom je že bila debata na temo o Telemachovih sprejemnikih, plusih in minusih različnih modelov, vendar je ne najdem. Ker razmišljam o zamenjavi conaxa s sprejemnikom, me zanima, katerega naj vzamem, oziroma, kateremu se moram izogniti?