Tatvine s pomočjo motilca signala

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Meni pa je od mladostniskih fotrovih nasvetov dalje ostalo, da v 99% probam za kljuko, ce se je zaklenil :)

Ce ne drugo, se je to pokazalo kot dobro, ko mi je šel motorcek v vratih in se dejansko niso zaklenile..
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Čudno, da si vzel kot da pametujem.
In ja. Jaz na potencialno ''problematičnih'' mestih nikoli ne pospravljam stvari v prtljažnik tam, kjer bom parkiral avto. Sem se tudi že zapeljal 300m stran, pospravil in šel parkirat drugam, če je bilo potrebno.
Problem je ker je prav vsak parking potencialno problematičen in dokler se ti ne zgodi pač ne pomisliš da te bo nekdo oropal na poti na šiht, med tem ko se boš (prvič v življenju kake 2km od doma) za 15min ustavil na kavi (in ta čas sedel 30m stran od avta). No pa tudi po tem dogodku ne verjamem, da bi se v takem primeru peljala 300m stran vzet dežnik iz prtljažnika in potem nazaj, da bi kao zmanjšala šanso, da je med tem kdo videl torbo s par leta starim laptopom (v končni fazi tudi ni ravno videl kaj je v usnjeni torbi). Če bi za vsak tak drek razmišljal, kje te lahko kdo vidi in kja se ti lahko zgodbi, se ti itak lahko samo zmeša. Vseeno pa ni prijetno, ko te doleti….
 
  • Všeč mi je
Reactions: WeWatchingYou

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
:zmaga: imaš prav, na to nisem pomislil. jaz imam coupeja, žena pa ima 5-vratnega in zadnja kljuka ne odklene avta
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.474
861
113
Pri Renaultu se odklene neglede na to, katero kljuko primeš. To je v primeru, da imaš nastavljeno na prostoročno uporabo, kako je pri izklopljeni funkciji (da za odklepanje/zaklepanje uporabljaš gumbe na kartici), pa ne vem, nisem testiral.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.325
3.423
113
Takoj po zaklepanju se ne odklene če potegneš kljuko, rabi vsaj 15 sekund.

Govorim za Renault
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
En top tip: ne sparkiraj avta in potem pakiraj stvari v prtljažnik. To se naredi preden se ustaviš in parkiraš avto.

V tujini sem lepo spakiral fotopaparat in laptop (že kar nekaj let nazaj, ko še ni imel vsakdo laptopa in digitalca) v prtljažnik, tako, lepo vestno, dal eno potovalko ven, zložil laptop na dno, čez dal potovalko, da res ni bilo mogoče videti nič.
Se odpeljem do naslednje lokacija, par km drugam, parkiram in ko pridem nazaj do avto, zelo neopazno odprt avto in brez laptopa in kamere.

Komentar je bil, da je verjetno kdo opazoval na prvi lokaciji, kako pakiram in si misilil, da je pa to zagotovo nekaj vrednega, če tako vestno skriva in šel za mano. Zelo malo verjetno, da bi na drugi lokaciji nekdo random vlomil v avto samo zato, ker je bila tuja registrska in takoj pogledal v prljažnik.
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Ali je pri keylessu mogoče da ti lopov skenira signal? Ključ mora biti v bližini avta, sicer ti ob dotiku kljuke avta ne zaklene, iz tega sklepam da mora ključ nekaj oddajati oz. sprejemati.
 
Nazadnje urejeno:

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Ali je pri keylessu mogoče da ti lopov skenira signal? Ključ mora biti v bližini avta, sicer ti ob dotiku kljuke avta ne odklene, iz tega sklepam da mora ključ nekaj oddajati oz. sprejemati.
seveda, to so "najlažje" kraje. Obstajajo članki, da so kradli avte tako, de sprehodi pod oknom hiše, poskenira ključ in odklene avto. Mtl ti lahko zrihta, da je samo ena funkcija dela. Ne me za besedo držat; zaklene se sam ko se odaljiš, odklent ga pa moraš na tipko. Tudi opozarjali so, da na parkirišču preveriš, če je res zaklenjen. Sicer to težko narediš, morda da ga gledaš, če res utripne in naredi klik...
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
700
364
63
Pravi ključi gredo v spanje (in ne oddajajo signala) po določenem času nepremikanja.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.678
6.237
113
Ali je pri keylessu mogoče da ti lopov skenira signal? Ključ mora biti v bližini avta, sicer ti ob dotiku kljuke avta ne zaklene, iz tega sklepam da mora ključ nekaj oddajati oz. sprejemati.
Torej en od nacinov je, da premosti razdaljo med avtom in kljucem. Ima dve postaji, ki sta med seboj povezani, ena ob kljuki, druga ob kljucu. In prenese signal vozila do kljuca, kljuc odda svojo "komunikacijo" in se le-ta prenese do vozila in se avto odpre ter nato se zazene. Lahko malo po youtube pogledas, ponavadi uporabljajo sistem wave2 (in njegove nadgradnje).

Mas pa tudi opcijo da poskenira signal klasicnega kljuca pri odklepanju in zaklepanju, ter nato kasneje sam odklene in zaklene vozilo. Vendar s tem sistemom ne more vozila spraviti v pogon
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl in tony