iphone 7 - nenormalna poraba baterije

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
mogoce kot zakljucek - ce koga zanima. Kot kaze se je nekaj spremenilo. Telefon je zacel delat normalno - ne vem ali je Apple kaj naredil po tem, ko so zaganjali diagnostike in analizirali telefon ali pa se je kaj drugega spremenilo.

Vceraj zvecer sem instaliral se google apps tako, da maile sinhronizira.
Danes po sicer minimalni uporabi, par klicev, sms in youtube ima po 11 urah se 93% baterije.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik Fly pravi:
Samo da se je uredilo, čeprav čudno da samo od sebe...

ja zelo cudno, sploh zato, ker je bil clean install brez kaksnih online storitev (mail ipd) in tudi spremenilo se je nekje po 30 urah.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Po novi instalaciji (ali tudi nadgradnji) se zadeve v iazdju se indeksirajo in sinhronizirajo...... in je lahko poraba energije zato povecana...

sem tudi jaz razmisljal o tem ampak je preteklo 30 ur vmes in 13 ur po novem polnjenju.
PRi cemer je bil clean install brez ene aplikacije zagnane ali restora. Niti photos app ni bil zagnan, da bi se sinhronizirale slike.
To sem naredil drugi dan, ko sem zacel dodajat aplikacije.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Saj ni potrebno, da je aplikacija zagana... nekatere zadeve se dogajajo v ozadju... in je dovolj ze to, da se po "clean restoru" vpises v svoj iCloud racun.. in ce imas oznaceno, da se zadeve sinhonizirajo, se ta postopek zacne takoj, ko je telefon povezan v omrezje...
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Saj ni potrebno, da je aplikacija zagana... nekatere zadeve se dogajajo v ozadju... in je dovolj ze to, da se po "clean restoru" vpises v svoj iCloud racun.. in ce imas oznaceno, da se zadeve sinhonizirajo, se ta postopek zacne takoj, ko je telefon povezan v omrezje...

razumem in ja se strinjam. Ampak to bi tudi videl tehnik pri apple, ko je zaganjal diagnostiko, ki je takrat videl kot problematicnega samo messenger.

Kakorkoli, sedaj je ok
smile-1.gif
 

Carlito149

Pripravnik
18. apr 2008
978
0
16
Bom kar izkoristil to temo.
Meni pa 5s odkar sem na ios 10 dela nenormalno pooooocasi in z lagom.
Probal factory restore in potem nalozil backup iz iclouda. Se vedno zelo pocasen.
Ima kdo kako idejo, kaj narediti?
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Imaš 16gb verzijo?
Ker enako je bilo pri meni na i6 16gb..pa sem zasledil na internetu da se to mnogim dogaja pri 16gb verzijah. Men je šlo tako na organ, da sem zamenjal telefon, za neko obdobje pristal na andoridu, koliko časa bom zržal bom pa videl
grin1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Sin ima 6 plus 16 gb. Dela na ios 10 zelo dobro, brez kakih zatikanj, enako kot na ios 9.xx. Meni SE 64gb prav tako dela odlično.
 

Carlito149

Pripravnik
18. apr 2008
978
0
16
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Imaš 16gb verzijo?
Ker enako je bilo pri meni na i6 16gb..pa sem zasledil na internetu da se to mnogim dogaja pri 16gb verzijah. Men je šlo tako na organ, da sem zamenjal telefon, za neko obdobje pristal na andoridu, koliko časa bom zržal bom pa videl
grin1.gif

Ja, 16gb. Resno se spogledujem z Androidom
smile-1.gif
 

Carlito149

Pripravnik
18. apr 2008
978
0
16
Citat:
Uporabnik map pravi:
Sin ima 6 plus 16 gb. Dela na ios 10 zelo dobro, brez kakih zatikanj, enako kot na ios 9.xx. Meni SE 64gb prav tako dela odlično.

6-ka in SE sta vseeno boljša po hardweru. Meni je 5S delal odlično z IOS9, še zdaj se tolčem po glavi zakaj sem šel na 10-ko.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Meni sploh ne upa ponujat upgrade, ker nimam nič placa frej na fonu :D
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
evo se update iz moje strani.
3 tedne je telefon normalno deloval - v soboto pa spet zacel trosit baterijo kot zmesan.
Sem imel apple senior advisor na chatu pa tudi niso uspeli resiti zadeve in so rekli naj vrnem telefon.

Ker mi ni dalo mira sem zacel se 1x z izkljucevnajem vsega, da pridem vsaj do ugotovitve kje zasteka.
No, ko sem vgasnil vse background procese, locations in vse sinhronizacije je se dalje trosilo baterijo.
Ugotovil pa sem, da ce vgasnem internet povezavo (roaming + wlan ker sem v tujini) telefon preneha trosit baterijo.

Po malo tuhtanja sem ugotovil, da je edino kar se je aktivno iCloud. Vkljucil sem nazaj internet a se odjavo iz icloud in telefon je deloval normalno.
V iCloud sem se potem probal nazaj prijaviti in vgasniti vse sinhronizacije - a je se dalje trosil baterijo.
Zadnja stvar, ki mi je se ostala je, da pobrisem preostale device iz iClouda (stari iphone, ki so mi ga vkradli in ipad).
Ko sem ti dve napravi zbrisal ven, se je telefon nehal gret in vec ne trosi baterije
smile-1.gif


upam, da bo komu pomagalo, ce bo mel podobne tezave.