Telemach poraba baterije strmo navzdol

Stanislav87

Pripravnik
21. avg 2019
83
17
8
Slovenske Konjice
Pozdravljeni

Rabim vaše mnenje ali sem jaz malo zmešan ali je to resnica uporabljam Xiaomi pocophone F1 v njemu imam dve SIM kartici A1 in Telemach.
Nekaj časa nazaj sem ves čas bil preko Telemach SIM kartice na internetu 4g v službi, ki delam sem oddaljen od bazne 150 metrov samo doma sem oddaljen nekje 8km.
Želim povedati to, da kljub temu, če ga nisem nič uporabljal sem v osmih urah zgubil vsaj 12 procentov baterije internet skoz vklopljen, če sem pa srfal vsaj tri ure skupaj sem padel na 60 procentov baterije.
Za test sem potem vklopil A1 simko enaka uporaba v službi in doma je bila drugačna kakor sem zgoraj opisal v službi v osmih urah zgubil samo 3 procente brez uporabe bilo česa telefon mel samo v žepu bazne so pa od Telemacha in od A1 skoraj blizu ni velike razlike nekje 300 metrov.
Če pa sem telefon uporabljal vsaj 3 ure preko A1 na internetu bil skoz sem porabil nekje 20 procentov sedaj me zanima je od vas tudi kdo to opazil preko Telemacha pa mel skoz net vklopljen pa ne govorim samo za moj telefon zanima je tudi za druge znamke telefonov prosim opišite mi vaš primer ali pa mogoče res moj telefon kriv hvala vam za pomoč
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Namesto da preveč filozofiraš - v Androidu imaš v nastavitvah možnost vpogleda v porabo baterije, koliko % ti kuri strojna oprema in koliko programska oprema ter razdelitev na podkategorije znotraj teh dveh glavnih.
Če ti ne uporabljaš telefona, še ne pomeni, da aplikacije v ozadju ne zganjajo sranje.

Potem glede na to, greš naprej.

Pri meni statistika kaže:
63% baterije skurijo aplikacije.
37% strojna oprema, od tega omrežni del v standbyu - Celica v pripravljenosti, samo 10%, kar je malenkost več kot Bluetooth, ki ga imam nonstop na on, za Chipole in pametno uro.
 
Nazadnje urejeno:

Stanislav87

Pripravnik
21. avg 2019
83
17
8
Slovenske Konjice
Namesto da preveč filozofiraš - v Androidu imaš v nastavitvah možnost vpogleda v porabo baterije, koliko % ti kuri strojna oprema in koliko programska oprema ter razdelitev na podkategorije znotraj teh dveh glavnih.
Če ti ne uporabljaš telefona, še ne pomeni, da aplikacije v ozadju ne zganjajo sranje.

Potem glede na to, greš naprej.

Pri meni statistika kaže:
63% baterije skurijo aplikacije.
37% strojna oprema, od tega omrežni del v standbyu - Celica v pripravljenosti, samo 10%, kar je malenkost več kot Bluetooth, ki ga imam nonstop na on, za Chipole in pametno uro.

Jaz sem samo napisal kako je na stvari saj sem sedaj iz androida prešel na Iphone pa sem bolj zadovoljen aja tebi sem že dolgo nazaj pisal privatno sporočilo pa nisi nič odpisal jaz tukaj ne blatim Telemacha, da ne boš mislil prosim poglej privat sporocila pa mi odgovori ali se velja al ne hvala
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Pozdravljeni

Rabim vaše mnenje ali sem jaz malo zmešan ali je to resnica uporabljam Xiaomi pocophone F1 v njemu imam dve SIM kartici A1 in Telemach.
Nekaj časa nazaj sem ves čas bil preko Telemach SIM kartice na internetu 4g v službi, ki delam sem oddaljen od bazne 150 metrov samo doma sem oddaljen nekje 8km.
Želim povedati to, da kljub temu, če ga nisem nič uporabljal sem v osmih urah zgubil vsaj 12 procentov baterije internet skoz vklopljen, če sem pa srfal vsaj tri ure skupaj sem padel na 60 procentov baterije.
Za test sem potem vklopil A1 simko enaka uporaba v službi in doma je bila drugačna kakor sem zgoraj opisal v službi v osmih urah zgubil samo 3 procente brez uporabe bilo česa telefon mel samo v žepu bazne so pa od Telemacha in od A1 skoraj blizu ni velike razlike nekje 300 metrov.
Če pa sem telefon uporabljal vsaj 3 ure preko A1 na internetu bil skoz sem porabil nekje 20 procentov sedaj me zanima je od vas tudi kdo to opazil preko Telemacha pa mel skoz net vklopljen pa ne govorim samo za moj telefon zanima je tudi za druge znamke telefonov prosim opišite mi vaš primer ali pa mogoče res moj telefon kriv hvala vam za pomoč
Dlje si od bazne postaje, bolj ti telefon kuri baterijo, ker porabi več energije, da se pofočka na postajo.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Evo, poraba energije pri meni na Huawei P30 pro:

Screenshot_20191225_092029_com_Fotor.jpg



Poglej enako na svojem telefonu, da dobiš realno sliko porabe. Drugače smo zgolj na akademski debati. Lahko je zaradi švoh signala, lahko pa kaka aplikacija v ozadju nažiga procesor in odžira baterijo.
 
Nazadnje urejeno:

Stanislav87

Pripravnik
21. avg 2019
83
17
8
Slovenske Konjice
Evo, poraba energije pri meni na Huawei P30 pro:

Poglej priponko 30350


Poglej enako na svojem telefonu, da dobiš realno sliko porabe. Drugače smo zgolj na akademski debati. Lahko je zaradi švoh signala, lahko pa kaka aplikacija v ozadju nažiga procesor in odžira baterijo.

Zaj tak ne uporabljam več pocophona sem na Iphonu sedaj bom tudi tukaj malo spremljam pa, če bo velika poraba pa javim hvala LP
 

Stanislav87

Pripravnik
21. avg 2019
83
17
8
Slovenske Konjice
Evo, poraba energije pri meni na Huawei P30 pro:

Poglej priponko 30350


Poglej enako na svojem telefonu, da dobiš realno sliko porabe. Drugače smo zgolj na akademski debati. Lahko je zaradi švoh signala, lahko pa kaka aplikacija v ozadju nažiga procesor in odžira baterijo.

Evo se moja poraba trenutna preko Samsunga A70 z simko od Telemacha se iskreno opravičujem vidim, da je res kriv prejšnji telefon Xiaomi pocophone F1
 

Priponke

  • Screenshot_20191226-205920_Settings.jpg
    Screenshot_20191226-205920_Settings.jpg
    290,3 KB · Ogledi: 262
  • Screenshot_20191226-205932_Settings.jpg
    Screenshot_20191226-205932_Settings.jpg
    300,7 KB · Ogledi: 274

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Poco na A1 v hiši (debeli zidovi) s slabim signalom lepo prazni baterijo. Vsaj 2x bolj kot na območju s solidnim signalom.
Stavbi sta samo 100m narazen, najbližji oddajnik je stran nekaj km. Bom enkrat testiral.
 

Stankec

Pripravnik
13. sep 2018
106
24
18
Slovenske Konjice
pozdravljeni

mogoče še kod od vas opazil porabo baterije na omrežju Telemach ?

Uporabljam Iphone 7 plus in, ko grem v službo imam vedno 100 procentov baterijo in vedno vklopljene podatke 4g polen signal v službi sem telefon uporabljal mogoče vsega skupaj uro in pol in prisel z uporabo baterije na 32 procentov se še komu kaj takega dogaja kdo opazil ali se to dogaja samo meni ?

prosim za delitev vaših opaženj hvala vam
 
  • Haha
Reactions: Lord_Raiden

lithium

Pripravnik
18. avg 2007
577
5
18
Imam občutek, da to IOS 14 povzroča.
Opažam podobno, iPhone 8, zdravje baterije na 89%...