Tehnični pregled in zinske gume

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.920
281
83
tam ko se terc po tori rola
Hm, čakaj malo... brez ketn bi šel na tehničnega? Veš, da potem nimaš zimske opreme? Sploh pa bi jaz dal obvezno vse štiri zimske gume +ketne v prtljažniku za zimsko opremo. Letne+ketne je samo potuha, nič drugega. Še vedno nosiš letne sandale, ali pa normalne -zimske čevlje? No, tako pa je s to rečjo pri avtu.
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Moram priznat, da imam na 30° klancu jaz težave tudi poleti.
bonk.gif
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Sem šel poleti v Planico probat. Z zaletom do sredi doskočišča in ustavil. Nisem mogel speljat. Verjetno sem imel slabe gume.
rolleyes-1.gif


Me pa zanima katero cifro je hotel napisat, pa se je "zatipkal".
grin1.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik pediater pravi:
Sem šel poleti v Planico probat. Z zaletom do sredi doskočišča in ustavil. Nisem mogel speljat. Verjetno sem imel slabe gume.
rolleyes-1.gif


Me pa zanima katero cifro je hotel napisat, pa se je "zatipkal".
grin1.gif
Najbrž poleti nisi imel zimskih gum, kajne?
66% klanec je kar naporen, kajne?
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik scorpion pravi:
Kažin na vrhniškem klancu bo zaradi tebi podobnih, ki se vozijo z letnimi gumami, v prtljažniku pa imajo verige, ki so ali neustrezne ali pa jih niti pod razno ne znajo namontirati.

Tako je. In to kljub temu, da bojo, pri ni važno kakšnih razmerah, 16.11 preverjali če mamo ketne. In to se dela točno zaradi takih cepcev. In med te cepce spadam tudi sam, po zakonu. Kako to mislim? Tako kot je napisal uporabnik gr69.
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Zato pa manjšina (kamor štejem tudi sebe
smile-1.gif

Razlika je samo tale, da nisem še nikoli imel probleme na vrhnškem ali kje drugje. Nekak sem dosedaj še vedno dobro ocenil, a je pametno rint v nekaj ali ne. Me je pa tukaj stisnilo, čeprav sem sedel zraven. Ma ni panike. Kolegu moj bosanec ni delal probleme. In dogajanje je točno na vrhnškem klancu, dve leti nazaj.

Še največja fora je pa tale, da tisti, ki bo naredil zastoj na vrhnškem, sigurno prej ni dobil kazni, da nima verig. Pa tudi potem ne. Lahko so pa pojebal, nevem koliko število voznikov pri 10+ stopinjah. Kar pa v tistem trenutku nima noben veze s snegom in klanci. Sedaj bo pa pršu Apollo in rekel, da če pa takrat nebi pojebal toliko in toliko število ljudi, bi bilo pa še slabše. Sej ko se 1x eden ustavi je potem vse za njim zajebano pa če maš 5 zimskih, tri vrste verig v prtljažniku in 6x5 pogon, ne sam 4x4.

Da dam še en moj primer v zimi, pa še zbiram pogum. Ker vem, da bom totalni bedak izpadu in bojo vsi videli samo mojo hitrost.
wink-1.gif
In sem 100% da tista punca ni dobila kazni ne za verige in ne za gume. Ironično ne.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
V mojem primeru gre za starodobnika, ki se pozimi itak ne bo vozil. Kaj pa obvezna oprema, kot so trikotnik, prva pomoč, telovnik in žarnice recimo? Moram to imeti na tehničnem že v avtu? Ker recimo žarnic ni možno dobiti za moj avto, vsaj ne nek komplet. Rad bi videl tudi junaka, ki jo zamenja ob cesti in ne v delavnici ali doma s konkretnim orodjem.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
V bistvu je to dobro vprašanje.

Ti lahko policaj prepove vožnjo, če imaš pretečeno prvo pomoč ali pa nimaš trikotnika? Po mojem ti samo kazen napiše. Kar je enako kot za verige in če ti ne sme prepovedat vožnje, potem tudi nima veze s tehnično izpravnostjo?
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.803
79
48
Seveda ti jo lahko prepove, čeprav vprašanje, kolikokrat se to v praksi dogaja.
V zakonu ti vse lepo piše, kaj mora avto vsebovati. Zdaj če pride do prometne, pa boš ponudil prvo pomoč, stare gaze, ki niso več sterilne... boš prej naredil več škode ponesrečencu kot pa koristi...
Enako je s trikotnikom. Avto ti crkne, ti pa brez... in ko se ti bo nekdo zaletel v rit, ker bo prepozno opazil, da stojiš... recimo da si ravno za ovinkom...

Kot pa pravim, vprašanje, kolikokrat se to res zgodi v praksi. Ampak Murphy je povsod.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik scorpion pravi:
Zdaj če pride do prometne, pa boš ponudil prvo pomoč, stare gaze, ki niso več sterilne... boš prej naredil več škode ponesrečencu kot pa koristi...

hysterical-1.gif


ne vem na kaj se drugače spoznaš, samo na medicino se ne
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.803
79
48
Gaza, ki ni sterilna, lahko v stiku z odprto rano povzroči vnos bakterij. Ne vem, kaj je tukaj čudnega.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik scorpion pravi:
Gaza, ki ni sterilna, lahko v stiku z odprto rano povzroči vnos bakterij. Ne vem, kaj je tukaj čudnega.

In tebi se zdi, da je rana, ki nastane v prometni nesreči apriori čista rana?