Tehnični pregled v tujini

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Ali lahko opravim tehnični pregled vozila v tujini (Lux) in potem v Slo pošljem dokumente pooblaščeni osebi (npr. bratu), ki bi mi podaljšal registracijo in dokumente poslal nazaj?

Zna se zgoditi, da bom od oktobra do konca decembra v Luxemburgu, registracija mi pa poteče 21.12. (tri dni pred vrnitvijo v Slo
smirk-1.gif
) in se ne bi rad 1000 km vozil z neregistriranim avtom.

Kakšna druga varianta? Začasne tablice?
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Prevoz na kamijonu, brat registrira ter na isti nacin vrne?Je dost prevoznikov z avtotransporterji na tvoji relaciji.
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Nism zihr če resno misliš...

Najbolj očitna varianta je jasno odjava in ponovna prijava v promet, ampak s tem so brezvezni stroški, ki bi se jim rad ognil.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.341
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik seba81 pravi:
Prevoz na kamijonu, brat registrira ter na isti nacin vrne?Je dost prevoznikov z avtotransporterji na tvoji relaciji.

In zakaj bi to pocel, ce je avto vozen in registriran do 21.12.2014. Sem skoraj preprican, da je ceneje, ce se sam pripelje dol, naredi tehnicnega in se spet odpelje nazaj ...
grims-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Tehničnega greš lahko delat že mesec dni pred rokom, če je kaj v pomoč.
 

Snaga1

Pripravnik
3. sep 2012
257
0
16
Vprašaj na AMZS, jaz sem preko njih uredil tehnični pri nas za avto registriran v tujini, sem ostal totalno presenečen, da zadeva dejansko deluje.
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
...ti si samo zavarovanje prej zrihtaj, tehničnega greš lahko tud kasnej delat, ko prideš nazaj. Najbolj je važno, da je avto zavarovan v primeru nesreče. Tehnični je pa tko, da načeloma (!) do enega mesca polcaji ne komplicirajo...
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Kaj pa če bi tehničnega napravil pred odhodom v tujino. Opravljen tehnični pregled velja eno leto maksimalno nikjer pa ne piše, da je prepovedano opravljat tehnični pregled večkrat na leto.

Osebno bi, da se izognem nepotrebnih stroškov opravil tehnični pregled in vso potrebno birokracijo(zavarovanje, plačilo cestnega sklada, ....) pred potovanjem v tujino. Nekaj zgubiš je pa sigurno manj kot, da voziš avto s šleperjem in si brez avta kak teden ali dva zaradi pošiljanja dokumentov.

Pa lepo bivanje v tujini ti želim.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik ovca pravi:
...ti si samo zavarovanje prej zrihtaj, tehničnega greš lahko tud kasnej delat, ko prideš nazaj. Najbolj je važno, da je avto zavarovan v primeru nesreče. Tehnični je pa tko, da načeloma (!) do enega mesca polcaji ne komplicirajo...

Eh ovca nea ga seri no s takimi izjavami. Če bi bilo tako tehničnega nebi delal nobeden. Nimaš tehničnega nimaš pogojev za podaljšanje registracije. Nimaš podaljšane registracije si v prekršku. Ni nujno, da napraviš nesrečo, dovolj je da te ustavijo policisti in baj baj par k €. No razen če si ROM takrat te razumem zakaj ni treba delati tehničnega.
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
No, jaz ti pišem primer iz prve roke.
Če pa tudi ti, mi je pa žal za tvojih par k €, ki si jih dobil kot kazen...

Če ga je avtorja že tolk strah - tehničnega gre lahko tud prej delat; za sabo potegne, da mora novo polico nardit (od stare police dobi nazaj, oz se prenese višek denarja na novo).. Skratka, tisti enoletni termin se premakne.

Ampak, kokr sm reku.. Osebno težav nisem imel, je pa res, da je bil avto zavarovan, tehničnega in registracijo sem šel pa delat 3 dni po zavarovanju (oz. 18 dni po poteku registracije)..

p.s. In ne, nisem Rom
smile-1.gif
. Samo pravilen odnos moraš met do policaja.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.213
5.593
113
Komu so šli v praksi policaji kdaj gledati na papir, če/kdaj ima opravljen tehnični ? Govora je o ne tunanih vozilih.
Na zavarovalnici/pri podaljšanju registracije mene niso nikoli vprašali o papirju iz tehničnega - niti vsaj 30 drugih ljudi, ki jih poznam.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Pri kontroli policist pogleda veljavnost prometnega dovoljenja. In če veljavnost že potekla, v najboljšem primeru skozi prideš z opozorilom; policist torej ve, da tehničnega ni.
Na zavarovalnici jih nič ne briga, ali je vozilo tehnično izpravno - vsaj takrat ne, ko plačuješ zavarovanje. V trenutku, ko boš imel nesrečo, jih bo pa to še kako zanimalo. Ne vem kako reagirajo, če je vozilo 3 dni po pretečeni prometni - prav veseli verjetno niso.
Pri podaljšanju registracije jih veljavni tehnični pregled še kako zanima, brez tega ni podaljšanja prometnega dovoljenja (seveda, če moraš tisto leto opravljati tehničnega).

@avtor: najbolje je vprašati na UE kaj storiti v tem primeru. Predčasno podaljšanje je verjetno najzanesljivejša možnost.
 
Nazadnje urejeno:

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Saj piše na prometni do kdaj velja tehnični pregled. To pa vedno pogledajo pri kontroli prometa.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

lahko da se motim: a ne gre takole: najprej zavarovanje, potem tehnicni,....?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Komu so šli v praksi policaji kdaj gledati na papir, če/kdaj ima opravljen tehnični ? Govora je o ne tunanih vozilih.
Na zavarovalnici/pri podaljšanju registracije mene niso nikoli vprašali o papirju iz tehničnega - niti vsaj 30 drugih ljudi, ki jih poznam.

Ja pa kaj še, morda če imaš povsem nov avto prvih par let ne, ker vidijo v računalniku ali je tehničen sploh potreben ali ne, potem pa kar probaj biti brez papirja.