Telemach in stream

acerv771

Zelenc'
28. sep 2008
19
0
1
Pozdravljeni

Zanima me če je možno, da bi stremal kanale od Telemacha. Namreč na eni lokaciji imam Telemach TV in T-2 internet 100/100, sedaj pa bi si na drugo lokacijo kjer nimam stremal celotno shemo od Telemacha ki jo imam na prvi lokaciji.

Gledal sem malo po netu in dejansko naj bi se to dalo. Nabavil bi pci tv kartico z conax modul En vodič je tu ampak me samo zanima če bi lahko dejansko celotno shemo stremal al samo tisti kanal ki bi ga trenutno gledal na tv kartici.

Ker recimo pri T-2 stremam celotno shemo dalje in dejansko porablja samo toliko pasovne koliko določen program porabi, ker dejansko ko ti recimo kanal prestaviš na T-2 se ti samo tisti stream vklopi in ti ne porablja celotne pasovne širine za vse kanale, sem mislil da je pri Telemachu enako, ali je drugače?

Če ima kdo kakšne izkušnje s tem naj se malo razpiše.

Lep pozdrav
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.557
688
113
Na en TV tuner lahko streamas samo en kanal, oz. en multipleks.
Z večimi TV tunerji, bi šlo do limita povezave.

Nikakor ne celotne sheme.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Na enkrat lahko streamaš samo en kanal, lahko pa remote menjaš kanale. Poglej si program MediaPortal, ki ti omogoča točno to. Sestavljen je iz dveh aplikacij, prva je TV server, ki dela s tunerjem in ustvari stream, druga pa aplikacija za gledanje streama. Slednja omogoča preklaplanje med kanali, EPG, teletekst,...

Sicer pa bodo verjetno jutri uradno predstavili D3GO, preko katere lahko gledaš tv preko interneta na telefonu/tablici/računalniku.