iphone 7 - nenormalna poraba baterije

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Zdravo,

ocitno nimam srece s telefonom.
Telefon mi nenormalno zere baterijo. En dan mi je uspel v 6-ih urah porabiti 75% baterije.
Potem sem naredil factory reset in na novo instaliral aplikacije, ampak je situacija spet enaka.
Telefona prakticno niti ne uporabljam, kot je vidno na zaslonski, baterijo pa nekaj prazni. Se manj pa mi je jasno kako je lahko Usage time skoraj enak Standbyu ko pa prakticno nisem na telefonu.

Zaslonska porabe baterije od vceraj:
http://shrani.si/f/1H/jh/1TyGiJTF/file000.png


in potem se od danes:
http://shrani.si/f/31/aF/3V58BB4O/file002.png


pri tem naj omenim, da sem danes imel telefon v roki niti 5m, uporaba pa je prakticno enaka standby.
Ima kdo kaksno idejo kaj narediti? Ker je telefon neuporaben. Tudi na otip je topel, ker skoz dela
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja saj vidiš kaj ti žre - Messenger - meni tudi na androidu, zato je letel dol.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Ja saj vidiš kaj ti žre - Messenger - meni tudi na androidu, zato je letel dol.

sem ze probal par dni nazaj - vrgo fb messenger, fb in viber dol pa se stanje ni izboljsalo.

Ne gre mi v glavo kako je lahko usage na telefonu skoraj taksen kot standby, ce se telefon sploh ne uporablja.
Sedaj sem naredil erase all in nisem dal absolutno nobene app gor, da vidim kaj se bo dogajalo.

Kot zanimivost - kontaktiral sem apple customer service - GB kjer imajo moznost chat-a.
V diagnostiki je apple potem poslal zahtevo za dostop, kjer so zagnali 2 testa za analizo na telefonu kaj se dogaja.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.587
496
83
Pojdi pod display settings in izklopi raise to wake.
Home screen je bil pri tebi prizgan preko 40 min. Jaz sem to pri svojem opazil da se pogosto priziga ce ga imas v zepu. Seveda odvisno kaj pocnes cez dan. Sedaj mi baterija res dobro drzi ko sem to izklopil
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik tratnjak pravi:

Ne gre mi v glavo kako je lahko usage na telefonu skoraj taksen kot standby, ce se telefon sploh ne uporablja.
Sedaj sem naredil erase all in nisem dal absolutno nobene app gor, da vidim kaj se bo dogajalo.

Kot zanimivost - kontaktiral sem apple customer service - GB kjer imajo moznost chat-a.
V diagnostiki je apple potem poslal zahtevo za dostop, kjer so zagnali 2 testa za analizo na telefonu kaj se dogaja.

Ravno zato baterijo tako kuri, ker imas usage enak standby-ju ... To je pokazatelj, da se je nek proces zaciklal in stalno deluje v ozadju ter posledicno kuri baterijo. Kateri proces je to, je tezko reci. To, kar si sedaj naredil je OK... NE namescaj takoj gor vseh aplikacij, ker drugace bos tezko ugotovil, katera je tista, ki dela probleme... Ce bo brez apliakcij deloval OK, potem namescaj postopoma tisto kar potrebujes, da ugotovis, kateri je tisti program, ki dela probleme ...
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik Fly pravi:
Pojdi pod display settings in izklopi raise to wake.
Home screen je bil pri tebi prizgan preko 40 min. Jaz sem to pri svojem opazil da se pogosto priziga ce ga imas v zepu. Seveda odvisno kaj pocnes cez dan. Sedaj mi baterija res dobro drzi ko sem to izklopil

odlično, hvala! Sem sedaj vgasnil - hkrati pa dal auto-lock na 30s. Bom porocal kaksno je stanje
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik tratnjak pravi:

Ne gre mi v glavo kako je lahko usage na telefonu skoraj taksen kot standby, ce se telefon sploh ne uporablja.
Sedaj sem naredil erase all in nisem dal absolutno nobene app gor, da vidim kaj se bo dogajalo.

Kot zanimivost - kontaktiral sem apple customer service - GB kjer imajo moznost chat-a.
V diagnostiki je apple potem poslal zahtevo za dostop, kjer so zagnali 2 testa za analizo na telefonu kaj se dogaja.

Ravno zato baterijo tako kuri, ker imas usage enak standby-ju ... To je pokazatelj, da se je nek proces zaciklal in stalno deluje v ozadju ter posledicno kuri baterijo. Kateri proces je to, je tezko reci. To, kar si sedaj naredil je OK... NE namescaj takoj gor vseh aplikacij, ker drugace bos tezko ugotovil, katera je tista, ki dela probleme... Ce bo brez apliakcij deloval OK, potem namescaj postopoma tisto kar potrebujes, da ugotovis, kateri je tisti program, ki dela probleme ...

sej to je zanimivo - ker nobene aplikacije nisem uporabljal in mi ni jasno od kod ta standby, veliki vecini sem celo dolocil, da ne more laufat v backgroundu. Deinstaliral sem fb, messenger in viber pa ni pomagalo.

Sedaj sem naredil kar je fly rekel dodatno pa bom postopma daval gor - seveda ce bo ok sedaj.

je pa videl pri apple, da je facebook messenger ciklicno se killal pa restartal.

bomop vidli jutri kako bo sedaj ko je clean install pa nic apps

hvala za1x vsem!
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Jaz sem imel podoben problem pred časom. Ugotovil sem, da mi je ostal en mail v outboxu in ga je NON stop pošiljajo, vendar ni moglo poslati.... rešitev. Airplane mode - delete message in to je to.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Jaz sem imel podoben problem pred časom. Ugotovil sem, da mi je ostal en mail v outboxu in ga je NON stop pošiljajo, vendar ni moglo poslati.... rešitev. Airplane mode - delete message in to je to.

zanimivo! Kako pa ti je uspelo to ugotoviti?
Jaz sem sedaj naredil clean install in bom pustil tako do jutri - vmes napolnil baterijo in bomo vidli pol.

Prvo sem naredil backup restore, kr mi je star telefon bil vkraden in sem mislo, da je to pac nekaj poruslo, potem sem naredil clean install ampak kar nekaj aplikacij instaliral. Sedaj pa grem popolnoma from the scratch in bomo vidli.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Mimogrede - zakaj meni na 6ki ne kaže več te porabe po aplikacijah? nimam čist na zadnjem iosu, mam pa na 10ki
 

PPoce

Zelenc'
10. dec 2011
15
0
1
Na katerem iOS si?
Meni je 10.0.3 izjemno velik kuril beterijo, sedaj na 10.1.1. je pa OK (iPhone 5)
LD
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
jaz sem na zadnjem 10.1.1

imam pa danes clean install - niti en app instaliran niti en app startan danes, pa se dalje tezave.
Pri pregledu baterije ni niti ene aplikacije noter
baterije imam samo se 72%

Usage: 4h, 48min
Standby: 5hrs, 37min

s tem, da se telefon ne uporablja sploh
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.587
496
83
Res čudno tole. Jaz sem ga danes od 6.00 veliko uporabljal, pa imam zdele 84%. Imam tudi veliko aplikacij, med njimi tudi messenger.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Mora bit nek bug v ios, če ni kriv noben app. Idi v nastavitve - Privacy - Location services daj na OFF. Izklopi/vklopi telefon in Location services vklopi nazaj in poročaj jutri, če je kaj boljše.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Ko smo ravno pri iphonih. Danes sem nabavu iphone. Logiram se v račun, vse lepo nastavim. Nato me pokliče žena, pa se na zaslonu izpiše ime, ki imam jest shranjeno v telefonu OR MAMI, pod katerem jo ima shranjeno sin na svojem iphonu. Oba iphona sta povezana na isti račun, zraven pa še en ipad. Sumim da je nekaj v sinhronizaciji. sam imam vklopljeno samo sinhronizacijo z gmail računom, kako ima tamali ne vem. kaj storiti?
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
S sinom uporabljata isti iCLOUD račun, kjer so shranjene beležke, kontakti itd... Naredi si svoj račun za icloud oz. si sin naj naredi svojega, za appstore/itunes pa lahko uporabljata isti račun, tako da bodo vsi appi dostopni na obeh napravah.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Hvala lepa, sem na njegovem iphonu izklopil sinhronizacijo kontaktov v icloud. Prav tako na svojem. In sedaj je OK. Sinhronizacija kontaktov bo samo v gmail račun (vsak svojega). Zaenkrat je OK, ob priliki si bom pa še cajt vzel, pa še en račun naredu.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.581
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
icloud se ti res splača imeti - ker imaš na njem potem celoten back up telefona, med drugim tudi pomembnih stvari, ki si jih sam nastaviš, plus, da ti lahko pomaga v primeru kraje oz. izgube telefona.

kar se tiče nenormalne porabe baterije - to se je dogajalo enkrat tudi meni, kriv je bil nek app (se niti približno ne spomnim, kater) in je zbujal telefon in posledično kuril baterijo. poskusi se spomnit, kdaj ti je začelo kurit baterijo in če si takrat kakšne appe nalaga - lahko tu tiči problem.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
icloud se ti res splača imeti - ker imaš na njem potem celoten back up telefona, med drugim tudi pomembnih stvari, ki si jih sam nastaviš, plus, da ti lahko pomaga v primeru kraje oz. izgube telefona.

kar se tiče nenormalne porabe baterije - to se je dogajalo enkrat tudi meni, kriv je bil nek app (se niti približno ne spomnim, kater) in je zbujal telefon in posledično kuril baterijo. poskusi se spomnit, kdaj ti je začelo kurit baterijo in če si takrat kakšne appe nalaga - lahko tu tiči problem.

jaz sem mel clean install na koncu brez kakrsne koli aplikacije pa je troslo baterijo in visok usage - skoraj enak standby
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
danes sem imel v planu odnesti telefon na simobil in za vsak slucaj pogledam po 2-eh urah kako je stanje na telefonu in je bil se vedno 100%. Ne vem kaj se je zgodilo, ampak bom pocakal sedaj cez vikend.