Tehnični pregled - predčasno

rrejc

Zelenc'
13. jul 2010
6
0
1
Zdravo,

registracija za osebni avto mi velja do 3.9.2015, naslednji tehnični pregled moram pa opraviti 28. 11. 2015.

Zanima me ali ali lahko tehnični pregled opravim že sedaj ob registraciji in mi potem velja dve leti (do 3.9.2017) ali ne? So kakšne "cake"? Ne bi rad namreč dvakrat hodil (ter tudi naslednjič bi oboje opravil istočasno).

Pa še eno vprašanje: trenutno imam na avtu zimske gume (ki sicer imajo še dovolj profila) in grejo po tej sezoni v kanto, gor pa nove zimske gume. Zna biti to kakšen problem na tehničnemu (če ga opravljam sedaj)?

Hvala...
 
Nazadnje urejeno:

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik rrejc pravi:
Pa še eno vprašanje: trenutno imam na avtu zimske gume (ki sicer imajo še dovolj profila) in grejo po tej sezoni v kanto, gor pa nove zimske gume. Zna biti to kakšen problem na tehničnemu (če ga opravljam sedaj)?

Ne, ne bo problema - zimske gume poleti niso prepovedane.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Z zimskimi gumami greš na tehnični pregled lahko tudi poleti.
smile-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
TP moraš naredi na datum ali prej. Ker imaš registracijo prej je pametno da to uskladiš torej boš skoraj tri mesece veljavnosti TP "šenkal" državi, to je to!
Opozori uradnico pri podaljšanje TP na to in naj ti datume uskladi.

Kot so rekli drugi, gume s stališča zakonodaje niso problem poleti (pa tudi letne pozimi) če imajo predpisano globino profila (pozimi pa ob letnih še verige v prtljažniku).
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
boš skoraj tri mesece veljavnosti TP "šenkal" državi, to je to!
Šenkana vrednost v tem primeru znaša 3,75eur. Bo pa hkrati prišparal pri nepotrebnem plačilu 6 dni cestnine. Pa še 10eur stroškov nepotrebnega dvojnega podaljševanja.
grims-1.gif